Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    Здравейте колеги. Преди 2дни джипа терано 2 тди 97 започна да пуща син дим след като е вървял на скорост без гас,при подаване на гас изригва син дим,също така при подаване рязко на гас прекъсва и тресе колата м/у 1700/2200-2300об. на първа и втора по малко ама на големите направо е ад не можеш да разчиташ на колата си. Ще очаквам отговори и мнения. Благодаря предварително. п.п помпа зехел със хитачи дебитомер.

    Коментар


    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      Четене на грешки?

      Иначе, може умна дюза, може датчик клянов вал (или разпределителен беше при тия Зексели), може и просто запушване или въздух по трасето от резервоара до двигателя. Сам разбираш че само по описанието, което си дал няма как да се каже кое от трите. Поне според мен със сигурност не е дебитомер, или поне лесно може да се провери - изключваш го и гледаш дали има разлика.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        Благодаря Спарки за бързия отговор,чека не свети а във връска с това ,откъде да си взема диагностика защото тук в кипър тези мърлйовци казват че няма диагностика до 2000г и че няма на джипа такава букса. пп ако в помпата е попаднало някакво метално парче може ли да се почисти без да се сваля същата. Черпя бира на лято които мине през Тетевен/30.6-30.7/

        Коментар


        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          Здравейте терановъди
          Аз пак съм с питане, като не съм съвсем убеден дали е точно за дебитомер. Акъл приемам всякакъв.
          На моето добиче дебитомерът е сменен преди 2-3000 км. Преди сведмица-две, при сходни условия (магистрала, 130, лек дъжд) мотора отново придърпа, точно както го направи и при предното умиране на дебитомера. С приликите до тук. Джипката си се движи нормално. Не съм я пънал над 130, но мощност си има. Пробивах коловози през тежкия сняг от началото/сердата на март - пак без проблеми. Докато не качи снежната стена до нивото на фаровете и започне да буксува - няма спиране.
          ОБАЧЕ В ниските обороти, преди да се усети турбината, нещата станаха много, ама много зле. Никаква мощност. Особено зле е на студен двигател. При загрял пак се усеща, но по-слабо. Тръгването на светофар, особено на наклон, стана доста некомфортно. За сега компенсирам, като развъртам мотора до малко по-високи обороти и чак тогава работя със съединителя, но не ме кефи подхода.
          Оборотите на празен ход са си колкото трябва. Като стартирам нормално (без да се заигравам с обороти и съединител), тръгва трудно, към 1700 оборота започва да се усеща вече мощност, а ако е мокро, около 3000 се случва да попревъртя и гуми. Поне от шофьорското мястно не забелязвам да пуши. Разходът си е без промяна. Поради дошло му времето смених въздушния филтър, а като се пооправи времето ще сменя и горивния, въпреки че надали е от него. От какво може да гладува тоз мотор така?
          Чекът не свети. Логнати грешки няма. На място, отчитанията на дебитомера са променливите около 1V на празен ход и до около 3.2 при форсиране на мотора на място. По време на каране още не съм го разглеждал какво прави.
          Последно редактирано от avalanche; 06-04-15, 19:21.

          Коментар


          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            По прилича да е задръстена цедка или горивен филтър-да дам акъл де не че съм сигурен

            Коментар


            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Ако е задръстена цедка няма да има сила във високите, ако изобщо стигне до там. Така си мисля де. Мяза ми по-скоро на нещо като въздух. Имах отдавна един Tranzit - дърпаше леко въздух, на ниски обороти никакъв го нямаше, на високи си работеше като хората. И оборотите на празен ход му бяха паднали, но това тук не е показател, защото компа си ги компенсира.

              За дебитомера - то по време на каране, над 3000 оборота и газ до ламарината е интересно какво прави. А трябва да прави напрежение поне 4.2 волта. Това ако е Bosch.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Колега,попрегледай си и вакуумните маркучи ,тия които управляват клапата на смукателния колектор / на изхода на интерколера/.Симптомите като не отваря са доста сходни с това което описваш,особенно ако дебитомерът е нов.

                Коментар


                • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                  Абсолютно същите признаци имах - тръгване в наклон почти невъзможно, с помощта на съиденител и газ. В движение по наклон под 1500 - 1600об. просто тръпне и не искаше под тези обороти да тръгне. Чек не светеше. Оказа се Дебитомера, но интересното е, че си го сменял скоро!? И аз мерих напрежението с форсиране, не е меродавно! Но по метода на Спарки, в движение истината излезе на яве. На контакт 0.95 - 1.1V. ; на празен ход трябва да е 2.2 V - това най лесно може да провериш.
                  Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                  Коментар


                  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                    Впрочем, ако е сложен китайски дебитомер (Magnetti Marelli от Евро07 например), нормално е да се скапе бързо - те толкова си изкарват по принцип.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Впрочем, ако е сложен китайски дебитомер (Magnetti Marelli от Евро07 например), нормално е да се скапе бързо - те толкова си изкарват по принцип.
                      Вече от Евро07 и течност за чистачки не купувам. За последния месец съм сменил 2 датчика за налягането на маслото (гаранцинно уж). Накрая ми върнаха парите , купих пистов ремък с тях , е ... ремъка свиреше откак го сложих , при все че ролките и обтяжния (автоматичен) механизъм бяха нови. И него ми смениха ,с друга марка - тоя поне не свири.
                      Така че моя съвет - живи данни и ако има някакво съмнение - читав дебитомер

                      Коментар


                      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                        Читавия дебитомер е Bosch или Pierburg. Или ако е Zexel - Hitachi или Pierburg.

                        ПП: Впрочем, с термостатите от Евро07 нямам никакви грижи. Държат се по-добре от оригинален. Проверено вече с 2 броя.
                        Последно редактирано от sparkybg; 08-04-15, 09:43.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                          Дебитомерът си е бош от ауто плюс или нещо такова.
                          Ако е от него - още е в гаранция. Вярно, не знам как бих доказал на търговец, че е тръгнал да си ходи (освен с нов), но ще помисля по въпроса.
                          Още не съм имал време да го премеря под голям зор на двигателя какво напрежение дава, но четеца умишлено съм си го оставил да ми се мандахерца напомнящо из краката. Тия дни ще му дойде времето. Не, че съм фен на бош, ама ако се е скапал, ще се имам за значителен карък
                          Разбира се, ще огледам и останалите неща, за които ме посъветвахте.

                          Коментар


                          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                            Като имаш четец проблема ти е никакъв. Пускаш на лаптоп на седалката на пътника да ти показва в реално време, едни 200-300 метра, да го изфорсираш хубаво до втора с газ до ламарината, и покаже ли поне 4.2 волта, няма какво да го мислиш.

                            Аз вече и на място мога да го излъжа дори. Просто трябва хем да е в обороти (над 2000), хем да натиснеш газта до ламарината рязко. За момент ще вдигне над 4 волта. ако е в ред. Ама си трябва око, демек да си му гледал магариите известно време. В движение е къде-къде по-лесно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                              Ако си от Варна ще ти дам за проба моя дебитомер и ако се оправи вървежа - нов . става и от ФВ ТДИ групата , в момента съм с такъв от Сеат /2000 г./ вързан с 4 жички понеже буксите са различни .

                              Коментар


                              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                                Има достатъчно автомобили със същата букса. Някъде по първите постове даже ги бях изброил. Иначе самите датчици от тоя вид като електрически параметри са 3-4 вида, независимо на какъв автомобил са сложени и с каква букса са.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X