Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

    Бензиновият двигател 1.8i на ланд ровър ли е,или е взаимстван от някъде?Чух някакъв мит,че бил на Хонда?
    Каква е разликата между моделите с 1.8-120к.с. и 1.8-117к.с?
    Кой е за предпочитане от двата,че мисла да подкарвам и аз един фрилендар.
    Благодаря предварително за помощта.

  • #2
    От: Land rover freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

    Едни и същи тояги са. И не заради двигателя. Защо не потърсиш Дискавъри?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Land rover freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

      http://en.wikipedia.org/wiki/Rover_K-Series_engine няма общо с Хонда.
      Във Фрилендъра е този: DOHC K16 16-valve, MPI, 117 to 120 hp (86 to 88 kW) и официално е само 120кс.
      Щеше да е интересно, ако беше този: DOHC K16 16-valve, MPI, VVC, 160 hp (118 kW), ама ядец.
      За проблемите има много изписано, но специфичните за бензиновия са гарнитура на глава и бензинова помпа. Останалите са общи за модела.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        От: Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

        Двигателят си е оригинален, Made in UK, за съжаление.

        Интегрира се и в моделите на Rover.

        Ако си разумен ще се насочиш към нещо друго...
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          От: Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

          Благодаря ви за насоките които ми дадохте.
          Май ще се насоча към Hyundai Santa Fe 2.4i.
          Дали би било разумно,че вече напълно се обърках
          откъмто избор на джип?

          Коментар


          • #6
            От: Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

            Да.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

              Земи си квото искаш - ремонтите ние няма да ти ги плащаме
              Нито на този, който ти казваме да не го зимаш, нито на този, който ти казваме да го взимаш!
              Важното е ти да се кефиш и намираш повод да плащаш.
              При покупка бегай от продавачи, които казват "3 години го карам и нищо не съм сменил".
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #8
                От: Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

                Незнам защо толкова подценявате Фрилендера и то 1,8 бенз. Аз имам такъв сложихме му и газова уредба и съм изключително доволен и като двигател и като джип . Кофти е ,че е шумен при скорост над 110км/ч . Не много сложен двигател , не твърде много електроника , изключително просто окачване ,но поне според мен е доста здраво , неприятна е тази визкомуфа ,но може да се ремонтира . като проходимост не е джип за офроуд по скоро когато ти се наложи да не се притесняваш по какъв терен караш ...иначе аз съм много приятно изненадан от проходимостта му ...пчелар съм и кошерите ми са по все едни кофти места особено сега зимата . Та гори колкото малка кола , спокойно му пасват гуми от кола не е скъп за поддръжка ( така мисля ЗАСЕГА )
                Та както колегата каза , нито ще ти даваме парички да си го купиш ,нито да го поддържаш ...
                Land Rover Freelander 1,8i

                Коментар


                • #9
                  От: Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

                  Първоначално публикуван от izdan Преглед на мнение
                  Незнам защо толкова подценявате Фрилендера и то 1,8 бенз. ...
                  Сядали сме ,пробвали сме....и така.Изобщо не го подценявам,може да ти отрови нервичките..
                  Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                  Disco 1 бекъп
                  Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

                    Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                    Сядали сме ,пробвали сме....и така.Изобщо не го подценявам,може да ти отрови нервичките..
                    Да си призная не държа да го прави , сега си ме радва надявам се да се запази това чувство . Иначе колега може ли да споделиш евентуално слаби места с кое да внимавам и така ще съм задължен ,след като сте имали опит с този модел .
                    Поздрави
                    Land Rover Freelander 1,8i

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

                      Някой случайно да е наясно с това дали има такава модификация на LAND ROVER freelander след 2001г,1.8 бензин дълга база с новата маска и белите мигачи.Само с десен волан намирам по обявите,или обърнат ляв.Иначе двуврати колкото искаш.Да продължавам ли да се ровя(пет месеца следя по обявите) или да се насоча към TD4 мотора?Помогнете.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

                        Здравейте, може ли да попитам, че видях че сте сложили газ на Фрилендъра, усеща ли се някаква разлика в мощността и вобще забелязва ли се някаква промяна, аз също съм решила да слагам газ, че на бензин ми е тегавичко

                        Съобщение от модератор:
                        Моля, напишете си в профила от къде сте.
                        ...ЦЪК
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-10-14, 13:33.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land rover Freelander 1.8i ,120к.с.-117к.с. каква е разликата?

                          Помогнете нашия Freelander 1.8 117к.с губи вода, минавам около 10 км. и водата е под минимума, но преди това джипа блокира от Лондон за България.
                          В Белгия буталото направихме го карахме около 10 месеца, и издуха гарнитурата на главата. И от тогава губи водата какво може да се направи, 10 км минавам и водата е под минимума!


                          Съобщение от модератор:
                          Моля, напишете си в профила от къде сте.
                          ...ЦЪК
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-10-14, 13:36.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X