Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Според мен ,амове с пружина ще е по евтино от нови торсиони,а и усилините ще са определено по скъпи

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Те торсионите нека са си старите, а прижината да спомага работата на торсиона с нови усилени амортесьори.
      Nissan Terrano 2.7 TDi
      ----------------------------
      Нещо което работи - не се пипа!

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Точно де,само нови амове с пружини ,но от какво ли ще паснат

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Нямам идея. Ако някой има идея какъв е тоя модел и от какво е приспособен и дали е достатъчен за този джип, че ми се струва от лека кола ама...
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Там място за адекватен амортисьор с пружина няма. Това на снимката ми се вижда твърде пикливо.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Най вероятно си прав .Не съм гледал още колко е местото там ,но едва ли ще са оставили колкото би ми свършило работа.А колко би могло да се натовари като килограми предницата,има се предвид ,че няма да е постоянно все пак, като се има предвид около 50 -60 килограма броня с лебедка.

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Въпроса е амортесьора дали ще е достатъчен, минимум като заводските параметри. А пружината все пак е някакъв плюс
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Ако няма място в диаметър за пружина се обезмислят ози вариант,а дори си нямам идея колко може да са нови усилени торсиони.Но решено е ще се прави ,бавно ,но ще се прави

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Побира се 2 инчов амортисьор, поне с усилените горни носачи, с които съм. Демек 5 сантиметра в диаметър. Да речем има няколко милиметра аванс. Заводския е по-тънък. Ако с пружина ще е по-тънък и от заводския, а към такова решение съм крайно скептичен колко ще изкара.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      По скоро няма да се получи,прекалено малък диаметър и дори да влезе някаква пружина ефекта ще е клонящ към нула при този диаметър.А няма как да е толкова дебел тела ,че да върши работа.Сетих се да питам и още нещо ,как да разбера дали дифа ми е ЛСД и ,ако е как да го проверя,може да ви е кух въпроса ,но колкото и да знам ,като не знам питам
                      Последно редактирано от pifco; 21-03-15, 21:46.

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Террано 2 без LSD отзад няма. Как се проверява - това е най-задавания въпрос във форума, а също и с най-много отговори. Потърси и ще намериш.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Досега проблеми с предавки не съм имал не,че карам сериозно офф,но основно дълбоки снегове ме радват ,лятото по скалисти терени в търсене на места за гмуркане и по язовири където повечето коли не стигат за да си просна палатката.на 290000 е и досега съм сменял съединител,предни амове,задните как държат не знам ,цяло лято е с около 400 кила в багажното.Скоро ми текна ГНП то ,но срещу 250 лева ми го опрвиха и си е оки .От край време педала на съединитела скърца и така съм му свикнал ,че ако изчезне ще ми липсва.Смазах го няколко пъти ,но явно пластмасовата втулка е износена и си скърца

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                            От край време педала на съединитела скърца и така съм му свикнал ,че ако изчезне ще ми липсва.Смазах го няколко пъти ,но явно пластмасовата втулка е износена и си скърца
                            Не скърца пластмасовата втулка. Скърца самата пружина в ламарината, ама не там, дето е втулката, ами, ако приемем че профила на ламарината е "П", скърца от вътрешната страна на двата вертикала. Намажи там с грес без да я жалиш, махни остатъците от пластмасовите втулки, ако изобщо има останали такива, и ще спре да скърца.

                            А скърца, защото втулката докато не е износена държи пружините на разстояние от ламарината, а като се износи, вече няма какво да върши тая работа. Може лятото да сколасам да си изструговам 2 втулки, ама по-скоро надали, освен ако не се разскърца пак.

                            С предавки проблеми няма и да имаш. Кутията е същата като на патрол Y60/Y61, по-здрава от на старите терано 2 без интеркулер, както и на бензиновите.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Оки ще ги махна ,то и без това са на половина липсващи.Иначе още като го взех хем беше на много малко километри знам ли защо се скъса ламарината на педала именно това "П" ,но си го заварих със сребро /просто покрай работата си имам /.Истината е ,че явно доста тежко се натискаше и е видял зор.После се оказа ,че съеденителя е за смяна и след това адски омекна педала .Между другото каквото и да се налага като по леки заварки среброто се оказа ного успешно защото няма начин да корозира.Така направий и с планките които държат долната част на предната броня.От вибрациите на ниски обороти /а този мотор си тресе/ се бяха скъсали и то не къде да е ,а точно по средата на отворите за винтовете към гронята ,поне п спомен.Имам обаче едно проблемче което не е фатално ,но ме дразни и това е когато съм на светофар да кажем някакво задръстване при спиране след 1 ва и това няколко пъти докато се измъкна от светофара едно лау лау на мотора и се разлюлява целия все едно тампон скъсан .Не променя обороти а само се разлюлява яко

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Последното може евентуално да се оправи с реглаж на помпата. По принцип всичките го правят, но някои по-често от други. Моето го прави рядко - я 1-2 пъти в месеца, я хич.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X