Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капачка на радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • kameno karp
    коментира - отговор
    По-добре без налягане в системата, от колкото свръх налягане!

  • cnc82
    коментира - отговор
    За сега сме поръчали оригинална капачка и я чакаме. Ако и с нея се случва същото - ще се прави тест за изгорели газове в антифриза. Но все пак реших да питам, че нещо може да пропускаме.

  • kameno karp
    коментира - отговор
    Тогава всичко е ясно-клапана не отваря. 5-6 лв можеш да ги жертваш. Изтръмбуши капачката и виж мърда ли нивото в казанчето. То няма как да не мърда де.

  • cnc82
    отговори
    За нивото в казанчето съм абсолютно сигурен, пластмасата е достатъчно прозрачна и се вижда, с чертичката също сме пробвали.
    Като се замисля може би маркучите да са по-твърди една идея повече от нормалното, което си го обяснявам с разширения антифриз в горещо състояние, а дефакто няма къде да отиде излишъка, по незнайно какви причини.

    Остави коментар:


  • kameno karp
    отговори
    Няма как всички тия неща да не/се случват едновременно. На студено удари една чертичка с флумастер на нивото на антифриза. На загряло, паркирайки на същото място, виж пак нивото.
    Виждал съм забоядисани казанчета създаващи фалшиво впечатление за някакво ниво. Пък реално антифриза е под нивото на боядисаната част и въобще не се вижда.
    Тия две неща ми хрумнаха.

    Остави коментар:


  • cnc82
    отговори
    Привет !
    Колега има едно Митсубиши Лансер. Капачката е нова (евтина) HERTH+BUSS около - 5-6 лв. някъде. Проблема е, че нивото на антифриза в разширителния съд си стои все на едно и също ниво, не се увеличава при загрят двигател, съответно и не намаля след като изстине мотора. Антифриза в радиатора също си стои все на едно и също ниво - догоре. Колата не загрява, маркучите са нормално твърди според мен при работна температура, маркучето до съда е проверено и изправно.
    Капачката ли е менте или може да е нещо друго ?

    Остави коментар:


  • tabu_bg
    отговори
    От: Капачка на радиатор

    И с двете мога да карам, ама ще се обадя тая седмица тук там да поразпитам за нова оригинална, да знам че имам капачка.

    Остави коментар:


  • traper2504
    отговори
    От: Капачка на радиатор

    Със старата не е ли добре? Ако си взима и връща антифриза карай си поне докато намериш друга.

    Остави коментар:


  • veskov
    отговори
    От: Капачка на радиатор

    Капачката на и маркучите към и в разширителния съд трябва да са абсолютно здрави. Това няма общо с ,,втвърдяването" на дебелите маркучи, но пък е важно за норм работа на охл с-ма и живота на двигателя.

    Остави коментар:


  • tabu_bg
    отговори
    От: Капачка на радиатор

    Да при загрял мотор нивото в преливника се покачва, след това при изстиване пада, както трябва да е. Качвам снимките и в темата, въпреки че пробвах преди това от друг компютър да ги видя, нямаше проблем.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Нова капачка с лепенката-min.jpg
Прегледи:1
Размер:574.6 КБ
ID:5814185Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Новата капачка менте-min.jpg
Прегледи:1
Размер:569.8 КБ
ID:5814186Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Стара капачка оригинална-min.jpg
Прегледи:1
Размер:629.7 КБ
ID:5814187Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Старата капачка без стикер (1)-min.jpg
Прегледи:1
Размер:373.1 КБ
ID:5814188

    Снимка 1 - Капачката менте която старателно облепих
    Снимка 2 - Капачката от долната страна
    Снимка 3 и 4 Старата капачка

    Остави коментар:


  • traper2504
    отговори
    От: Капачка на радиатор

    Занитването е некачествено и затова надува лепенката , а при това положение не може да създаде необходимото налягане , което пък не е добре.
    Иначе според обяснения на колегата в началото зи знаех , че мотора му няма проблем и надуването е било в рамките на нормалното , като за загрял мотор. Клапаните в една капачка са си два , а колегата да не се втилясва и да си купи една сигурна капачка и газ.
    Само дето не отговори направил ли е процедурата за , която му писах по горе , но .........Ако е направил и разликите в нивото на казанчето при загрял и студен мотор ги има само газ остава.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Капачка на радиатор

    Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
    Сложих старата си капачка (Оригинална), ама и отлепих стикера. Мисля, че няма ядове и без стикер при нея, не ми се е включвал вентилатора, на диагностиката показва 95 градуса след продължително шофиране, маркучите са нормални. Направих снимки на нея (тази по ръждясалата) както и на старата която още не съм разлепил (по-лъскавата с черното). Май ще поръчвам нова оригинална, не ми се занимава с аналози, че с тях никога не се знае.

    https://drive.google.com/open?id=1Rh...6th-C0N3dr0Ilp
    Колега, качи ги директно в темата, че нищо се не види.

    Остави коментар:


  • zik7777
    отговори
    От: Капачка на радиатор

    Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
    Сложих старата си капачка (Оригинална), ама и отлепих стикера. Мисля, че няма ядове и без стикер при нея, не ми се е включвал вентилатора, на диагностиката показва 95 градуса след продължително шофиране, маркучите са нормални. Направих снимки на нея (тази по ръждясалата) както и на старата която още не съм разлепил (по-лъскавата с черното). Май ще поръчвам нова оригинална, не ми се занимава с аналози, че с тях никога не се знае.

    https://drive.google.com/open?id=1Rh...6th-C0N3dr0Ilp

    Колега моля да задълбаем малко какво значи нормални? Аз също имах подобен проблем с маркучи и капачка но на Паджеро 2 ,2,5 дизел.Нормално като го стиснеш на загрял двигател колко потъва? Лек ден.

    Остави коментар:


  • tabu_bg
    отговори
    От: Капачка на радиатор

    Сложих старата си капачка (Оригинална), ама и отлепих стикера. Мисля, че няма ядове и без стикер при нея, не ми се е включвал вентилатора, на диагностиката показва 95 градуса след продължително шофиране, маркучите са нормални. Направих снимки на нея (тази по ръждясалата) както и на старата която още не съм разлепил (по-лъскавата с черното). Май ще поръчвам нова оригинална, не ми се занимава с аналози, че с тях никога не се знае.

    https://drive.google.com/open?id=1Rh...6th-C0N3dr0Ilp

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Капачка на радиатор

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Е те-такова във всички японски капачки, дето съм гледал, няма. Сега, то основното уплътнение със сигурност изпуска при някакво налягане, ама ми е трудно да го определя като "свирка" или нарочен клапан.
    Бъзикам се !
    Както казах и по-назад, ако някой я е занитил едно към гьотере отгоре е направил "клапан" който в случая явно е запушен от лепенката.

    ... за това имах предвид, че е най-добре реална снимка, ноо ...

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X