Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    Придърпва е правилната фраза, тресенето е друго наистина ) Ще го намеря тоз датчик... Това с филтъра от английския терано форум ми го споменаха, във фейсбук е, от там между другото могат да се търсят части, той е специално за размяна и продажба на Терано и Маверик части и цели екземпляри.. имам и номера на един англичанин, който изкупува теранота и ги продава на части, заринат е...
    Последно редактирано от afgany; 19-10-18, 10:44.
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      Да се включа и аз по темата че и аз минах днес през смяна на дебитомера! Та сложих дебитомер от фият със номер 044 на Бош а този който беше 033 незнайна каква марка, колата работи доста по добре и върви по добре! Тераното е 2.7 тди 2000г. Просто свалих моя и във моргата имаше два на Фиат 1.9тди единия не работеше но втория работеше и беше замърсен почистиха го със спирт и сега само времето ще покаже!

      Коментар


      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        Дебитомер на старо е малко като накладки на старо.

        Нов е около 150лв и при редовно профилактиране забравяш за него едни минимум 70-80000км.

        ПП: Цената на нов Bosch в момента е 131лв с ДДС.

        ППП: Pierburg-а и той е 140лв.

        Накратко смисъл от купуване на старо - нула, поне за мен.


        ПППП: Pierburg-а, заместващ оригиналния датчик на терано с трилитровия дизел е 7.22701.04 или 7.22701.08, и той около 130лв.
        Последно редактирано от sparkybg; 21-10-18, 14:04.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          Темата е доста стара, но както на всеки му се налага в определен момент - да си смени/ почисти дебитомера! Идеята и мобата ми е следната- от къде в БГ да намеря дебитомер 22680 2J200(Hitachi), т.е. за R20, 2.7TD Zexel или читав аналог. Гледах че са идентични с Примера Р11, ама нищо читаво и за читави пари не се намира в нет-а - някакви суми от по 500 - 950 лв. Ще пробвам да го чистя с изопропилов алкохол, етер или споменатият от Спарки TRW обезмаслител, ама не съм убеден в резултата.... не съм го чистил никога, а е на мнооого километри, а и не вярвам предишния собственик да го е чистил. Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен дебитомер, да даде свойте 5 стотинки по въпроса, за което благодаря предварително!
          Поздрави!

          Коментар


          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            Почисти го и пак ще си говорим. Ама го накисни за половин-един час - реотанчето отдолу се чисти, само с накисване и внимателно пръскане. Трябва да стигне до метален блясък, но и да не стигне съвсем до там, важното е да се махнат големите наслоявания.

            Ако все пак от дебитомера става нещо, хавата после е все едно караш друг автомобил. В общия случай точно на тоя тип дебитомери (с реотанче) процедурата е успешна много по-често отколкото при Bosch-овските.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Не оригинален 230 лв.
              Оригинален 340 лв.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Моето проучване за въпросния дебитомер:

                https://kanex.bg/shop/findkx?kxpartno=KXC013947270

                но и аз със спрей си го почистих....
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                  Благодаря!
                  @ Sparky - таз събота или неделя ще чистя! Ще докладвам резултатите!
                  Смятам да сложа в някакъв съд ( бехерова чаша от 50мл) известно количество от TRW обезмаслителя и да кисна датчика около 20 мин., след което пръскане със същото нещо от около 20см. и пак в чашата. Така няколко пъти ... дано даде резултата, ако не го прецакам тотално!

                  Коментар


                  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                    Снимай отблизо преди/след. Долу реотанчетата.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                      2.7 ТДИ дълга база, симптом: На първа скорост е доста немощен при потегляне ако има препятсвие или баир колкото и газ да се опитам да му подам, гасне дори. Това на бързи. На бавни не е проблем. Старото 2.7 ТД без комп, не се държеше така. Друга особенност е, че ауспухът е права тръба без гърнета. Дебитомер? заради ауспухът ли? или това е нормално? Дебитомерът, Хитачи, съм го чистил два пъти вече, по-чист няма да стане. Спарки нормално ли е или не съвсем? )
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                        Не е заради правия ауспух със сигурност. И не, не е нормално.
                        Има вероятност да е дебитомер, но 100 процентова сигурност няма как да дам.
                        Прегледай изправността на EGR-а, все пак.

                        Най-евтиния Zexel дебитомер в "частите.бг" е 150 кинта.

                        Чек енджина свети ли? Грашки чете ли?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                          Нищо не е светкало никога. Много чист ми се вижда дебитомерът, че да го сменям, но евентуално може. Просто не е приоритет. Как да прегледам изправността на ЕГР, разглабяне ли?
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                            Не съм човъркал EGR на 2.7. Не мога да кажа.

                            Като за начало откачи маркучетата на двата актуатора и ги запущи с нещо, например болтчета. После опитай как ще върви. Следваща стъпка е запушване на газовете, ако предположим че плапана е блокирал в отворено положение.

                            Другото е да си провериш уеистгейта на турбото, ама от това чак да гасне не ми се струва реалистично.

                            А като палиш светка ли check engine поне за малко? Да няма нещо замаскирано?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                              Колеги и моето Терано 2.7 Zexel придърпва малко, но само при скорост между 80 и 90 км/ч на 4-та и на 5-та скорост. Като го карам лежерно и искам да поддържам тази скорост, при натискане на педала на газта съвсем леко придърпва и после поема без проблем. Ако карам пак с тази скорост и леко съм натиснал педала на газта и го натисна повече, тогава няма въпросното придърпване. Горивният и въздушният филтър са сменени, ЕГР-а е затапен, дроселовата клапа за ЕГР-а е в отворено положение, чекът не свети, дебитомерът е изчистен, вдига 150 км/ч без проблем. Възможно ли е въпросният датчик на капака на ангренажните колела да е причината за тези леки придърпвания?
                              В сервизното ръководство в раздел EC на стр. 300 е показано, че има Датчик за позицията на коляновия вал, който е на корпуса на скоростите (Crankshaft position sensor TDC).
                              Моето Терано 2.7 Zexel, с кръглите фарове има ли такъв датчик или той е само при Bosch горивна система? Ако го има може ли и той да е виновен за придърпването?

                              Коментар


                              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                                Датчика при теб е на предните капаци на двигателя. Нямаш датчик там, дето е показано в книжката.

                                ...ама ако е датчик ше свети чека.

                                Така както го описваш ми се струва че по-скоро е от задкормилното устройство. Обира луфтовете между двигател и диференциал в прехода между движение по инерция и ускорение.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X