Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    И понеже сърце юнашко не трае, днес изпълних служебните задачи на акорд, една съкратих и т.н., но малко след 17ч. бях при колата. Студен, непален двигател, давам на контакт и уреда отчете 1.05v. Запалвам двигателя след като е седял няколко минути на контакт, но трудно, бях зад волана, а капака вдигнат, и видях изпушване някъде в зоната около дебитомера , но еднократно. Като минах отпред вече нямаше нищо. При запален двигател, празен ход, първоначално показа 2.2V. но в следващите секунди напрежението падна на 2.12v. като играеше с 0.02v. на горе и на долу. Оставих го да работи като за малко повече от минута напрежението слезна на 1.94v/1.95v. От прочетеното по горе трябва да показва около 2.2v. Хм... Двигателя работеше равномерно като показанията не се промениха повече. Трета проба с газ над 3000об. Двигателя е работил около 5-7мин. , студен е все още и за това с плавно и постепенно повишаване на оборотите до над 3000, със задържане на високите обороти за около 30сек., а може би и повече уреда отчете макс 3.45v. напрежение, при норма от 4.2v. - 4.6v. Последва гасене на двигателя, давам на контакт, но този път уреда отчете точно 1v.
    Ясно е, че е за нов, но все пак в събота ще пробвам да го почистя да видя дали има разлика - поредното доказателство за виновника.
    Мисля, че правилно съм направил пробата и не би трябвала да съм се подвел по някакъв начин. И вече трябва да се търси Дебитомер.
    Поздрави!
    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

    Коментар


    • #77
      От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      4.3 трябва да даде в движение, над 3000 оборота и педала до метала. На място ги дава само за кратко, и то с доста сериозна игра с педала, а не плавно натискане.

      Та, НЕ Е ясно колко е за нов, докато не го подкараш и изтестваш по посочения начин. Все пак за да даде максималния поток, турбото трябва да е сработило, а това на място няма как да се случи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        Добре, разбрах ще пробвам в движение колко дава, обаче трябва да измисля стабилна връзка към краче 5. Не е ли притеснително показанието от 1.94v. на празен ход? И все си мисля, че след почистване ако тръгне по добре, значи , че все пак причината е в него.
        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

        Коментар


        • #79
          От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
          Не е ли притеснително показанието от 1.94v. на празен ход?
          Не е. Pierburg-а дава дори по-малко. Съответно в ниските режими динамиката е малко по-слаба, но пък това води до икономиност в града. В същото време като настъпиш си отива на 4.3-4.5 волта, тъй че във високите режими си върви както трябва.

          Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
          И все си мисля, че след почистване ако тръгне по добре, значи , че все пак причината е в него.
          Да. Ама може и да не тръгне и причината да е пак в него. Просто не е сигурно че дори той да е причината, от почистването ще има някакъв ефект. Това си е кърпене на положението. Моя беше на 30-40000км когато спря да върви, а това е пробег, при който си се води практически нов. Обикновено изкарват двойно. Съответно при мен след почистване ефекта беше траен, но на дебитомер на над 80000км съвсем не е сигурно че ще стане същото.

          А съм виждал и друго - на колегата rsv си вдигаше максималната скорост, но нямаше динамика. Дебитомера му беше муден, а си даваше номинала. Като му сложихме моя поведението беше съвсем друго, макар пак да развиваше същата максимална скорост.

          Абе странно животно е това дебитомера.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            Стрaнно животно,досегa не съм имaл проблем нa Фронтерaтa ,обaче от стрaх си кaрaм един резервa и въобще ,рaничкa с дефицитни нещa!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #81
              От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
              Добре, разбрах ще пробвам в движение колко дава, обаче трябва да измисля стабилна връзка към краче 5. ....
              един кламер между кабелчето и гуменото уплътнение в куплунга , докато стигне до клемата , една жичка от него , през уплътнението на врата до вътре в купето .

              Коментар


              • #82
                От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Най сигурно си е проба с читав Дебитомер, ако се подобри вървенето и динамиката - ясно, но откъде такова животно за проба, да не се дават знаци излишно!? Събота ще е Видов Ден (може би). А трябва и трасе за над 3000об.
                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                Коментар


                • #83
                  От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                  Нещо чрез познати по сервизите ,ако имаш ,или по моргите!Някой познат с такъв? Успех!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Нещо чрез познати по сервизите ,ако имаш ,или по моргите!Някой познат с такъв? Успех!
                    Дебитомер от морга е като да си купиш накладки втора употреба. Даже по-лошо - дори и за проба не стават, защото не знаеш дали са в ред.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                      Не нов ,зa пробa.Вероятностa дa рaботи е кaквaто и дa не рaботи.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                        И аз наскоро бях в тази драма. Смених го с нов. Стария ми е на дневен ред да го разглобя и почистя. Ако вземе да тръгне и още не си си намерил, ще пиша, та да го пробваш. Предвид, че умря като форд зиме, не тая големи надежди, че ще проработи ама знае ли човек.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                          Благодаря! Работата не е на зор, автомобила ще влезе в експлоатация началото на м.Април. А до тогава почива в гаража, но не е драма за 10км. градско ако ми се наложи някой уикенд.
                          И все пак в събота ще пробвам в движение какво показва Дебитомера. Мисля, че не е задължително тези над 3000об. да ги достигна на 5 предавка, а може и на по ниска такава?!
                          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                          Коментар


                          • #88
                            От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                            Може и на по-ниска. Въпроса е докато ги гледаш педала да е до метала достатъчно време, за да можеш да отчетеш стойност. На леко нанагорнище и трета предавка също се получава.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                              Здравейте! Както обещах, пиша какво е развитието. Вече е сигурно, че Дебитомера е за смяна. Днес свалих сензора и го почистих с пръскане със спрей за почистване на карбуратори, после киснене и изплакване с Химсазол - препарат останал в службата за почистване на релета и контактни повърхности в АТЦ. Изпълних процедурите по три пъти. Следват проби и сравнения : преди почистване на празен ход 1,94., след почистването - 2.2v. Преди с газ 3500 об. 3.8 - 3.9v., след почистването 3500об. - 4.15v. ; 3800 об. - 4.25v. Това успях да регистрирам като максимум, но и педала нямаше време да е дълго до ламарината - излитах. То межоло и да върви Тераното. Просто стана толкова пъргаво, че напрово съм изумен. Сега отивам да търся Дебитомер , и пак ще пиша за какво става дума. Поздрави и Благодаря на всички за помоща. Лек и весел уикенд!
                              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                              Коментар


                              • #90
                                От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                                И моя Дебитомер е Бош 0 281 002 207 със сензор F 00С2G2033. Само сензор с този номер не намерих, но целия Дебитомер с този номер от Бош Пловдив за 157лв., а като сложиш и търговската отстъпка, мога да го взема за 132лв. - учудващо. Мисля, да не е нещо китайско, но ме уверяват/ показват, че е на Бош Пловдив. Ще изчакам вашите мнения, преди да го поръчам, защото се води ел. част и не подлежи на връщане след поръчката.
                                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X