Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много странна случка с BMW X5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Много странна случка с BMW X5

    Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
    така, колкото да сме полезни на идните четящи - всички Х5 са с по две тръби отзад - да си носят по два картофа и да ходят по двама пасажерите
    Не подхождаме научно колеги, а точния размер на картофа, а с каква степен на стегнатост ще е сглобката, а термичното разширение на картофа....

    Коментар


    • #62
      До: Много странна случка с BMW X5

      Всяка тунинг фирма може да монтира един шибърен кран от водопровод на смукателния колектор) Така и оборотите ще могат да се регулират и Х5 става многогоривен Свършва нафтата - караш на масло За картофите в ауспуха ще му трябва разрешителен режим)))
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #63
        До: Много странна случка с BMW X5

        За всички които не са преживявали тоя кошмар-нарича се маслен удар ! Случва се следното: при форсиране на двигателя,той засмуква масло през турбото ( поради счупен маслообиращ сегмент на бутало). Дори да загасиш двигателя- той се самофорсира,сякаш сега ще излита. Димът е гъст,черно-сив и пада ниско долу !!! Гаси се само с натоварване на двиг. на първа и яко спирачката !!! След 5 мин. палиш и може така да караш още 100 000 км ,но не трябва да се работи над 5000 оборота (всичко ще се повтори ). Повредата НЕ Е В ТУРБОТО !! Или мотора е на 600 000 и нагоре,или счупени маслообиращи сегменти. Не започвайте с дребните ремонти (турбо 300-650 лв,ГНП-?лв ). Мислете за основен или частичен ремонт ,какъвто се окаже при отварянето на мотора !!! Едва ли ще сте изненадани ? Откога двигателя ви харчи масло ??? Ако ви харчи -1л/1000км- това може да ви се случи още днес !!! Пази Боже !!! Ако около колектора турбото само е изхвърлило малко масло - пазете двигателя от граничното натоварване над 5500 -6000 оборота. И ако не дай си Боже това ви се случи не се плашете. Няма да гръмнете с автомобила !!! Шашнато включете на ПЪРВА със спирачка за да угасне животинчето Пийте един "ВАЛЕРИАН " и спокойно продължете напред Добре дошли в този отбор !!!

        Коментар


        • #64
          До: Много странна случка с BMW X5

          Въздушния филтър няма необходимия дебит и турбината засмуква масло заедно с картерните газове,понеже маслото става на пяна и не се отича през утаиника.Предимно при студено време се получава понеже кондезиралите водни пари по капака на клапаните се смесват с маслото и става като маргарин и това гъстото стеснява отворите на вентолацията на картера ......и в един момент .
          Отваряш такъв двигател и няма следа от всички тези неща и докато на третия път стана ясно......
          FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
          BJ42 04 1982
          FJ62 11 1983 skipe blago4x4
          LZ 2 BHB

          Коментар


          • #65
            До: Много странна случка с BMW X5

            Всичко е така, както казва колегата bgbul, само искам да допълня, че гасенето с натоварване на двигателя трябва да става от втора скорост нагоре - 3,4... На първа + спирачка при 4000+ об/мин има опасност да се повреди нещо по трансмисията. От втора нагоре го отнася "само" съединителят, все пак е по-малкото зло.

            Коментар


            • #66
              До: Много странна случка с BMW X5

              Колегите много добре са го обяснили, а някои даже и клипче са направили. Сигурно им е било привлечено вниманието от евакуиращите се собственици...http://www.youtube.com/watch?v=YmI7Nx026jU

              Коментар


              • #67
                До: Много странна случка с BMW X5

                Tочно това в клипчето е "маслен удар". Изключен двигател , а автомобила се самофорсира и ..... незнаещите се евакуират шашнато !! Тези които желаят да прочетат по-горе за поведение в такава "кофти и страшна ситуация "

