Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
    За LSD диф - 75W140 синтетика GL5
    (Use only LSD gear oil API GL-5 and SAE 80W-90 ( SAE 90 is acceptable in ambient temperatures above −18°C) approved for NISSAN LSD) - това пише в някакъв мануал за терано.
    75W140 по-универсално ли е, гледам някаква SAE viscosity number диаграмa и честно казано не зацепвам много-много, предполагам 75W140 има по-широк смазващ диапазон при температури от -30 до +40 градуса?
    Остави какво пише в мануала. 75W140 е по-добро от това в мануала във всяко отношение.

    Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
    За скорости (ръчни) и раздатка еднакво масло ли се слага? 75W90 синтетика GL4/GL4 + GL5 или с друг вискозитет?
    Ахъм!

    Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
    През колко км се сменя маслото в диф/скорости/раздатка? Препоръчайте масло, което е тествано и сте доволни.
    2 години или 50000км, принципно. Рядко някой го сменя толкова често, обаче.

    Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
    Преди зимата има ли някакво обслужване, освен проверка на антифриза - гресиране и т.н? С един антифриз колко може да се кара, всяка зима масларя го замерва и
    ми казва да карам, че всичко било ОК.
    Смени антифриза след обилно промиване с вода. Сложи G12+ на HEPU или подобен (розов е), и следващите 5 години няма да мислиш за антифриз.

    Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
    За двигателното - до сега карах на полусинтетика 10W40 ELF Turbo Diesel, не го яде, единствено оплакване, че като стане студено през зимата вътри тегаво на стартера. Спарки пише за 5W40 синтетика като зимен вариант, в мен изникват известни притеснения да не изтрещи турбината, че на километража скоро ще навърти 200 000, а и предполагам са ми "спестили" някой друг километър...

    Колкото повече навлизам в материята, толкова по-интересно ми става, извинявам се ако задавам прекалено подрбони въпроси...
    Турбината не само че няма да думне, ами ще и е по-добре. От 4 години карам с 5W40 зимата. Лятото сипвам 10W40, просто защото от 5/40 няма смисъл, а го сменям на 7500км или 2 пъти годишно - късна есен и късна пролет.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      Напоследък и мойто джипи се задъхва, няма мощност, особена на лек наклон едвам потегля, и след какви ли не размисли и страсти реших че дебитомера е сдал багажа. Свалих го, накиснах го в спирт и след това джипи тръгна една идейка по-добре. Ето го и героя...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000763.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5416371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000765.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5416372
      Сега и аз трябва да търся някакъв заместител на това чудото.

      П.П. поразрових се и открих това http://gzhaoxiang.en.alibaba.com/pro..._AFH70_14.html и това http://www.ebay.com/itm/226802J200-M...-/270705658593
      Последно редактирано от mitko punev; 14-10-12, 14:03.

      Коментар


      • #63
        От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        Аз купих това, моят дебитомер беше същия като твоя - http://www.driven2automotive.com/air...26802j200.html - излезе ми 240 лева с доставката, 7 дни пътува и сега колата литна - виж в моята тема "Не пали " - го има сниман като пристигна.

        Коментар


        • #64
          От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          То е ясно че скоро време и аз ще трябва да купувам нов.....и понеже така или иначе трябва да се смени, реших да си направя експеримент. Напръсках реотанчетата с това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000767.jpg
Прегледи:1
Размер:44.0 КБ
ID:5416478 и джипи полетя, явно е бил за смяна от самото начало, ама аз като не карам бързо и не ми прави впечатление. дори си направих експеримент на едно баирче, където преди имах чувството че бавни трябва да включвам, сега ще изкопае асфалта.

          Коментар


          • #65
            От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            Днес пратих мейл до www.alibaba.com и ми върнаха този отговор

            Dear Mr. Dimitar Punev.
            Hi,thank you for your inquiry.
            Now we have NISSAN Air Flow Meter 22680--2J200/AFH70-14 in stock.
            FOB price is 32.3USD/pcs,.
            Delivery time:2 days
            Payment terms:T/T,Western Union,Paypal
            MOQ:5 pcs

            But i am sorry that we don't accept 1 pcs order.
            Our MOQ is 5 pcs
            So can you order 5 pcs ?
            Pls feel free to contact me.
            Thank you .

            We are waiting for your earlier information .
            Thanks and have a nice day.
            Best Regards,
            Jing zhuo

            Ако искате, може дружно да поръчаме, дет се вика бройката излиза 50лв.

            Коментар


            • #66
              От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Казах ти и днес по телефона - не купувай китайски боклуци. Купи си Pierburg. Това горе я изкара 10000км, я не.

              И няма да излезе 50 лева. 32.3USD са 50лв, след което имаш транспорт (с куриер не очаквай нищо под 100 долара, а вероятно ще е около 200), и после върху цялото имаш ДДС + мито. Ако излезе 120 кинта бройката при поръчка на 5, трябва да се радваш. И това без да включваме цената на загубеното по митници време, бензина за да стигнеш до там (летището), и таксичките тук-там - само попълване на декларация ще ти е не по-малко от 20 кинта.

