Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампони от Димитров Пловдив ( DBK Dimitrov) - личен опит, мнения и впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тампони от Димитров Пловдив ( DBK Dimitrov) - личен опит, мнения и впечатления

    "Гаранция за много високо качество на много ниска цена!"

    Споделям малко пресен личен опит, пък всеки да си преценява от къде и какво да си купува.

    Направих поръчка на сайта на фирмата за тампони и шарнир за A-рамото на моя Гранд. Защо от Димитров ли? Защото ми хареса сайта и защото всичко го имаше налично, пък и защото исках да си купя българско производство и да насърча местната инициатива. За пореден път обаче се убедих, че това е загубена кауза и за пореден път се заричам повече, да не си купувам нищо българско или руско.

    Монтираха ми тампоните и шарнира в специализиран сервиз веднага след доставката, а сега ви демонстрирам какъв е резултатът след 4 месеца и 3-4 хил.км употреба на асфалт:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:828.5 КБ
ID:6144182

    "Гаранция за много високо качество на много ниска цена!" е мотото на DBK Dimitrov


    "Много високото качество" е видно от приложените снимки. "Много ниската цена" също е спорна тъй като е по-висока с няколко лева от стандартните онлайн отстъпки, които ползва всеки потребител при покупка от сайтовете на други доставчици на части за американски автомобили.
    Проверих и "гаранцията". Ами и такава няма!!! От DBK Dimitrov ми отговориха, че наистина съм поръчал частите от тях, но тъй като са модули, а не цял елемент, гаранция няма. Щели някой ден да произведат усилени и да ми предложат, да си ги закупя с отстъпка. Ами благодаря!!!

    За да не си изкривявам душата ще добавя, че шарнира изглежда здрав, но го замених с друг. Същият съм го закупил за 68лв, но го подарявам на всеки който реши да рискува, да си го постави на автомобила. :-)

    P.S. За съжаление междувременно сменихме и тампоните на една Honda CR-V на мой приятел и за още по-голямо наше съжаление предвид отчетливото и засилващо се хлопане очакваме отнова да правим същата манипулация. Още една благодарност за DBK Dimitrov.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

  • #2


    Едно уточнение - никак не е сигурно че си купил български неща. Доста от нещата, продаващи се там, изобщо не ги произвеждат те.

    От там взимам за биалетките, които правя за терано. Няма проблеми засега, но и не се ползват по предназначение - оригинално са за амортисьори, а аз ги ползвам за стаби щанга. Разликите в натовареването вероятно са в пъти.
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:43.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3


      Видимите метални части бяха ли леко ръждясали преди монтажа? Мязат ми на прегрети при вулканизацията и праймър преди адхезива не виждам по цилиндричните детайли.
      Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:43.
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #4


        Определено си мисля, че на тази "фирма" трябва да бъдат създадени проблеми. Например чрез Комисията за защита на потребителите.
        Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:43.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5


          Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
          Видимите метални части бяха ли леко ръждясали преди монтажа? Мязат ми на прегрети при вулканизацията и праймър преди адхезива не виждам по цилиндричните детайли.
          Нямам спомен за леки ръжди или други видими недостатъци. Всичко си изглеждаше привидно отлично. Културно поставени в найлонки и кутийки. Бърза доставка. Отлична комуникация със служителите по телефон и имейл. Всичко бе на шест до момента в който стигнахме до качеството и гаранцията. Не е нужно човек да е технолог, за да разбере, че е прецакан нали? :-)
          Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:44.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #6


            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Едно уточнение - никак не е сигурно че си купил български неща. Доста от нещата, продаващи се там, изобщо не ги произвеждат те.

            ....
            Ако това което казваш е вярно, значи имаме още едно доказателство, че фирмата е измамник, защото с големи букви на сайта и е написано, че е "водещ производител на" ..... дрън, дрън,дрън..
            Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:44.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • #7


              Начина на монтиране е много важен ,трябва да се стегнат в работно положение. Ако това е пропуснато ,няма какво да устиска там.
              Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:44.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8


                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                Ако това което казваш е вярно, значи имаме още едно доказателство, че фирмата е измамник, защото с големи букви на сайта и е написано, че е "водещ производител на" ..... дрън, дрън,дрън..
                Те никъде не твърдят че произвеждат всичко от номенклатурата си, или поне аз не съм видял да твърдят.

                Не ме разбирайте погрешно - нито ги защитавам, нито ги оправдавам. Фактите са каквито са, и моите и на пусналия темата. Лично по возилата си слагам единствено оригинални тампони. Както писах - това, което послзвам от тях, ползвам не по предназначение и нямам представа как се представя на мястото, за което е предназначено.