                Коментар


                • #68
                  До: Много странна случка с BMW X5

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  За всички които не са преживявали тоя кошмар-нарича се маслен удар ! Случва се следното: при форсиране на двигателя,той засмуква масло през турбото ( поради счупен маслообиращ сегмент на бутало)...
                  Или аз не схващам какво имаш предвид или ти нещо бъркаш.
                  Ако маслообиращият сегмент се счупи, маслото не се обира достатъчно и остава с цилиндъра. Откъде се очаква да мине за да бъде всмукнато, явно повторно, за да отиде пак в цилиндъра? При тая схема какво общо има турбото?
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #69
                    До: Много странна случка с BMW X5

                    Не знам схемата !?! При мен двигател 1.8 ТД направи такъв проблем при много високи обороти .Загасих го и след 5 мин. си запали сякаш нищо не е било . След това още два пъти ми направи 'маслен удар ", но вече бях подготвен и реагирах сякаш това е нещо нормално - гасиш на скорост..., палиш... и си продължаваш по задачи ! Дори можех вече да го демонстрирам на майсторите в сервиза . Диагнозите бяха : ГНП-ремонт ; турбото-мъртво ; имаше и др. ... докато попаднах на майстор ,запознат с "маслен удар ". Отвори двигателя пред мен и ...неговата прогноза се потвърди (смяна на сегменти-маслообиращи ) защото бяха счупени. Естествено сменихме всички сегменти въпреки ,че компресията си беше добра, но така е по-правилно при отворен двигател. После всичко беше наред още много километри ! Не искам да се правя на знаещ ?! Просто споделям горчив опит и поучителен урок. Това е !

                    Коментар


                    • #70
                      До: Много странна случка с BMW X5

                      Така като се замисля (колкото мога ) се оказва , че маслото което е влезнало в горивната камера (през счупените сегменти) бива издухано след горна мъртва точка и засмукано от турбото. Това е нормален процес , но когато се натрупа достатъчно количество неизгоряло масло в изгорелите газове (много високи обороти) и ....турбото го превръща във гориво...гадно гориво. И така двигателя се самофорсира докато го загасиш или свърши натрупалото се масло. Още веднъж повтарям : ГАСИ СЕ НА СКОРОСТ И СПИРАЧКА след изключване на конттакта !Иначе - не става !!!Дано не се случва на никой !!!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Много странна случка с BMW X5

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Така като се замисля (колкото мога ) се оказва , че маслото което е влезнало в горивната камера (през счупените сегменти) бива издухано след горна мъртва точка и засмукано от турбото. Това е нормален процес , но когато се натрупа достатъчно количество неизгоряло масло в изгорелите газове (много високи обороти) и ....турбото го превръща във гориво...гадно гориво. И така двигателя се самофорсира докато го загасиш или свърши натрупалото се масло. Още веднъж повтарям : ГАСИ СЕ НА СКОРОСТ И СПИРАЧКА след изключване на конттакта !Иначе - не става !!!Дано не се случва на никой !!!
                        Ако правилно те разбирам, изхвърлянето на събралото се в цилиндъра масло става в такт - изпускане. Логично, то се оказва в изпускателния колектор, откъдето според теб турбото го всмуква. Сега е момента да уточним, че турбото условно казано има две части - топла - турбината която задвижва компресораната част от изгорелите газове и студена - коато се явява самия компресор. Топлата част няма общо с всмукателния тракт, освен това там има налагане от изгорелите газове и "всмукване" е леко неуместно като термин. Аз поне не се сещам начин как масло което е в изпускателния тракт би се оказало във всмукателния. Това което съм чувал е, че се получава при много големи луфтове в оста на турбото или при счупването и.
                        Иначе с останалото почти съм съгласен. Гаси се на скорост, но на автомобил с ръчни скорости. На автоматик както съм писал и по-напред в темата, търси се начин за "удушаване" на двигателя - спиране на въздуха му.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #72
                          До: Много странна случка с BMW X5

