Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Колеги, реших да споделя моя опит по ремонта на въпросната ГНП.
    Последната се използва при голям брой автомобили, и при някой джиповеХарактеризира се с това, че в помпата(горната част на тялото) има вграден електронен блок за управление.В него най-общо се намират процесор, памет, няколко мощни MOS-транзистора играещи ролята на електронни ключове, управляващи клапаните на помпата
    Именно тези транзистори се претоварват топлинно и изгарят( по-често единият от тях).Поне в 95% от случаите, това е причината за отказ на ел. блок
    При дефектиране на ел. блока, автомобилът спира веднага, светва чек лампата на таблото и до там.След закачване на спецялизиран стенд, се изписва- грешка в ел. блок за управление на ГНП
    От този момент имате няколко опций:
    -търсите ГНП втора употреба.Цените варират между 1000-1200лв.Гаранция че помпата е изправна-никаква
    -търсите втора употреба само ел.блок на помпата.Той се сваля, излиза заедно с двата клапана и датчика за броя обороти, който е закрепен на лентов кабел.НО, това няма никой да ви го продаде, ще ви дават цялата помпа.А и до колко е читаво........
    -купувате от BOSCH нов ел. блок.Струва 790лв.НО, новият блок не е програмиранСлед като го монтирате на ГНП, трябва да се програмира на спецялен стенд.До колкото знам, има го в супер дизел и май някъде на още едно място.А колко ще ви вземат за програмиране-Божа работаЗа супер дизел чух цени около 300-400лв., ама като ги знам какви са мошеници, поне за мене това не е опция
    -някъде четох че ремонтирали ел.блоковете, цената май беше около 500лв.Но не съм сигурен
    Ако никой от посочените по-горе вариянти не ви устройва, можете да опитате да си ремонтирате ел.блока самиНО работата е изключително фина, ако не сте на "ти" с електрониката и не сте се занимавали, дайте на някой познат който с това се занимава, да го направи
    След малко ще дам снимки и описани какво и как точно да се направи, ако ви е изгорял транзистора който управлява клапана на помпата( в 95% от случаите, това е повредата)
    Колега,дай идея за колко пари и къде да си ремонтирам ГНП то,стигнахме до извода че авансатора на помпата е повреден,не е свалена още-Паджеро 2800тди 96г. напълно механична помпа.казаха ми че наи вероятно трябва да се подменят пластини на авансатора за предварението....(((.различни цени ми обявяват за работа
    Последно редактирано от Паджеровод; 19-02-09, 17:54.

    Коментар


    • #47
      До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от miroman Преглед на мнение
      Колега,дай идея за колко пари и къде да си ремонтирам ГНП то,стигнахме до извода че авансатора на помпата е повреден,не е свалена още-Паджеро 2800тди 96г. напълно механична помпа.казаха ми че наи вероятно трябва да се подменят пластини на авансатора за предварението....(((.различни цени ми обявяват за работа
      Колега, не съм монтьор, с друго се занимавам
      Това горе съм го описал и направил щото не исках да се набутвам като балък, а и други също
      Ето ти тел. на един приятел, много добър помпаджия
      0888 707773
      Иван
      Кажи му че Киро те праща
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #48
        До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Здравейте колеги.Занимавам се с ремонт на автомобилна електроника от 16 години , апървата ремонтирана от мен VP44 беше преди може би около 4 години.От тогава са минали през ръцете ми поне няколко стотин такива , от които само 2-3 неуспешни или с рекламация. Въпросното ГНП се монтирав : Opel , VW- group , BMW E46 , Nissan , Saab , Ford и други с които несъм се сблъсквал . Единствено с Ford focus имам проблем и той се състоив това , че след ремонта запаметената грешка в блока на помпата не се чисти с нищо изпробвано от мен и колата остава в авариен режим (ограничена мощност) / все едно , че турбото не работи /.Снимката която е пуснал kiki.t под заглавие “Bomba de inyeccion de pistonradial VP44 de BOSCH” е , с електроника PSG16 /прилагана в автомобилите след 2002г./ в която проблема с управлението на клапана за количествата вече е отстранен. За електрониката PSG 5 / 1997-2001г.Помпите VP44 дават ЕДИНСТВЕНО три проблема:1 гори управлението на клапана за количествата / това заради което е отворена тази тема /. – симптом - не пали2 повреда в датчика за обороти на помпата / в 30 % от случаите повредата не е в датчика , а отново в електрониката ! / симптом – не пали или гасне когато мотора загрее и след изтиване отново пали.3 ръжда в долната част на корпуса на ГНП –симптом – трудно пали , бял пушек и нарушен авансВнимателно прочитайки темата , стигнах до извода , че kiki.t и всичкикоито ги “ сърбят ръцете “ да размахват поялник , са на път да открият “ топлата вода “ , но ако разчитат /само/ на тук изложената информация , ще берат големи ядове скоро-след като си помислят , че са постигнали успех .За тези които не искат да видят , как електронният блок умира в ръцете им и са готови да дадат 300лв. / това е цената която съм взимал и преди 4 години/ за ремонт на свалена помпа : P.M or E-mail me /прекалено комерсиално е да си напиша телефоните/.Ако не можете или просто не искате да си сваляте и качвате помпата всичко ще ви струва около 500лв.<...изтрито от модератора...>от скоро не работя с тях и някой от тях , който мисли : “ лозе много лесно се копае , Я съм гледал “ се опитва да ме имитира , но нито ме е гледал внимателно – нито му се отдава.
        Последно редактирано от Ясен; 05-11-09, 23:49.

