Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прегрява! Помагайте!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Прегрява! Помагайте!

    Гарнитурата пак е разложена на 4000 км съм. Първата беше "Накамото" или "Хакамото" втората беше "Виктор реинц" сякаш от велпапе ги правят. Главата е шлайфана блока го мериха и казаха че е идеален. започнах да се замислям че антифриза не е наред, смених радиаторче за парно, запоявах предния радиатор няколко пъти и гарнитурите се разпадат (разлагат направо). Остава въпроса каква марка да взема този път. която евентуално няма да се разложи. И антифриза ще е нов със сигурност.

    Коментар


    • #32
      До: Прегрява! Помагайте!

      Колега наливай от червения антифриз той е специално за алуминиеви блокове ! Да не направиш грешка да налееш от уш Руския антифриз НЕВА а се прави в Габрово също внимавайте и със спирачната течност НЕВА разлага гумички!!!!!! Утре ще ти пусна телефон в Горна Оряховица кадето правят доста сполучливи гарнитури и пращат с наложен платеж 30лв. мисля че беше гарнитурата
      Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
      тел. 0898327627
      Радослав

      Коментар


      • #33
        До: Прегрява! Помагайте!

        Розовия антифриз на Лукойл е добър и на прилична цена. Аз карам с такъв, и проблеми нямам.

        А всякакви руски течности избягвам. Имам само тубичка литиева грес руска, с която си смазвам вратите.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Прегрява! Помагайте!

          Розов щом е трябва да е G 12 сигурно. На нашия Лукоил за жалост има само син, аз си бях взел розов на "HEPU" само дето малко е по скъпичък. За гарнитурите от Горна Оряховица съм чувал, чакам телефон, благодаря предварително.

          Коментар


          • #35
            До: Прегрява! Помагайте!

            Първоначално публикуван от yzynov Преглед на мнение
            Розов щом е трябва да е G 12 сигурно. На нашия Лукоил за жалост има само син, аз си бях взел розов на "HEPU" само дето малко е по скъпичък. За гарнитурите от Горна Оряховица съм чувал, чакам телефон, благодаря предварително.
            Телефона в Г.Оряховица за гарнитури е 0618/60638,0888862155,фирмата се казва Вентерз
            Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
            тел. 0898327627
            Радослав

            Коментар


            • #36
              До: Прегрява! Помагайте!

              Когато има съмнение за пукнат блок (глава) се постъпва по следния начин :
              -разглобява се напълно (за да се извади блока се вади двигателя)
              -занася се в специализирана работилница за ремонт , където се прави хидравлична проба за плътност
              -ако подлежи на ремонт се ремонтира (малки пукнатини се заварят)
              -шлайфа се , ако е крив
              -сменя се гарнитура задължително
              Аз лично ти препоръчвам да си купиш оригинална гарнитура (която ще е по-скъпа разбира се) или друга за която се знае че е надеждна. Обикновенно се смята , че металните са най-добри, но съм виждал обикновена гарнитура да уплътнява по-добре и да издържа повече.До гарнитура направана от тукашни майстори прибягвай само в краен случай .
              Някои пукнатини не подлежат на ремонт и трябва да си смениш блока (главата).
              Изчисти нагара(но не с нож за да не надереш повърхността) и огледай главата много внимателно в близост до клапаните.Обикновено там се пука и понякога се вижда с просто око.Също така разгледай старата гарнитура - там където газовете преминават от цилиндъра във водната система има следи.
              Ако си наливал студена вода(антифриз) при неработещ прегрял двигател е много вероятно да си пукнал глава(блок).
              По отношение на антифриза според мен лятото няма значение какъв вид,цвят,марка или вода слагаш.Аз лично не съм чувал антифриз да разяжда гарнитура - нали те е направена за да издържа на нагряване и т.н.
              Оставам с впечатление , че не ти се отива в сервиз за да ти оправят проблема.Тук във форума ще ти дават различни съвети , но по-принцип има хора наречени автомонтьори които се занимават професионално с такива проблеми.
              Дано да съм бил полезен.

              Коментар


              • #37
                До: Прегрява! Помагайте!

                Благодаря за телефоните и за ценните съвети колата е в сервиз, пукнатини до сега не сме намерили личат си следите къде е пропуснала гарнитурата. Днес ми доставиха 4 броя различни гарнитури всичките са от нещо като кашон намазан с графит. От цялото ми проучване станахме 6 собственика на Ферози с същия проблем някой на 2 месеца други на по 4000 км. им се разлагат гарнитурите и то точно на водната риза около цилиндрите. Включително ме свързаха с един от добрите майстори в нашия регион който е сменял ШЕСТ пъти гарнитура на една и съща Фероза и нещата са се оправили с гарнитура от Г. Оряховица. В момента имам две гарнитури но от клингерит ако не ги одобрим в понеделник с майстора поръчвам от Г. Оряховица 25 лв. струва. Оказва се че ферозата не търпи от тези графитени гарнитури.

                Коментар


                • #38
                  До: Прегрява! Помагайте!

                  Колеги моито виско го пълниха,сега се чува,взеха ми 30лв,Варна срещу ДЗИ над КАТ.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Прегрява! Помагайте!

                    Първоначално публикуван от yzynov Преглед на мнение
                    Благодаря за телефоните и за ценните съвети колата е в сервиз, пукнатини до сега не сме намерили личат си следите къде е пропуснала гарнитурата. Днес ми доставиха 4 броя различни гарнитури всичките са от нещо като кашон намазан с графит. От цялото ми проучване станахме 6 собственика на Ферози с същия проблем някой на 2 месеца други на по 4000 км. им се разлагат гарнитурите и то точно на водната риза около цилиндрите. Включително ме свързаха с един от добрите майстори в нашия регион който е сменял ШЕСТ пъти гарнитура на една и съща Фероза и нещата са се оправили с гарнитура от Г. Оряховица. В момента имам две гарнитури но от клингерит ако не ги одобрим в понеделник с майстора поръчвам от Г. Оряховица 25 лв. струва. Оказва се че ферозата не търпи от тези графитени гарнитури.
                    А сигурно ли е, че е от гарнитурите? Аз попаднах на друга информация - че има грешка в моментите на затягане в Аутодата, а именно че е пропуснат Stage4, който е ъглово завъртане.
                    Само че си направих труда да погледна и в мануала, никакво ъглово завъртане няма.
                    И тук става интересно - инфото е от човек, който продава авточасти и се ползва с добра репутация (става дума за Стара Загора). След няколко оплаквания от гарнитури, точно както колегата го е описал - хубавите 3-4х. км, не чак толкова хубавите - 100-200км, започва яко звънене по сервизните центрове на Тойота и получения отговор е: неправилно затягане на главата.
                    Всичко това ми звучи малко странно, но днес ще се опитам да разбера повече.
                    Не, че грешка в мануала е невъзможна, но пък и пренатягане на болтовете си е заявка за огромни главоболия.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Прегрява! Помагайте!

                      Какво става с пренатягането има ли новини. Ако излезе нещо такова ще е откритието на годината.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Прегрява! Помагайте!

                        Хммм... абе има, ама нещо не ми се вижа читава цялата история. Ще поразпитам още малко преди да дам окончателно мнение. Макар, че засега съм скептично настроен, а и как пък никой друг не го е чувал това?
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X