Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terios J100 малко въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terios J100 малко въпроси

    Здравейте,
    Имам въпросната джипка от няколко месеца. Като цяло съм доволен от нея, но сега лятото климатика не духа много студено и се чудя от какво може да е. Първо имат ли филтър на климатика тия модели, 99 година? Второ колко грама фреон събира системата. В нета пише противоречиви неща и съм леко объркан. Вчера ходих в един сервиз и изкараха 340 грама от системата и им казах да сложат 430, като си мисля, че едва ли е загубила повече от това. Обадих се на официалния дилър да ги питам за грамажа и там ми казаха, че машината им пълне докато откаже или с други думи колкото поеме фреон системата. Може ли да се препълне така и какво става ако се препълне? Другото нещо, което ме тревожи е, че изпуших съединителя на един баир. Просто отказа да тръгне и само се размириса. Пробвах 2 пъти да потегля но уви не поиска. Оставих я да почине и след това тръгна от раз. Взех нов сединител марка Exedy, уж японско, но някой знае ли нещо за тази марка? Както и сервиз във Варна, където да го сменя? Обадих се на Хелис Кар и там казаха, че могат да го сменят, но не искам да се учат на колата ми, а не намирам отзиви от тази фирма. Всякакви съвети са ми полезни. Последното нещо е с какво масло карата тия двигатели? Забравих да питам предния собственик с какво масло я кара и сложих Мотул 6100 10w40. Засега няма проблем. Харчи ми от време на време, но го прави, когато я карам в обороти. Иначе не го пипа въобще.

    Благодаря

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X