Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кормилна рeйка е46

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кормилна рeйка е46

    Тоя ефект са получава от обърнати маркучи.Да не сте им смелили местата ,бре???На загасено ,при въртене на волана изхвърля течност през казанчето.На работещ двигател волана стяга на" пресекулки".Щото гребена в една посока,ботуша в другата...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #32
      От: Кормилна рeйка е46

      Маркучите не са пипани! Ама знам ли,преди това кой и какво е творил!На крика не се усеща таково вървене на пресекулки,а за хасфалта,Търтьо да каже! Абе,има нещо сбъркано,ама ще си каже!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #33
        От: Кормилна райка е46

        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        Ми не знам точно защо,но е нормално-като ми довличат коли с въже повечето са избили от капачката.
        Потвърждавам от опит, виждал съм го по камиони и автобуси същото. Там стандартните казани са с масломерни пръчки с маншонче, и през там протича обикновено.
        Обяснението не го знам, ма подозирам, че при завиване на едната страна, маслото се изтласква в казана и същото количество трябва да се засмуче откъм помпата, което не винаги се случва когато тя не работи(ако не е предвиден клапан, през помпата е малко трудно). Така че маслото от кормилната кутия(в случая рейката)отива в казана повече отколкото може да се върне в нея, и така го препълва.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #34
          От: Кормилна райка е46

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          ... Обяснението не го знам, ма подозирам, че при завиване на едната страна, маслото се изтласква в казана и същото количество трябва да се засмуче откъм помпата, което не винаги се случва когато тя не работи(ако не е предвиден клапан, през помпата е малко трудно)....
          Точно за този клапан говорех в предишния пост.
          В казанчето за хидравличната течност маркера за нивото MAX е високо до гърловината и това показва, че то не играе роля на компенсационен съд, а по-скоро се използва като кутия за филтъра и допълнителен обем който да позволи системата да се справи при незначителни загуби на течност докато се отстрани причината. Хидравличната течност не променя (или променя в много малки граници) обема си при различни температури и това не влияе практически на нивото в казанчето.
          Според мен ако се създава налягане при въртене на волана което да изтласква течността към казанчето, то най-малкото не би трябвало ефекта да е еднакъв при завъртане в двете посоки (от едната страна е помпата, която не върти при неработещ двигател).
          Отново си мисля за евентуална причина в клапана на помпата и да се проверят и двете компенсационни тръби на рейката (No 10 и 11 от първата схема)
          Нямам опит и не мога да коментирам как са нещата при автобуси и камиони, но за лек автомобил, на който цялата система побира около 1000 ml. въртенето на волана да изхвърли 200 ml. през казанчето за мен не е нормално.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0f5888906cc8f648.jpg
Прегледи:1
Размер:59.7 КБ
ID:5547161
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:57f45f4dc730ac23.jpg
Прегледи:1
Размер:47.6 КБ
ID:5547162

          Коментар


          • #35
            От: Кормилна рeйка е46

            Клапана в помпата определя работното налягане в системата.Няма общо с изхвърлянето на течност през казана.Особено ако мАторя не работи...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #36
              От: Кормилна рeйка е46

              Съвсем нормално е при въртене на волана при изгасен мотор да си хвърли маслото .Помпата има клапан за високо налягане на изхода към рейката но той не работи на ниско.При въртене на волана на ляво/дясно без запален двигател маслото от рейката се връща към казана на помпата но тъй като тя не работи, не може да подаде необходимото количество към рейката и прелива !
              Дори при смяна хидравличната течност се налага на запален мотор да се върти волана пълен ляв/десен за да избута въздуха и да не насича
              Uaz 469 2.4 D MB
              KTM 600 ROTAX
              Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
              Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

              Коментар


              • #37
                От: Кормилна рeйка е46

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Клапана в помпата определя работното налягане в системата.Няма общо с изхвърлянето на течност през казана.Особено ако мАторя не работи...
                Да така е но тъй като аз за пръв път чувам за такъв проблем си мисля, че нещо спира потока на хидравличната течност към/от помпата при неработещ двигател

                Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                Съвсем нормално е при въртене на волана при изгасен мотор да си хвърли маслото .Помпата има клапан за високо налягане на изхода към рейката но той не работи на ниско.При въртене на волана на ляво/дясно без запален двигател маслото от рейката се връща към казана на помпата но тъй като тя не работи, не може да подаде необходимото количество към рейката и прелива
                Както е видно от схемата от едната страна маркуча отива директно в казанчето, а от другата през помпата в казанчето.
                При нормална работа когато се завърти волана и се премести рейката в определена посока, това количество от течността която буталото избутва се компенсира от същото количество което постъпва от другата страна.
                Ако при изгасен двигател (неработеща помпа) течността се връща в казанчето то означава, че по някаква причина определено количество течност се връща в казанчето, но в същото време от него не постъпва същото количество в системата и то прелива ...
                А и колегата до колкото разбрах каза, че това се наблюдава при въртене на волана и в двете посоки !
                От друга страна ако е така буталото ще създава вакум от обратната страна на движението му (ако там не постъпва хидравлична течност и в тази посока волана няма да може да се върти, а това е недопустимо и опасно за управлението дори при скъсан ремък.

                Пак казвам че за пръв път чувам за такъв дефект (съответно нямам личен опит), но за мен това не е нормално поведение на системата.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a7a427af53e88492.jpg
Прегледи:1
Размер:31.9 КБ
ID:5547240

                Коментар


                • #38
                  От: Кормилна рeйка е46

                  Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                  Да така е но тъй като аз за пръв път чувам за такъв проблем си мисля, че нещо спира потока на хидравличната течност към/от помпата при неработещ двигател


                  Както е видно от схемата от едната страна маркуча отива директно в казанчето, а от другата през помпата в казанчето.

