Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Navionics за Андроид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Navionics за Андроид

    Свалих си Навионикс Европа от Гоогъл Плей магазина за андроид . Според информация от нета, Навионикс Европа е 4 гига , а на таблета има инсталирани около 32 мегабайта. Когато отида на страницата на Навионикс,там имат съвсем различни неща но ме праща при дилар. Инсталирал ли е някои Навионикс на Самсунг и има ли почва на андроид?

  • #2
    От: Navionics за Андроид

    Има почва - тук например.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      От: Navionics за Андроид

      Ползвам Навионикс Европа, Азия и Африка на Галакси Нот (1) и на Сони Експерия Z. След инсталация трябва да си дръпнеш карти(има меню download).
      Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

      Коментар


      • #4
        От: Navionics за Андроид

        И на Айпада е така - сваля ти базова карта,кликаш Дьнлоуд и от там си избираш кой точно регион в Европа да речем искаш да ти свали.Има даден максимум,Азия,Австралия и островите примерно ги свалях ден и половина с бърз WiFi.Много пъти не ще да ьпдейтва картите през нормална връзка и си иска нет та пиеш един Старбькс някъде и си готов.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Navionics за Андроид

          Свалих за Самсунга ,Navionicks HD според препоръките от Гоогъл Плей . От даунлоуд ме праща да свалям на комп със Wind/Mac системи.Мислех си че когато кликна на Gold приложението ито ще се свали направо на таблета. Къде сбърках?

          Коментар


          • #6
            От: Navionics за Андроид

            Първоначално публикуван от Ch.M Преглед на мнение
            Свалих за Самсунга ,Navionicks HD според препоръките от Гоогъл Плей . От даунлоуд ме праща да свалям на комп със Wind/Mac системи.Мислех си че когато кликна на Gold приложението ито ще се свали направо на таблета. Къде сбърках?
            Като гледам(колкото мога през сателитен нет със скорост 10 кбайта/сек) Голд версията на Навионикс е за по-детайлни карти за определен тип плотери....Купуват се карта по карта.http://www.navionics.com/en/gold
            Моя Навионикс е"for reference purpose only" - купуваш го през Гоогъл Плей, той ти се зарежда в Андроида,
            и като го пуснеш те пита кой район да зареди.
            Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

            Коментар


            • #7
              От: Navionics за Андроид

              На Айпада не съм забелязъл да има Златни,сребърни и платинени като на някои плотьри,цлицаш и зарежда и не пита.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Navionics за Андроид

                При положение че на 100 метра кораб регистриран в Лоидс и натоварен с нисани,плаващ в Западна Европа , на плотера му пишеше DO NOT USE IT FOR NAVIGATION , не се учудих че от Навионикс ми казват че картите им са за reference use. Притеснявях се че от Черно море до Скандинавия обемът им е 32 МБ но за 80лива ще се радвам и на това

                Коментар


                • #9
                  От: Navionics за Андроид

                  Ама аз не съм виждал плотер да не пише, че са за reference only. С IPad карти имам над 50 000 мили в морето /Гибралтар, Барселона, Майорка... включително/. Сложен до монитора на Furuno, Raymarine, Simrad... До сега IPad си показва точно каквото показва и "морската" техника.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Navionics за Андроид

                    Значи тези от Айзавода са намерили добрата рецепта. Май таблетите ще превземат и големите кораби. Германски пилот каза, че от тази година всички пилоти в Германи ще са с таблети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Navionics за Андроид

                      При мене само за половината Черно море свали малко над 18МБ, които след инсталиране увлича размера на папката на Navionics с 40МБ.
                      При това съм с телефон, а не с таблет, т.е. не съм с HD версията.
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #12
                        От: Navionics за Андроид

                        Първоначално публикуван от Ch.M Преглед на мнение
                        Значи тези от Айзавода са намерили добрата рецепта. Май таблетите ще превземат и големите кораби. Германски пилот каза, че от тази година всички пилоти в Германи ще са с таблети.

                        Крайно време им е,това е първото което препоръчваме на хора които сега се учат или тръгват за някъде,а пилотите които с това си вадят хляба и трябва да разчитат на това което има на кораба мммммммани ти,по-добре да му е на колената,че и по-бързо се бачка с него.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Navionics за Андроид

                          Аз имам HD версията за таблет. Картите са тезиhttp://www.navionics.com/en/webapp, и има неточности на определени места(в Егейско море). Някой има ли по- детайлна карта от тези?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Navionics за Андроид

                            Дай пример. Аз имам и Гарминските.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Navionics за Андроид

                              Напр. Стени вала на Алонисос. Тегаво пристанище, но става. Навионикса не го брой. Има и други, основно заливи, но там и Raymarine не е 100% коректен. От гарминските уреди за лодка съм недоволен, тази година имах два пъти проблем на нови лодки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X