              А в Евро07 ги има по 140-150 с една година гаранция. Пак китайски, уж MagnettiMarelli.

              ПП: Номера на Pierburg ти е 7.22184.42.0
              Последно редактирано от sparkybg; 14-10-12, 19:17.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Аз си помислих че е оргиналдъ, нали си пише хитачи, номера и т.н......брейййй, е сигурен съм че си го проверил, благодарско още веднъж.
                Въпроса е колко ще изкара гадинката след почистването.......ама как тръгна тая кола, много ми хареса промяната.

                Коментар


                • #68
                  От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                  Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                  Аз си помислих че е оргиналдъ, нали си пише хитачи, номера и т.н......брейййй, е сигурен съм че си го проверил, благодарско още веднъж.
                  Въпроса е колко ще изкара гадинката след почистването.......ама как тръгна тая кола, много ми хареса промяната.
                  В alibaba всичко е китайско. Вярно, някои ментета са добри, но повечето не са. За съжаление не намирам някой да продава Pierburg-а тук. Вероятно ще трябва с поръчка, но трябва да намериш кой внася Pierburg. Въпроса ти не е спешен, та не мисля че 2 седмици чакане ще са ти особена грижа.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                    Pierburg намерихте ли къде има налични.... Че аз пак е послушах спарки. Пак изгуби мощност нисаня опитах вчера със спрей разликата е съвсем малка. т.е. не опитвах аз а го пратих друг да го закара при приятел /сложна история в момента ми е лудница, и после държавните служители не работили ама тва е друга бира/
                    Нали за 98г. 2,7 ТДИ трябва
                    Pierburg - 7.22184.42.0и каква е разликата с този на бош като цена.
                    Като гледам по сайтовете цени от 450 лв. до 910 ????
                    Вие коментирахте под 200 лв.
                    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                    Калоян Кирилов
                    LZ2ZGT

                    Коментар


                    • #70
                      От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                      Преди време си правих експеримент да замеря показанията на Нисанския дебитомер като го сложих на Сеат 1.9тди мотор АХФ ( за него имам диагностика ) и ВагКом-а показа около 1000 мг при пълно натоварване , което си е много добре . Пробвах Сеатския на Нисана - също си върви прекрасно , само че връзването става с кабелчета и клемички ( обувки ) от най малките , че буксите са различни . Така , че може да се пробва и от ФВ тди ако изпадне евтино. Интерсното е , че на Сеата мога да симулирам наличие на дебитомер с един прост диод от 5 ст между 4 и 5 краче на буксата и колата си върви ( при това ЕГР задължително се затапва ) , но Нисанския компютър веднага "разбира" измамата и директно си минава в авариен режим.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                        Здравейте! Изчетох темата внимателно. Симптомите на колата са като в пост номер едно. И аз си мисля, че дойде време на моя дебитомер Бош. Но за да съм сигурен, че той е виновника, да не купувам на празно нов, искам да се убедя, че не работи коректно. Тази събота ще го боря, да сваля сензора за почистване, но си е с "гадните" глави на винтовете. Искам да му измеря напрежението, какви стойности дава, както е описано, но не знам къде точно да меря. Моля, sparkibg, или който може да подаде инфо (най добре нагледно с картинка) къде става замерването!
                        Относно посещение на сервиз за оказване на съдействие, в областта просто няма кой да свърши тази работа. Жалко , че съм далеч от развитата цивилизация, иначе ма~стори много.
                        Ако се окаже, че виновника не е дебитомера (едва ли), тогава става сложно, но ще се мислят варианти.
                        Поздрави, лек и успешен ден!
                        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                        Коментар


                        • #72
                          От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                          Мери се между 5-то краче и маса. На контакт - около 1V, на празен ход около 2.2, в движение с всичката газ - 4.2-4.4, може и до 4.6 да стигне.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                            Благодаря! Както винаги точен, бърз и коректен!
                            Тъй като се прибирам от работа в тъмно вечерта, чак в събота ще направя замерванията и почистването на дебитомера. Естествено ще пиша каква е ситуацията и какво се е случило. Надявам се само главите да не са петолъчка с пъпка, а еврейска звезда с пъпка - такива имам.
                            Поздрави, и до събота!
                            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                            Коментар


                            • #74
                              От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                              Тънка права отвертка, завряна между пъпката и периферията също ги отвива, ако си малко по-настоятелен.

                              Ама, за да мериш не трябва да го махаш. Закачи уреда, дай контакт, погледни, после запали и пак погледни. После подкарай и гледай. С всичката газ и над 3000 оборота трябва да е поне 4.2-4.3. Ако е, причината е другаде. Ако е по-малко - вадиш и опитваш да изчистиш. Дали ще има ефект и колко ще е траен - божа работа.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                                Ефекта е ясно - от ден до пладне. По този начин замерване и почистване, ако се подобри вървенето, вече ще съм сигурен , че ми трябва нов дебитомер и ще го сменя, а сега не съм уверен къде е ключа от палатката.
                                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X