Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2 ево?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2 ево?

    На каква база като мотор стъпва Ево-то? Ако е на 3.5 208кс мотора, какви са разликите, съответно и за евентуално съвместимост в частите, тъй като се касае за сериозна разлика в мощността за един атмосферен мотор? В гугъл отделих малко време да потърся, но не намерих информация, а съм сигурен че е писано...

  • #2
    От: Паджеро 2 ево?

    Здравей Пешка,
    Добре дошъл в офф форума!
    Основната разлика идва от главите на мотора. При ево-то са изцяло нова разработка на Японците и нямат абсолютно нищо общо с тези на 3.5, 208 коня. На теотия може да се сложат глави от ево на 3.5, но дали на практика е така немога да кажа.
    Иначе каква ти е идеята? Защото допирните точки на П2 и Ево-то са само в цилиндровия блок и раздатка.
    Поздрави,
    Стоян
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 2 ево?

      6G74-гугъл и четене.
      8)

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 2 ево?

        Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
        Здравей Пешка,
        Добре дошъл в офф форума!
        Основната разлика идва от главите на мотора. При ево-то са изцяло нова разработка на Японците и нямат абсолютно нищо общо с тези на 3.5, 208 коня. На теотия може да се сложат глави от ево на 3.5, но дали на практика е така немога да кажа.
        Иначе каква ти е идеята? Защото допирните точки на П2 и Ево-то са само в цилиндровия блок и раздатка.
        Поздрави,
        Стоян
        Здрасти. От доста време не сме че чували. От около половин година станах собственик на паджеро , но дизел. Онзи ден попаднах на читаво 3.5 и го взех. Върви много приятно, но ме човърка факта, че със същата кубатура има версия със 70 коня отгоре стоково. Както знаеш, обичам да се заигравам с колите си, сток не карам, интересува ме единствено повишаване на мощността, а не на офроуд качествата. Не съм запознат с мотора - като капацитет и здравина, дали се предлагат перформънс части за него... Първото,което видях е, че има много смотана изпускателна система, литровата мощност не е много впечатляваща, особено за мотор с 4 клапана на цилиндър (ясно е че въртящия момент е изместен в по-ниските обороти - макс мощност идва едва на 5000об/мин)

        40-50 коня отгоре като атмосферка ще се усетят много добре, или другия вариант е на принудително пълнене - с 2 ваг турбини к03-ки от 1.8т например

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 2 ево?

          Пешка, най-безболезнения вариант ти е да сложиш две турбинки. От една страна, правил си ги и имаш опит с тях, от друга може и някакви части да с ти остнали.
          Ако ти се влиза в нов сериал, тогава ще трябва да дебнеш за галави от ево в Англииския бей. Друго за което се сещам, ок има възможност да намериш глави от П4 3,8 мивек и да сътвориш нещо между тях и твоите.
          Като здравина се води един от здравите мотори заедно с 3,8. Обаче консумативите не са му евтини, по скоро скъпи. Имаи в предвид, че е вече на години и не се знае кой, с какво и къде го е карал преди. Ако е нещо измъчено реставрацията ще е доста скъпа!
          Офф роуд възможностите не са много високи, но виж за разходки по черни пътища и такива по които не може да премине лек автомобил е перфектен.
          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 2 ево?

            Консумативите на 3,5 Мивек двигателя са същите като на 3,5.Всичко се предлага все още, оригинал при Люцкан.
            Само с глави няма да стане от 3,5 на Ево, ще иска и компютър.
            Мивекови глави сме слагали дори ина блок от 3,5GDI. Става, но не е лесно.
            Имам 2 Евота - едното е сток и се кара всеки ден, другото е с клетка пригидено за състезания. Второто не се кара, ако имате интерес обадете се.
            Ааа Евото не е 280 коня а е 310!
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 2 ево?

              За трети джип, а и ево нямам възможност. Отделно че държа на дълга база. Този, който закупих, е доста високо ниво на оборудване, перфектен технически и имам достатъчно основания да вярвам, че е на реални 155000км.
              Като говорим за мивек глави - за такива от ево ли става въпрос, че намирам че има доста рядък 3.5 мотор мивек на паджеро 3? Има и при паджеро 4... Каква цена вървят чифт оборудвани глави от ево? Има ли разлики и периферията около главата , ево-то с каква всмукателна и изпускателна система излиза, предполагам не е на чугуновия колектор?

