Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    може да съм го писал и преди - рекордът ми за най-нисък разходе е с Рено Меган комби 2001г 1.9дти - София - Пазарджик 3.3 на 100... Колата беше претоварена жестоко (42м2 теракот и аз и още 2 човека) затова карах мах 90кмч, а след тунела започнах да бия спирачка, защото по инерция набра 120 и още ускоряваше...
    На връщане празна чи даде 5 и нещо на 100 с нормалното ми каране 120-140кмч...

    А за Санта Фе-то (2.0СРДИ на 220хкм в момента) рядко съм засичал разхода (няма комп) - веднъж София - Жеравна - София даде 9л на 100...
    Последно до Созопол и обратно с лодката даде точно 10л при скорост 90-120кмч





    Със същата лодка ФВ Пасат 1.9ТДИ 131кс ми даде до Ситония и обратно точно 7.8/ 100, а скоростта пак около 100кмч до 120... Горе долу същия маршрут без лодката (доста по-бързо каране в БГ и същото в гръчко)- 5.3/100
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Моята дизелова кия 2.0TDI Пътя от Бяла до Русе и обратно(+ обикаляне и висене по светофари )30лв. и ми остава и за обикаляне и околностите около 20 км.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        на този сайт можете да намерите инфо за разхода на Вашия а-л от различни собственици...

        Ето за СФ 2001г дизел, ръчка:
        http://www.spritmonitor.de/en/overvi...2003&gearing=1

        Всичките са 8 и нещо до 9 и нещо литра/100км

        а за по-новото СФ:
        автоматик
        http://www.spritmonitor.de/en/overvi...2009&gearing=2


        ръчка
        http://www.spritmonitor.de/en/overvi...2009&gearing=1
        прави впечатление, че има 2-ма с по 7/100 !
        така, че разхода на Дино е напълно постижим!
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          форд маверик 2,7 тд 10л. градско 8,5 извън градско ,ако го юркам малко повече

          нисан патрол 2,8 тди 2001г. 13 извън градско, 18 градско с юркането и търсенето на място за паркиране

          цлк 270 цди 11 градско , 8 извънг радско

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Лада нива с газово харчи може би 12/100км градско съмнявам се да харчи повече от 14/100км в гора

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Паджеро 2.5 tdi 1998год ,дьлга база.

              С гуми 235-75-15 ,10 на 100 извьнградско до 100км/ч

              С гуми 265-75-16 .12 на 100 извьнградско до 100км/ч

              Градско по 2л от горе.

              С ремарке 2тона 16-17 на 100км.

              Всички засичания са с отключени хьбове
              [img]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/img]

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Мицубиши Аутлендър 2.0, 136 коня, 4х4 бензин. Градско гори около 13 до15 литра, извън града около 10 при скорост около 100-110км. Сложих газов инжекцион, разходът на газ е с около 1 литър повече, но пък колата си е по-спъната за съжаление.

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  ТЛК 120 3.0 Д4Д ръчка ,гуми 265/70/17,беше почти на 0-на,зареден до горе от шел със В-пауър,Сандански-Предела преспиване в Банско,на спирането показвашще 8.3/100. Банско - Юндола пак показваше 8.3./100,понеже на жена ми и става лошо по завоите,до Пазарджик пусках почти само по инерция на спирачки,на Шела в началото на Пловдив,след 290 км показваше среден разход 7.00/100,а средната скорост беше 57 км/ч по борд.комп,по равното съм карал 90-100.
                  TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                  Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                  Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                  Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Рено Колеос 2.0 дци, автомат със 150 магарета
                    Градско на 2WD около 9,1 (4WD - под 10)
                    Извънградско нормално каране (Сф-Бс) (магистарала 130-150, останалото 90-120) пак около 9.
                    пенсионерско каране - пада и около 6 .. въпрос на нерви

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      TLK 90 3.0TD - 120км - 60км по асвалт, 60км оффроуд 1-2 пред. - 25лв при 1.80лв/л, което ще рече около 13-14л на 100км, а само по асвалт не повече от 10

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Първоначално публикуван от alex_markov
                        Не винаги това е вярно
                        Да съвременните коли Спират горивото когато се спускаш "на скорост" и когато е стръмно -това е начинът, но когато наклона е по слаб, например Витиня, ако спускаш на скорост, колата намалява и пречиш на останалите и трябва да даваш газ - разход, ако изключиш от скорост, колата се ускорява и си вървиш в потока естествено за да работи двигателя на празен ход - харчи гориво
                        А за ползването на спирачки - Не и ако не се налага спирам с двигателя
                        Ако спускаш по-лек наклон включваш на по-висока скорост. Така хем колата е на ниски обороти,хем не ускорява и не забавя.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Тойота Rav4, 2.5 бензин.180к.с.,2009г., градско каране 10.9л.
                          Старият Rav-4, 2.0,бензин 1998г., градско каране 12л.
                          Заб. В САЩ.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Ясен; 02-11-09, 20:58.

                          Коментар


                          • Колко Ви харчи Самурая?

                            От интерес пускам темата... (да не се засегнеш.... )

                            Колко ви харчи Малкия дзвер. Газ/бензин.?

                            Хубаво ще е да се каже и с какъв размер гуми е дзвЕро.
                            Говорим за всякакъв вид разход.

                            1.Градско.
                            2.Извънградско(км/ч).
                            *.Оффроуда.... той не се разглежда.

                            Та да отпочна аз.
                            Гуми 215/80/15 (Зимни)
                            1. 15-16/100 газ. / Бенз. почти не се кара.
                            2. 12-/100 газ. (80-90км/ч).

                            Също ми е интересно на колко градуса Ви е предварението (за 1.3 карб. на ГАЗ)? В МануЕла е написано 10` за бензин. Сега, както и когато даваше най-нисък разход (14), сме го оставили на 4 гр. А би трябвало да е на 13-14гр.

                            П.п. Темата я пускам от любопитство. Вече пиеме по редовно и съм се примирил.

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              RangeRover 97 дизел.
                              Извън града 240км. - 20литра нафта.
                              Градско - 50лв. на седмица в София - към 15/100
                              BMW F700GS
                              BMW R1150RT

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Сузуки Витара 1,6 8 клапана, с гуми 10R15 Dunlop само оффроуд - много, може би над 15 л. бензин
                                Опел Калибра 2,0 16V 15hp.
                                градско 11 - 12
                                извънградско 8-8,5 в зависимост от карането, смъквал съм я до 6,3 среден разход с скорост до 120 км.
                                Голф 4 1,6 101hp. - колкото Калибрата горе долу

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X