        Коментар


        • #49
          До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Датчик за обороти на помпата 173 лв. оригинал BOSCH с доставка от Ауто плюс.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #50
            До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Знаете ли какво е нестандартен проблем???
            Вижте , но за мен е стандартен за "колеги" които умеят да печелят с мисълта си , че са "официални" и не умеят да губят защото са решили , че ще забогатеят - преследвайки "политиката" на BOSCH/ super diesel - до Царско село/.
            Във въпросният сервиз ремонтират VP44/и коата запалва!!!/. След обявяване на баснословната цена на ремонта и отказа на собственика да я заплати помпата пристигна при мен в . Прилагам снимки
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #51
              До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Пускам малко снимки и аз, дано са полезни за темата! Колата е Форд Фокус- 1999год. 1.8 TDI, 66kW/90HP. 2 седмици след закупуването на колата (от кумът ми) колата угасна насред магистрала "Тракия"... Оказа се точно тази "прословута" ел. платка на нафтовата помпа. От снимките се вижда, че помпата е пипана вече, и й е изкаран външен транзистор. Явно не е сполучлив ремонта. Попаднах на тази тема, мислехме да се захванем сами и с помощ от приятели да опитаме... В крайна сметка обаче, се спряхме на специалисти в сервиз (в Пловдив). За нова платка, диагностика, изчистване на грешки, настройки... Цена 1400лв. Като се разглоби колата излезнаха още едни 200лв. за клапана който е сниман до помпата. Сега колата има 1 година гаранция и уверение, че няма повече да има проблем (с помпата поне )
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #52
                До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Много несериозно изпълнен монтаж. Този ремонт е правен най-вероятно за да се продаде колата! Можеш ли да видиш какъв транзистор са сложили?

                Коментар


                • #53
                  До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Явно целта е била колата да изкара 100-200км. след този "ремонт" за да могат да я "разкарат" от авто къщата (пак в Пловдив). Транзисторът няма никакви надписи- погледнах внимателно...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Мдаа , няма начин да не се съглася с s.grigorov !!!

                    Просто като се разболееш одиш при доктор - не при приятели !!! Запояване върху керамична платка от алуминиев оксид не е работа за аматьори !!! Можеш да си правиш проби със собствената помпа - нема лошо . Но на приятелят си ще купиш ли помпа ?

                    А при майстора трябва да си платиш !!!

                    И такива като горният случай се намират бол - някой нещо запоил да я продадат ...и го затрил естествено -да не му вземат занаята ...

                    От моят опит да кажа - случва се пружината на клапана да се счупи и тогава транзистора се опича...
                    И други механични проблеми прецакват електрониката.
                    -----------------------------------------------------------
                    Здравите коли отдавна са забранени за производство !!!!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      От доста време не съм писал, и гледам всякакви мнения......, да който неможе(и не смее) сам да се разправя е най-добре да си плати на някой разбиращНямам нищо против товаВъпроса е КОЛКО ДА ПЛАТИНе 1400лв. всеки случай
                      В тази връзка виждам че темата е била много полезна.Ето например колегата по-горе иска 300лв. за професионално извършен ремонт. За тая цена вече няма какво да се мисли
                      Колега, не е комерсиално, давай си телефона.
                      Надявам се е доста народ си е спестил(и ще си спести) бая пари покрай тази тема
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #56
                        До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Здравейте колеги,

                        И аз изгорях с Опел Астра G, 1,7 ТД с двигател Х17ТDL 1998 г.
                        Колата просто си спя и не пали. Свалих помпата /мисля, че ми казаха, че е VP20 или VP30 /, и я заносох в сервиз с BOSH стенд. От там ми казаха, че блока е изгорял и струва 500 лв., а програмирането му струва 420 лв. Освен това не се знае каква е точната причина за да се случи това, което може да е всичко и ще се разбере след като се отвори. До тук > 1000 лв. а, не се знае до колко ще се спре.