                ПП: Калин също е прав. От неправилен монтаж се скапват бързо всякакви тампони, оригинални включително. Ако конструкцията им е такава че имат повече месо, понякога изкарват доста преди да се скапят и монтажа не е чак толкова критичен, но това не важи за повечето.
                Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:44.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9


                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Начина на монтиране е много важен ,трябва да се стегнат в работно положение. Ако това е пропуснато ,няма какво да устиска там.
                  Абсолютно ако са ги стегнали с гайковерта на подемника даже много са изкарали
                  Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:44.

                  Коментар


                  • #10


                    За тампаните на А-рамото на Гранда едва ли е толкова важно как става монтирането, но за протокола в конкретния случай стягането се извърши със сигурност в "работно положение", тъй като бях там и го видях с очите си. :-)
                    Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:45.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #11


                      Искам да ви разкажа една случка от живия живот. Преди седмица в сервиза дойдоха от SWAG на изнесено обучение и по точно за верижното задвижване в ДВГ. От лекцията 2часа, открихме много наши грешки които сме правили при установяване на проблеми с веригите, начина им на монтаж. Оказа се че немците не случайно слагат във всяка кутия брошура с описание което 99% от монтажниците (нарочно не пиша майстори) изхвърлят в кофата. Извода беше че и най малката грешка при монтажа, различна от изискването на производителя не води до нищо добро. И в твоя случай колега, дори да сте мислили че сте в работно положение, с подпряна гума на вилицата, то това не означава е е точно "работно положение" А българина най много обича като се прецака нещо да обвини друг за положението. Не ги защитавам, но ти отговарям с реален пример. Опел ползват "зелена" грес за ябълката на ск.лост. Обаче в БГ монтажниците по желание на клиента масово клепат с каквато намерят щото не искат да извадят лев за препоръчаната грес. В резултат от химическите процеси пластмасата корозира, износва се силно и луфта се увеличава и клиента реве ......Давам го като пример щото всеки веднага реве "Комисията за защита".... Българина най мрази да е преб....н Ама в повечето случаи сам си е виновен за говната
                      Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:45.
                      Който оцелее ще закусва!

                      Коментар


                      • #12


                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        Начина на монтиране е много важен ,трябва да се стегнат в работно положение. Ако това е пропуснато ,няма какво
                        Първоначално публикуван от kivv1973 Преглед на мнение
                        Абсолютно ако са ги стегнали с гайковерта на подемника даже много са изкарали
                        Грубо невярно за тази машина!
                        Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:45.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13


                          За неразбралите да уточним: "Работно положение" - автомобилът е стъпал самостоятелно на собствените си колела, общо 4 броя, без вилици, лъжици и друга използвана посуда. Който не е виждал А-рамо на Гранд Чероки, не знае как изглежда и за какво служи, нека да не си упражнява мозъчните клетки по клавиатурата. В конкретния случай резултатът се дължи единствено на некачествено произведено изделие, което ако някой реши да изследва задълбочено, мога любезно да предоставя за анализ.

                          Идеята ми в конкретния случай е да покажа поредната българска компания, която предлага на своите клиенти продукт с ниско качество, на неконкуретна цена и без никаква гаранция, които неща превръщат рекламното мото на компанията в заблуждаващо или подвеждащо. Тук е мястото ако някой форумен "маркетолог" желае да даде на аудиторията определение за "реклама", какво означава "заблуждаваща реклама" и дали последната е обект на интерес от страна на КЗП, моля да заповяда.
                          Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:45.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #14


                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Грубо невярно за тази машина!
                            Обоснови се ,ако обичаш. На снимките е вижда тампон с метална част отвътре и отвън ,от което следва че където го стегнеш ,там остава. Като го стегнеш на подемника при увиснало окачване колко ли ще изкара? (разбрахме че случая не е такъв). Не е като на гоуф тройка предния на носача ,само гума отвън и се самонагажда след смяна.
                            Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:45.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15


                              Айде и аз да пусна няколко снимчици с усилините елепсовидни тампони на Димитров: Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20170406_101124.jpg Прегледи:2 Размер:223.6 КБ ID:5784183Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20170406_101144.jpg Прегледи:2 Размер:207.8 КБ ID:5784184Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20170406_101202.jpg Прегледи:2 Размер:340.6 КБ ID:5784185Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20170406_101214.jpg Прегледи:2 Размер:310.9 КБ ID:5784186На 2000-3000к. са , сега не ги обвинявам защото аз поисках усилините а не нормалните, обаче фак е че за тези 3000к. джипа седеше като чук на пътя.
                              Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-19, 08:46.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X