Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане Kia Sportage 2 дръжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане Kia Sportage 2 дръжка

    Колеги счупи ми се дръжката на задна дясна врата-явно е била лепена и преди.Купих някакво супер силно лепило за твърда пластмаса ,но въобще не хвана.
    Въпросът ми е мога ли да я залепя с някакво лепило и какво,без демонтаж?
    Ако не ,то как става демонтажа?
    Благодаря,предварително!

  • #2
    Така на "тъмно" е доста сложно.
    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
    freelander 1,8 2001g.

    Коментар


    • #3
      Само друга или нова, тук лепило няма да държи.

      Коментар


      • #4
        Може ли да се свали дръжката,без да свалям кората?
        За други марки коли със същата дръжка става,но за кията не знам.
        Ако някой е свалял нека сподели по-подробно,че не съм от най сръчните.
        Или ако знаете къде в Бургас ще ми свършат работа без да ми режат главата кажете

        Коментар


        • #5
          Според едно ръководство,което набързо погледнах,дръжката се сваля,съвсем като на нормалните коли,отвътре на вратата има капаче,маха се и през отвора се развива фиксиращия болт/крепеж на молката част на дръжката и после, се издърпва подвижната част.
          Надявам се да не го сметнат за реклама,н Гугльо извади следния резултат за секунди:
          https://www.autodoc.bg/rezervni-chas...03-2-0-16v-4wd
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            Благодаря ,колега.И аз ги гледах тези,но все пак да питам,да не направя някоя беля.
            Значи нова дръжка,боя и после демонтаж и монтаж.

            Коментар


            • taran
              taran коментира
              Редактиране на коментар
              Ако не те дразни естетически и без боя можеш да я монтираш.При демантажа/монтажа не прекалявай със силата на развиване и завиване на крепежа,че на някои коли е метал в пластмаса и като прецака човек резбата,трабво нова основа.Или се пазари,където я боядисват и да ти я сменят,все пас са 10 мин работа с пауза за цигара .

          • #7
            ОК.Благодаря

            Коментар


            • #8
              Сега видях ,че в моя случай е по- сложен вариант-не е с един крепежен болт ,който държи малката част от дръжката.Това е при Киа 3.Тук има три болта,които държат бравата и тя трябва да се свали за да даде достъп до болта на дръжката.Две неща ме притесняват:
              1 ако ги развия ,бравата сигурно ще падне ще трябва да свалям кората,а не ми се ще
              2 след сваляне на бравата,после ще иска ли някакъв реглаж ,защото сега врата се затваря много лесно,да не стане след това да иска блъскане.
              Моля,който е сменял да обясни подробно ,като за аматьор

              Коментар


              • #9
                Колеги,никой ли не е сменял такава дръжка?

                Коментар


                • taran
                  taran коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако не ти е спешно,към края на следващата или в началото на по следващата седмица,ще мога да ти дам конкретна информация.Като гледам упътването,за кия от2004 до 20091 си мисла,че отвора за крепежа на задната врата е скрит под вътрешното гумено уплътнение.При тази конструкция на дръжката, за да свалиш бравата,пак трябва първо да свалиш външната дръжка.

              • #10
                Явно за сега никой.
                пробвай при някой алармаджия. Предполагам че няма да ти откажат да свалят кората с правилните инструменти. От там нататък си ти.
                Желая успех.
                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                freelander 1,8 2001g.

                Коментар


                • #11
                  Дръжката пристигна.Като имам време ще я грундирам и пръсна с боя,а после ще видя как ще действам.
                  Под гумените уплътнения няма крепежи.Ще трябва да махам бравата.
                  Като приключа ,ще пиша тук как става процедурата.
                  Благодаря на отзовалите се.

                  Коментар


                  • #12
                    Проблема с дръжката -решен,но ако ви се наложи смяна търсете оригинална -втора употреба.При мен новата дръжка се оказа по различна.Сглобих от двете една- от новата взех ръкохватката,а малката част от старата-иначе няма напасване.
                    Процедурата е следната-маха се кората,сваля се бравата ,която се държи на 3 болта и вече се открива болта който държи малката част на дръжката.Сваля се и после се издърпва самата ръкохватка.

                    Коментар


                    • taran
                      taran коментира
                      Редактиране на коментар
                      Полезна информация,жалко че корейците са направили "нормално" свалянето само на предната дръжка.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X