                        Предлагат ми обаче помпа втора употреба на 500 лв. и смятам да я взема и да пробвам с нея.

                        Дано се получи нещо
                        Ако мога да помогна на някой с нещо 0889 246470

                        Коментар


                        • #57
                          До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Здравейте!Относно въпроса на bojo06 за транзистора : в opelclub-bg.com вече съм ти отговарял на този въпрос . Разбери , че това не е телевизор на който да смениш транзистора с вакуум помпата . Въпроса не е какъв , а как . Престани да бъдеш консуматор и плагиат . Напъни си мозъка “ колега “ и ще успееш .Komisar интересува ме , усещаш ли разлика в ускорението на форда преди и след смяната на електрониката ?Към Todd : Първо благодаря за гласуваното ти доверие към мен , но за близо пет години не съм срещнал нито един клапан със счупена пружина . Когато транзистора “пробие” /случва се само и почти задължително при некачествен ремонт , какъвто е случаят на komisar / на 100% клапана , пружината му и к’во ли още не , стават на топка въглища ( домбазки ) и по този повод ще си позволя да се цитирам “ако разчитат /само/ на тук изложената информация , ще берат големи ядове скоро-след като си помислят , че са постигнали успех “.Isuzu : ще изгориш пак , ако си купиш помпа втора употреба и не продадеш колата веднага . Ако си прочел всичко в тази тема внимателно би разбрал , че ....... тези “ произведения ” имат фабричен дефект и е въпрос на време кога ще “угаснеш “ пак – след два дена ? след два месеца ? ..... гарантирам ти ,че няма да изкара две години / втората употреба /.Ето и телефоните ми (изтрити по желание на автора). Предварително се извинявам , но не разчитайте , че ще ви вдигна от първото позвънаване.Успех.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 29-07-09, 23:49.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Re: "Komisar интересува ме , усещаш ли разлика в ускорението на форда преди и след смяната на електрониката ?"

                            Форда е на кумът ми. Коментира, че сега колата набира по-плавно, наема се от по-ниски обороти. Преди ремонта е "искала" по- спортен режим, по високи обороти, за да се наеме. Мислехме, че заради турбото иска по- високите обороти... Да, ама не!

                            Другото което ни направи впечатление (когато вече не палеше) При даване на контакт, стрелките на всички уреди на таблото отиваха на максимум стойности и после се връщаха на нулево положение. Мислехме, че колата си прави някакъв "чек систъм". След монтажа на новата платка обаче, стрелките вече не я правят тази гимнастика.

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от s.grigorov Преглед на мнение
                              Здравейте!Относно въпроса на bojo06 за транзистора : в opelclub-bg.com вече съм ти отговарял на този въпрос . Разбери , че това не е телевизор на който да смениш транзистора с вакуум помпата . Въпроса не е какъв , а как . Престани да бъдеш консуматор и плагиат . Напъни си мозъка “ колега “ и ще успееш .Komisar интересува ме , усещаш ли разлика в ускорението на форда преди и след смяната на електрониката ?.....
                              Консуматор съм за собствено ползване.... Интересувах се в случая какъв транзистор са сложили! Просто любопитство! Писал съм ти и на лични, че дори и да имам проблем с ГНП-то няма да се наема да го правя, а ще те потърся/ теб или някой друг с такава коректност/.
                              Любопитен съм в случая от "завидния" монтаж и дали "майсторите"са уцелили аналог на транзистора. Такъв ремонт, както съм ти писал на лични аз не се наемам да правя, нито на мен, нито на някой друг. Винаги съм подкрепял можещите и знаещите автотехници.
                              Последно редактирано от Паджеровод; 12-03-09, 18:36.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                Добре е да не пренасяте спорове от други форуми тук!

                                А иначе всяко инфо за решаване на конкретния проблем е добре дошло! Хората ще са ви благодарни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X