Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет и помощ при избор на Jeep Cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет и помощ при избор на Jeep Cherokee

    Много съм се навил на този джип и парите съм прежалил. От няколко дни търся и обикалям по сайтове и автоборси, но пусто като грам не разбирам от коли и ме е страх да се престраша. Преди години така ми набутаха кола с прецакан двигател и бяха големи патила.
    Та решил съм да търся такъв джип за около 15 000лева.

    Разберете че съм много бос по темата и затова ви моля за помощ при избора,
    ако разгледате предложенията в интернет, бихте ли се спрели на някоя оферта?
    четох много за модела, но много неща не са ми ясни.
    Искам да е автоматик и дизел, макар че дизела не е чак толкова важен.
    Гледам предложенията в София и Бургас,двете места са ми удобни, че съм на море сега, но не ми излиза от ума този джип и
    нямам търпение да се сдобия с такъв колкото се може по-бързо .
    Видях един в Бургас от частно лице изглежда хубав на външен вид за 14, 850
    но пак ме притеснява това че не разбирам почти нищо от джипове и не знам от какво да се пазя.
    Ако някой се наеме да ми помогне при избора можем да се договорим и за някаква комисионна.
    Ще съм ви благодарен за всеки съвет.

  • #2
    От: Съвет и помощ при избор на Jeep Cherokee

    Закъсня! Сега докторът му се радва! От тази тема и от раздел JEEP ще добиеш необходимата информация. Останалото е късмет! Успех с покупката!
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Съвет и помощ при избор на Jeep Cherokee

      Гледай да 4х4 - да има ръчка за раздатката до лоста на скоростите (`щото има доста оферти само със задно !) и да е full-time - ръчката на раздатъчната кутия да е с 5 (пeт) позиции 2Н-4Н part-time - 4H full-time - N - 4Low, а не само с четири. Можеш да тестваш таблото като дадеш контакт с ключа при натиснат бутон за нулиране на пробега на километража - така ще светнат всички лампи, вкл. ABS, check-engine, позициите на раздатката, за да разбереш дали не е "загасена" (махната) някоя лампа, за да скрие проблем. Имай предвид, че всички лампи ги има на таблото (така е при мен - и ABS и зелена лампа full-time), но не значи, че ги има съответните "екстри" (мойто например серийно си няма ABS и е парт-тайм). Пробвай някъде на песъчливо дали върти всички гуми на режим 4х4, дали има и му работи АBS. Дали включва всички режими.
      Ето линк към ръководството за експлоатация: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=21021 Човекът, който го е предоставил има сервиз, където могат професионално да се произнесат по проекто-покупката.
      Успех !
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Съвет и помощ при избор на Jeep Cherokee

        Малък съм за тази тема, няма кака да я прочета. В Бургас примерно има ли къде да закараме джипа да му се направи преглед?

        Коментар


        • #5
          От: Съвет и помощ при избор на Jeep Cherokee

          Първоначално публикуван от AMOUN Преглед на мнение
          Малък съм за тази тема, няма кака да я прочета. В Бургас примерно има ли къде да закараме джипа да му се направи преглед?
          Привет,
          Предполагам визираш Jeep Cherokee Liberty като модел. Ако е така то колегата Gagic ти е дал основните насоки. Прочети му поста внимателно, защото ако вземеш 4 х 2 ще е голяма мъка зимата. Поне при мен само на задно се върти сериозно...предполагам и LSD-то в задния диф си показва характера.
          Аз бих добавил, че е за предпочитане да се спреш на двигател 2.8 CRD пред 2.5 CRD. Оттам имаш 2 варианта - 150 или 163 к.с като вторите са след фейслифта и се водят модел 2005 г. Тези 150 к.с. са модел 2002 г. Външно разликата не е голяма....мисля положението на мигачите е по-различно. Ако не се лъжа модел 2002 г. е с 2 см по-високо (при дизела). Модел 2005 г. е с променлива геометрия на турбото обаче.
          Разбирам мерака ти да вземеш нещо бързо, но все пак ще даваш 15 000 и силно ти препоръчвам да бъдеш внимателен. Това означава да закараш избрания екземпляр в читав сервиз за оглед. Под читав не визирам лъскав и скъп а такъв, където ще получиш реална и компетентна оценка. В този форум има раздел "Търговски партньори" и там можеш да видиш сервизите на колеги от форума - има такива, които сами притежават този модел и знаят къде и какво да огледат. Не подценявай нищо, защото ако едно каре е тръгнало то се продава заедно с полуоската и е над 1150 лева. Термостат - 420 лева. Обтегач 315 лева и т.н. За раздатка или скорости изобщо не ми се мисли. Та бъди внимателен с избора за да не ти дойдат едни 5000 отгоре поради немърлива експлоатация от предния собственик.
          Вземеш ли нещо пиши тук да те светнем за обслужвания, по-евтини и по-качествени резервни части и т.н.

          Успех!
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Съвет и помощ при избор на Jeep Cherokee

            Първоначално публикуван от AMOUN Преглед на мнение
            Малък съм за тази тема, няма кака да я прочета. В Бургас примерно има ли къде да закараме джипа да му се направи преглед?
            Пробвай да попиташ в тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=4739&page=14
            Гледам, че е доста активна, а тук в раздел Jeep / Общи приказки, може би няма посещаемост от хора, които биха могли да помогнат.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Съвет и помощ при избор на Jeep Cherokee

              Купих си преди месец душичката... от София

              Jeep Cherokee 2,8 CRD - 2005

              Много хубав... много радост донесе...
              мърка като котенце... бе направо си ръмжи като тигър.
              Родих се с него по тези неподдържани пътища по къмпингите по южното ни черноморие...
              Много съм доволен.

              Коментар


              • #8
                От: Съвет и помощ при избор на Jeep Cherokee

                Честито и добре си ни дошъл! Много да те слуша! Чакаме снимки.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет и помощ при избор на Jeep Cherokee

                  Честито и от мен. Хиляди безаварийни километри. Давай снимки да го гледаме.
                  Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X