Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от zehirev Преглед на мнение
    В охл. система е близо 11 л течноста, така че тези няма да ги усети, но ти задължително си следи казанчето с някаква лампа отзад, че много кофти се вижда(поне при мен е така, а жипките са ни еднакви). Задължително си провери дали ти работи индикатора за течноста в казанчето и засечи колко ти губи, че става страшно...на мен ми чезнеше бавно около два месеца, докато в една нива не дадох повече газ и ми напръска антифриз по обувките ...
    Пак навреме го хванах...

    имам подозрение че може и в сервиза да са източвали при ремонта и да са забравили да долеят... ще видя...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      намерих теча.беше от побългаряване на едно късо гумено съединение,точно преди термостата.някой от майсторите оригиналните самозатягащи се скоби / стоманените пружини дето се стискат за да освободят/ са му били сложни, та сложил скоба с винт, съответно я натегнал, деформирал маркуча, а тя послекато поотпуснала гумата взела да изпуска и да си попротичва... старата скоба си бе останала на металната тъба под маркуча, та си я извадих, почистих маркуча и налепа образуван по металната тръба на мястото на теча, обърнах маркуча така че деформираното да иде на по дълго влизащата в него тръба откъм термостата, сложих си скобите както трябва долях и обезвъздуших ... и всичко е ок. дано да няма някой друг теч. гумената тръба ще трябва да я сменя , все пак...
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Днеска ми доиде капачката за масло на двигателя,на старата гумичката се беше прецакала и изпускаше.Оригинална от рено за 2.1тд-30лв.

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          ЗА ЕДНА СЕДМИЦА РАБОТА НАПРАВИХ ТОВАНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00654.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5094901

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00656.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5094902

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13032009010.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5094903

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            днес разкарах дисконектора (по съвет на Маркан . Маркане мерси ! и изкормих всички ненужни вакуумни тръбички и маркученца.
            е...вече имам ефективно включване на предния мост...когато аз искам :0 а не когато му скимне
            Последно редактирано от kinex; 16-03-09, 16:27. Причина: дисконектор
            понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
            ********************************
            JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
            Honda Shadow VLX 600 - 1999
            FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


            0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
            Влади

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Днес му смених и карето на кардана за задния диф . вече даже не хлопа при резки отпускания или натискания на газта. каре с размери 27мм Х 81.2мм. цената му е 25 лева , аналог : за Мерцедес Спринтер ил Форд Транзит . Оригинално : 70 $ + 25 лева доставка
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Оригинално : 70 $ + 25 лева доставка
                В Скорпион е 30лв.
                99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Последните 2-3 седмици ми бяха в ремонти и подобрения. Смених биалетки, втулки на предни горни и задни носачи, демфера на кормилната щанга, както и дългия накрайник.
                  Свалих амортисьорите - 3 не работеха, последния на 10-20%. Махнах пружините и подложките. Сложих траил мастер 2" пружини и амове.
                  Джипа стана по-висок от колкото беше с подложките (умора на пружините вероятно), стана и доста по-твърд - но пък го усещам много стабилен. С новия усилен демфер усещам и волана. С две думи джипа стана добре.

                  Много е дъждовно, като грейне слънце ще го снимам.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Вчера Cherokee-то излезе от сервиза със нови тампони на предната стабилизираща щанга и семеринга на предния диф . Искам да кажа , че след смяната на тампоните имаше коренна промяна , предницата влиза по меко в дупките и няма никакви блъскания на желязо и хлопане .
                    JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
                    JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
                    JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
                    JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Вчера повдигнахме предницата с 13см, днеска шпренгвахме задните ресьори и наклапатисахме един допълнителен лист за подсилка от форд транзит.
                      Последно редактирано от alexi2828; 18-03-09, 22:10.

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Смених всички масла и филтри по двигателя -290лв.
                        Сега остават по трансмисията и деференциалите.
                        Car audio & Off road club TETEVEN
                        Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                        GAZ 69 0ff Road '76

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Днеска ми зглобиха предното окачване и задните ресьори.Мерихме как ще станат седалките и свалихме гарнето.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Днес завърших първият етап от подготовката за лифт с подложки.
                            Аз си ги правих,стоманени са и доста тежат,дали да не ги олекотя с разпробиване тук-там?През уикенда ще се опитам да сваля размерите на удължителите за амортесьорите и в понеделник ги почвам.
                            Прикачени файлове
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Днеска ми завариха калниците и заварихме планки за седалките стана супер.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                днес си поръчах фланци.30мм. надявам се до края на седмицата да ги сложа...
                                не бързам за никъде...
                                XJ 2.5TD '98

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X