Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Jeep Cherokee 2.1TD --1993g извънградско около 8,5-9 градско около 11л--на риболов по дунава 20лв=8,30лт=76км ..60 асфалт 16 черно излиза около 11. .. за кал и много кал не знам...там приоритетите са други (успешно измъкване и прибиране) .. и не остава време за засичане на разход...но както се казва "каквото му налееш не връща"
    W Golf Country 1.8 4х4 --кара се само градско и само на газ разход около 12-13----зимата 15-16 извънградско може би 10 ще му стигнат ..каран е но не е засичан...
    Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

      NISSAN PATROL Y60 LWB TD42
      Напълно натоварен (3-ма възрастни + 2 деца, пълно къмпинг оборудване + провизии, покривна палатка и допълнителен багаж на покрива)
      София - Морето - София около 1000 км с 10% градско и офроуд (пясък)
      Гуми АТ 7.5R16 (32")
      Извънградско 70-90 км/ч, магистрала 90-100 км/ч
      Разход 10.3 л/100км
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Сузуки витара 2.0 тди мазда мотор извънградско с клима около 7/100, градско Варна пак с клима около 10/100.

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Последни засичания:градско-19-20газ.Извън-100-120-16газ.Додж Дуранго 5.2л.

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

            София-Бургас 3-ма човека, кучето и багаш 406 км 29,8 литра на ЛУКОЙЛ ИЛИ ОКОЛО 7,3 ЛИТРА
            ГРАДСКО около 10,5
            JEEP CHEROKEE 2.5 TDI 1999
            0887 67 08 79

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Исузу Трупър 2.6i
              Газ градско- 15-16л. / 100

              Извънградско всеки път е различно, зависи колко далеч от пътя стигна

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Варна-Пловдив(малко градско)-София(пак малко градско). Общо 558 километра и 37 литра (пълно-празно-пълно,като пълненето е буквално догоре- до напълване на цялата гърловина). Среден разход 6.6/100км,с климатик поне половината време. По бордови компютър- също 6.6/100км. От Варна до Пловдив стриктно спазване на всички ограничения,минахме през Айтос-не през бургаската "магистрала". После от Ст. Загора до Пловдив със 120км/ч на круиз контрол през цялото време. Има значение и че Варна-Пловдив пътувахме в сряда в късния следобед,т.е. трафик имаше,но съвсем малко и беше много приятно пътуването,въпреки че колата беше натоварена пак догоре и отзад окачването честичко удряше в тампоните на по-кофти участъците. При пътуването към София по магистрлата беше спокойно ,но този път круиз контрола беше на 140км/ч (135 по GPS).

                П.П. Някои от вас сигурно са забелязи,че всяка година лятото имаме такива пътувания и всеки път раходът се движи м/у 6-7 литра,което за мен лично е перфектно. За тези ,които по-назад в темата се мислят за "излъгани","балъци" и тн. ,както и за онези,които карат служебни Санта Фе-та и са много запознати и не вярват,предлагам кръгче с колата (препоръчително около Пловдив,защото там живея) по определен от вас маршрут (като аз си карам) и ако разходът е възможен си плащате горивото за пробата и се извинявате официално за определенията и присмиването. Ако разходът е непостижим си поемам всички разходи и се обявявам за лъжец. Ако трябва да съм честен ми е все тая дали някой не вярва,но за мен въпросът е принципен.
                Последно редактирано от Dino; 17-09-11, 14:59.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  VW Touareg 3.0 тди 240 к.с.
                  Градски-разход-12/100км. Извън-10/100км. до 130 км/h

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Nissan Patrol от аватара....колкото му сложа не връща

                    Горско на бавни С 35 ци ,15-20-30 разход неизвестен зависи от баирите и бирите
                    Градско с 29 ки 10-12 нафта!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      гранд 3.1 в софия-12 навьн-10

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Кашкай 2.0 бензин/140к.с. 6МТ - градско 10-10.5 (Варна)
                        Извънградско с 2 човека без багаж - 8.0л/100км при обща средна скорост 92км/ч (140км/ч на темпонат по магистралата Варна-Шумен), и останалите - около 100км/ч Шумен-Лозница-Попово-Бяла-Плевен-Криводол-Монтана-Берковица (част от маршрута може да се смята като офроуд)
                        Само на магистралата със 140км/ч ми даде разход 10л/100км и не искаше да слиза надолу...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                          стига бе,едно бмв тройка 325тдс под 10 не може да го свалиш,318тдс харчи 9-10,а този автобус 10 на градско .дай ми го да му изпразня един резевоар в софия и ти гарантирам поне 14 нафта.шкодата 1300 кубика баничарка като слезне под 10 и вдигаме банкет.за пореден път се убеждавам,че колите които аз карам винаги харчат най-много.

                          Моя бавац 2,5 тдс 143к.с 10/100 когато беше повредена ГНП и стартовата дюза, помпата беше с голямо предварение.
                          След пълно рециклиране на помпата, смяна на дюзата с чисто нова, смяна на веригите обтегачите и водачите, центроВка на помпата, харчи 10/100.
                          Като го настъпвам, ако вече зверски го натискаш стига до 14/15 повече не може да изгори ако ще на умиране да го караш.

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Нива 1.6 метан със 110-120 - 7.5 на 100 км.Офф- около 10 лв. на 100.На газ не съм пробвал още,на бенз също.
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Сузуки Витара 1.6, 16V ,дълга база,1997 г./англичанка/-из вън градско 7/100 при 90-110 км.ч.Останалото не го смятам.Зареждам и карам.Тръгна ли да му правя сметката,по-добре да я махам или да се отказвам от удоволствието от of.r.
                              Нека силата да бъде с нас!
                              Suzuki Grand Vitara
                              +34 642 91 4154

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Grand Cherokee 5,2 на метан - около 9 кг/100 извънградско и около 11 на градско, градско на бензин по БК - около 20-22. Това са летни стойности.
                                Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

                                LZ1POP

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X