                  1. Тук бъркаш! Първия маркуч отива в казанчето (излишното масло) и от там отива на пълненето на помпата , а другия маркуч е за високо налягане и по него се движи масло с високо наляга само в посока от помпата към рейката но не и обратно !

                  При нормална работа когато се завърти волана и се премести рейката в определена посока, това количество от течността която буталото избутва се компенсира от същото количество което постъпва от другата страна.
                  Ако при изгасен двигател (неработеща помпа) течността се връща в казанчето то означава, че по някаква причина определено количество течност се връща в казанчето, но в същото време от него не постъпва същото количество в системата и то прелива ...
                  А и колегата до колкото разбрах каза, че това се наблюдава при въртене на волана и в двете посоки !
                  От друга страна ако е така буталото ще създава вакум от обратната страна на движението му (ако там не постъпва хидравлична течност и в тази посока волана няма да може да се върти, а това е недопустимо и опасно за управлението дори при скъсан ремък.

                  2 Поради липсата на клапан на маркуча към казанчето няма как да направи вакум , който да блокира волана така , че в крайна сметка си остава само неудобството от удървения волан !

                  Пак казвам че за пръв път чувам за такъв дефект (съответно нямам личен опит), но за мен това не е нормално поведение на системата.

                  [ATTACH=CONFIG]662717[/ATTACH]
                  Не намерих схема на помпа която да добавя иначе ми се струва , че за доста хора щеше да се изясни цялата картинка доста бързо
                  П.п . Писания номер 1 и 2 в текста на колегата са мое дело
                  Uaz 469 2.4 D MB
                  KTM 600 ROTAX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                  Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кормилна рeйка е46

                    Това което му викат Rotary valvе, е всъщност разпределителния шибър на рейката. Той свързва двете страни на буталото с високото налягане от помпата или с казанчето, в зависимост на къде трябва да се премести буталото. Когато помпата не работи, маслото се изтласква от буталото към казана, но не се засмуква същото количество през помпата от другата страна на буталото. При завиване на другата страна, се случва същото и така голяма част от маслото в рейката отива в казана. Вакум всъщност има някакъв, но на работната площ на буталото, което е предвидено за работното налягане на помпата(примерно 80-100 бара), това няма как да се усети кой знае колко. А и след завъртане в двете посоки и да има подналягане, то е приблизително еднакво от двете страни на буталото и не оказва съществено влияние.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кормилна рeйка е46

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      ... Когато помпата не работи, маслото се изтласква от буталото към казана, но не се засмуква същото количество през помпата от другата страна на буталото. При завиване на другата страна, се случва същото и така голяма част от маслото в рейката отива в казана. Вакум всъщност има някакъв...
                      Точно за това говоря вакум практически няма.
                      Количеството хидравлична течност която се изтласква от едната страна е равна по обем ба тази която постъпва от другата.
                      Не ми е ясно къде точно е причината да изхвърля маслото през казанчето. На практика самата рейка (движението на буталото) играе ролята на помпа и то както казва колегата това се проявява и в двете посоки.
                      Предполагам всеки е въртял предните колела докато колата е вдигната на подемник при изгасен двигател, което е равносилно на въртене на волана на място и поне на мен не ми се е случвало да изхвърли маслото през казанчето ....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кормилна рeйка е46

                        Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                        Количеството хидравлична течност която се изтласква от едната страна е равна по обем ба тази която постъпва от другата.
                        ....
                        Предполагам всеки е въртял предните колела докато колата е вдигната на подемник при изгасен двигател, което е равносилно на въртене на волана на място и поне на мен не ми се е случвало да изхвърли маслото през казанчето ....
                        Точно това е, че не е равно количеството което се изтласква от едната страна към казана и което се всмуква от другата. Просто в такъв случай, се изтласква директно към казана, а от другата страна трябва да се всмуче през неработещата помпа. При завъртане в обратна посока, шибъра застава така, че става абсолютно същото но за другата страна на буталото.
                        Освен това, въртенето на колелата когато е на подемник, се различава от завъртането им през волана. Положението на шибъра който разпределя налягането е различно(и точно обратното на това когато се върти от волана).
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кормилна рeйка е46

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          ... не е равно количеството което се изтласква от едната страна към казана и което се всмуква от другата. ....
                          Е това точно не ми е ясно, но явно ще трябва да прочета повече.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кормилна рeйка е46

                            Дори сега като се замислих, когато не се въздейства върху волана, разпределителния шибър е в такова положение, че свързва двете страни на буталото. Така изтласканото масло от едната страна отива в другата и обратно. Но когато се върти чрез волана, шибъра затваря връзката между двете страни на буталото, и свързва едната с високото налягане, а другата с казана. Това докато се пусне волана, тогава пак шибъра заема междинно положение и свързва двете страни на буталото.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кормилна рeйка е46

                              Потърсих информация и попаднах на какви ли не случаи и проблеми с хидравликата, но такова нещо не срещнах. Явно трябва да поровя повече из нета (не че не вярвам на колегите, но не мога да си го обясня).

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кормилна рeйка е46

                                Тук доста добре е описана работата на хидравличната система за управление (в частност последния пост въпреки, че става въпрос за работещ двигател до колкото разбирам)

                                Хидравлична кормилна система


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X