Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на раздатъчна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокаж на раздатъчна кутия

    Здравейте колеги,
    имам въпрос относно лампата на таблото ,която сигнализира за включен и изключен блокаж на централния диф. мой приятел скоро закупи шогун 2.8тд (1996) ръчни предавки. Лампата на таблото мига непрекъснато,дори когато се кара само на задно предаване. предишния собственик твърди че го е карал така 6 години без ядове.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или може да даде съвет ще съм много благодарен.
    TЛК 80-4.2ТД
    ТЛК 73-2.4ТД
    ...................

  • #2
    До: блокаж на раздатъчна кутия

    Това е често срещан проблем при Паджеротата. Попрочети някои от тези линкове за повече информация, много хора са се сблъсквали с него:

    http://www.google.com/search?hl=bg&q...5&lr=&aq=f&oq=

    Коментар


    • #3
      До: блокаж на раздатъчна кутия

      Първоначално публикуван от afterburner Преглед на мнение
      Това е често срещан проблем при Паджеротата. Попрочети някои от тези линкове за повече информация, много хора са се сблъсквали с него:

      http://www.google.com/search?hl=bg&q...5&lr=&aq=f&oq=
      благодаря за инфото!
      TЛК 80-4.2ТД
      ТЛК 73-2.4ТД
      ...................

      Коментар


      • #4
        До: Блокаж на раздатъчна кутия

        имам пажеро късата база.не мога да включа предния мост.като нтисна лоста за двойното на таблото светва ипоказва че езацепен предния мост но несе въртят преднитните гуми а сама задния дърпа.

        Коментар


        • #5
          До: Блокаж на раздатъчна кутия

          Да не си със ръчни хъбове? Отпред на предните главини има едни врътки, като на готварска печка, ако има такива трябва да са в положение заключени за да се включи предния мост.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #6
            До: Блокаж на раздатъчна кутия

            veselini1-Вдигай на подемика и виж кардана към предния мост(ако е там въобще) дали върти,ако се върти виж полуоските,която върти след като застопориш предните гуми значи проблема е в нейния хъб.
            Последно редактирано от rois; 23-11-09, 10:39.
            [SIGPIC][/SIGPIC]e-mail:[COLOR=blue]rrrois@gmail.com[COLOR=black];tel:[/COLOR]0886886686[/COLOR]

            Коментар


            • #7
              До: Блокаж на раздатъчна кутия

              Странно е , че ти показва че зацепен предният мост , пък не въртят колелата. При мен при опит да включа 4х4 премигваха предните колела на индикацията на таблото. Проблема беше - капитулирал един от датчиците на раздатката.

              Коментар


              • #8
                До: Блокаж на раздатъчна кутия

                Първоначално публикуван от biogaz Преглед на мнение
                Странно е , че ти показва че зацепен предният мост , пък не въртят колелата. При мен при опит да включа 4х4 премигваха предните колела на индикацията на таблото. Проблема беше - капитулирал един от датчиците на раздатката.
                Нямаше да е лошо да пишеш как отстрани проблема и колко ти струваша
                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                (А1+)
                О877ООО98О

                Коментар


                • #9
                  До: Блокаж на раздатъчна кутия

                  Да прав си, иначе само си чешем езиците. Ами проблема го отстраниха в сервиз Рубин, струваше по спомени около 400 лв с части и труд.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Блокаж на раздатъчна кутия

                    Може и по тънко , ако се подмени датчика с такъв втора употреба. И при мен мигат предните , но си зацепва нормално. Интересното е , че като сложа лоста в позиция всичко да е зацепено всички лампи свететят без да мигат.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X