                          Не знам схемата , но работи !Щом има маслен удар !Сега не съм с турбо . Като погледна ще си припомня всичко , но : по някакъв начин турбото се захранва с масло ,което не е за смазването ,а се натрупва отпред пред турбинката. При определени условия се превръща в гориво .Дали турбото е повредено - на мен майстора който ми го прегледа провери за аксиален луфт (по дължината на оста). Нямаше и извода е :не е от турбото.Турбото представлява само лагери и лопатки.Ако има смазване-няма какво да се повреди. Майстора който констатира липса на повреда работи това (ремонт само на турбокомпресори) от "N" години(сигурно им е изгубил бройката). 100% доверие !!!Пловдив-бивш сервиз "Лиляна Димитрова".Който и да попиташ го знае!Супер добряк и супер спец. !!! Но аз няма да пиша дисертация,а просто се доверявам на специалисти.Каквото диагностицираха - това се оказа !?! След смяна на сегментите всичко си работеше като "часовник" и над 45 000 км ...без маслени изпълнения. Абях станал спец. по демонстрациите на такива????

                          Коментар


                          • #73
                            До: Много странна случка с BMW X5

                            Всъщност и от турбо може да се случи пре спокойно. Начините са два - или засмукване на масло вместо картерни газове - малко вероятно, или повреда в самото турбо, с теч на масло от там във всмукателния колектор.

                            ...ъъъ, и нали сме много екологичи, та някои коли имат EGR. Ето още един пряк път от изходящия до входящия колектор, но пак ми се струва малко вероятен.

                            Сега се сещам и за друго - когато има надуване/налягане в картера, заради износен двигател. Има вероятност масло от там през отдушника да иде директно във всмукателния колектор, през турбото, ако има такова.

                            Спукана/счупена глава някъде - и теч на масло във смукателния колектор, или директно в цилиндрите.

                            Изогрели/износени/дефектни гумички+износени клапани - пак теч, в зависимост от конструкцията, на конкретния двигател.

                            Запушване на маслопровод и вдигане на налягането на маслото. В зависимост от мястото, маслото може да протече на най-различни интересни места.

                            Сигурно има и още, но това с износени/счупени сегменти се отнася предимно за стари коли.

                            Това с турбото обаче може да се случи и на такава, взета вчера от магазина. Малък фабричен дефект, и айде нЕма нужда.

                            Във всеку случай, компютъра няма пръст в тая работа.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Много странна случка с BMW X5

                              Mдаааа...и аз съм имал подобен случай с Рено мастер,маслените сегменти бяха останали ,като косъмчета.гореше масло яко! и се форсираше с подобни симптоми
                              TЛК 80-4.2ТД
                              ТЛК 73-2.4ТД
                              ...................

                              Коментар


                              • #75
                                До: Много странна случка с BMW X5

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                За всички които не са преживявали тоя кошмар-нарича се маслен удар ! Случва се следното: при форсиране на двигателя,той засмуква масло през турбото ( поради счупен маслообиращ сегмент на бутало...
                                Темата е стара, но за нас по новите е доста интересна. Още по итересно е че става с две БМВ-та. Колега bgbul, ти даваш пример с двигател 1,8 ТД. Категоричен си че така наречения "маслен удар" не е от мазането на турбото. Да, обаче само от маслен сегмент няма как да стане. Както правилно обясни колегата ittso, от неработещ маслен сегмент маслото остава в горивната камера и изгаря, или излиза през изпускателния колектор. Няма как от турбинната част да премине в компресорната част на турбокомпресора. По вероятен е варианта който Спарки предположи. Засмукване на масло от вентилацията на картера. Затова обаче трябва да са износени не маслени, а компресионни сегменти. От там повишено подкартерно налягане и засмукването им с масло от компресора. Цялата тая схема съчетана с премахване на филтъра в капака на главата може да обясни твърдението за износени сегменти. Но най вероятно компресионни, а може и в съчетание с маслени.
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X