Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагайте Kia Sportage 2005 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Колега при мен дава точно грешката-датчик разпред. вал.
    Благодаря все пак.
    Някакъв фокус явно има и при мен-все пак е нов внос.Кой знае джамбазина какво е направил?

    Коментар


    • #17
      Датчик на колянов вал и за въпросния вариатор са различни неща. Вариатора би трябвало да е за VVT, или по-скоро CVVT при Кия ако не бъркам. Да обяснявам какво е няма смисъл, в нета има достатъчно информация. Вероятно след ремонта там има някакъв проблем. Изчакай една смяна на маслото като начало. Сега с какво масло е? Ако не бъркам двигателя трябва да е като на Черато(имал съм) и по спецификация му дават 10/40.

      Доколкото разбирам си сменил датчика и явно не е от него а си има някакъв проблем. Ако има разлика тя трябва да се усеща при високи обороти когато се задейства въпросната система, вероятно не зацепва и чека светва като се подминат оборотите на зацепване. Пробвай да я изцедиш до прекъсвач, възможно е тогава да се усети някаква неравномерна работа и по това може да се съди, че не зацепва системата и за това ти светва чека. Не разбирам много от тези неща, но те и хората които ги разбират не са много и не е добре да се дава на всеки да ги пипа.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #18
        Грешката която показва на диагностика е р0011 -датчика който определя положението на гърбицата на валовете и т.н. Този датчик подава инфо на вариатора.
        Масло по спецификация 5/40
        Немога да я изцеждам още на високи обороти защото е след осн. ремонт и не е разработена

        Коментар


        • #19
          https://www.700r4transmissionhq.com/p0011-kia-sportage/ Тук е описано какви са причините за тази грешка. За по нов двигател е но важи и за теб.
          Проверете налягането на маслото с манометър.

          Коментар


          • #20
            Мерси.
            Ще търся някой за превода

            Коментар


            • #21
              А мога ли да я карам така,ако не успея да отстраня проблема

              Коментар


              • #22
                НАЙ накрая хепи ЕНД.И така колеги -проблема е решен.Ще обобщя:след основен ремонт чека светеше—грешка р0011 датчик разпределителен вал.Одисеята почва:сменяме датчика -пак светва чека,връщаме го,защото мислим ,че е дефектен и го заменяме пак с нов.Проблема остава.Почва се проверка на зацепването на валовете горе-наред е,вдигаме мотора и отдолу ангренажа еправилно зацен.Следва мерене налягане масло,проверка на тоците,на буксата на датчика-всичко е ОК и вече сме в шах.Кой да предположи ,че проблема е в новия датчик/въпреки ,че е сменян 2 пъти с нов/.Оказа се ,че каналите за маслото ,на самия датчик не съвпадат точно където трябва и маслото минава през тях постоянно.Крачетата бяха малко по къси -с мм . Датчика беше завъртян леко на “карлангъч” за да съвпаднат и Алилуя-чека загасна.

                Коментар


                • #23
                  Радвам се. Сега си карай буту с кеф.
                  Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                  freelander 1,8 2001g.

                  Коментар


                  • #24
                    Да.Най-сетне.
                    Благодаря!

                    Коментар


                    • #25
                      Като цяло мнението ми за този модел на Кия е доста положително.Идеално съотношение цена,качество,екстри,пътно поведение и т.н.Първо баща ми си взе такава като фен на Кия и една година след това и аз зарязах високопроходимите офроуд джипове и си взех същата.Лесно за обслужване ремонто-пригодна и при мен с много екстри,круиз контрол,пълен ел.пакет,активно огледало за обратно виждане,подгряване на седалки огледала ,кожен салон и много адекватно работещо ESP и4х4.Явно обаче са склонни към трудно откриваеми ел.проблеми.При баща ми до ден днешен вече към 35х.км не можем да разберем защо свека чек с грешка в работата на ЕГР,сменен с нов както и всичките му маркучи и периодична грешка,при дълъг път MIL за липса на връзка между двигател и кутия.Няма никакви проблеми във вървеж разход на гориво и т.н.И двете Кии са 2,0 112 кс.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • #26
                        Я виж това
                        https://offroad-bulgaria.com/forum/%...%BC-%D1%81-eps





                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X