              Доста порових, но не намирам перформънс части за 3.5 208кс. С подходящи части може чувствително да му се вдигне мощността и без глави с променливо газоразпределение

              Мивек-а го разгледах като система, разпространена технология, като всеки производител си слага различно име. Виждам че има варианти на мивек - има такива които работят по лифт, има и по фази. В случая по лифт или по фази работи мивек-а при паджеро?
              Има контролер за мивек, ако необходимостта от смяна на компютъра идва от нуждата за управление на мивек-а.

              Системите за променливо газоразпредление са готини, имаш кола с нормални и спортни валове едновременно, което оптимизира работата на мотора в различните режими - съответно екология и икономия... Според мен спокойно може и без тях - слагал съм втек контролер на хонда, свалял съм момента на включване на втек-а от 5500 оригинално на 3000 об и сме мерили времето на ускорение и в двата случая, реално недоловима разлика. Имам 2.8 12в 6 цил мотор, който съм преработил сравнително леко като глава: по-големи клапани, 285/285 валове с 1.05мм лифт над оригиналния (оставайки на хидравлични повдигачи), преработени портове и перформънс изпускателна система вкл и колектора и сгъстяване с 1 единица. Резултатът е 50 коня отгоре и по-важното е, че мотора стана много рязък и няма загуба на режими, има повече въртящ момент дори и на 2 хил оборота. Единствено има повишение на разхода там, където може да се замери - при ниски и средни обороти на нормално каране - 0.5-1л, което е нормално в предвид голямото застъпване на фазите.

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 2 ево?

                Глави не съм видял да се продават. Трябва да се търси мотор к-т, което е трудно до невъзможно да се намери.
                Между 3,5 и Евото разликата е огромна.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 2 ево?

                  Ясно, имам последни 2 въпроса:
                  - има ли съвместимост в частите на 3.5 208кс аналогичен в6 мотор било то от паджеро или лек автомобил на митсубиши (глави с по-големи клапани и агресивни валове, различна всмукателна и изпускателна система)
                  - твоето мнение защо толкова често се срещат проблеми с коляновия вал при този мотор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 2 ево?

                    Не ми е известна съвместимост с леки коли на Митсубиши.
                    Паджеро Ево си е истинска състезателна кола правена за Дакар и произведена в няколко хил. броя заради хомологация. Не е работата само в мотора. Паджеро 3 е близо до Евото- по-леко и с по-здрава трансмисия.
                    Не мисля, че 3,5 имат дерт с колянови валове.
                    Двигателя е много здрав и мощен - въртял съм го по 6-7 часа на ден на 7500-8000об/мин. Но всяка вечер ново масло и то рейсингово. Иначе - проблем с кол. вал.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро 2 ево?

                      Разбирам, мотора не е случаен има един вид колекционерска стойност, за маниаци е, което на мен никак не ми допада. Наистина атмосферни 300кс от 3.5 е добре, но цената за мен лично би била абсолютно неоправдана. С малко заигравка бих сложил V8, или както имах намерение ако не бях намерил 3.5, да монтирам въпросния вр6 от фв (моторът освен като атмосферка го имам и в турбо вариант - на 0.65 бара ми е на 325кс 450нм, на 1.25 бара ми е на 430кс 620нм, при това с оригиналните биели и бутала, имам 1-2 резервни мотора)

                      Дори да няма перформънс части за 3.5, не е проблем да се преправят разпределителните валове, да се изработи колектор и генерация и т.н.

                      Проблемът ми е в непознаването на марката, за техническата част имам възможности.

                      Има време, честно казано в оригиналния си вид мотора е много приятен за каране, очарован съм от пъргавината му, особено както слязах от 2.8тд. При мен се ползва като ежедневен автомобил основно по асфалта, рядко излизам на черно и то за разходки със семейството, риболов... никакви офроуд приключения. Харесва чисто визуално модела на паджеро 2-ка преди фейсифта и винаги ми е било мерак да имам такова. Надявам се скоро да се обзаведа с каравана.. и така.

                      Пипна ли мотора, независимо в какъв вариант, ще пиша, че чета само за гуми, окачвания, блокажи...
                      Това е на този етап. Благодаря за отговорите.

                      .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51395143_2003251476378412_2895381258328604672_n.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5808739
                      Последно редактирано от pe6katavr6; 12-02-19, 10:24.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро 2 ево?

                        Сложи му един от 3000GT там място за заигравки има много.
                        Hyundai Galloper 3.0 V6

                        0885 44 60 16

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паджеро 2 ево?

                          Първоначално публикуван от rusanov Преглед на мнение
                          Сложи му един от 3000GT там място за заигравки има много.
                          В Англия може ида се намери нещо, може и додж стелт да търси.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X