Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от 4e4i_0075 Преглед на мнение
    Искам да попитам за Garmin nuvi1200- не ми показва растителноста както изглежда в MapSource,
    а се вижда нещо като размазана снимка на растителност на която трудно се разпознават черните
    пътища особенно зелените. Ако може някой да ми каже от къде мога да го оправя...
    Може ли да приложите някоя снимка да видим за какво става въпрос?

    Коментар


    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Сабине здравей. Да попитам нуви 1200 с OFRM Geotrade TOPO CYR устройството ми забива при разглеждане на картата. Нормално ли е това?
      Даже понякога и с OFRM Geotrade CITY CYR. Устройството е на две седмици.

      Коментар


      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
        Сабине здравей. Да попитам нуви 1200 с OFRM Geotrade TOPO CYR устройството ми забива при разглеждане на картата. Нормално ли е това?
        Даже понякога и с OFRM Geotrade CITY CYR. Устройството е на две седмици.
        Обновили ли сте управляващия софтуер (фърмуер) на Вашия навигатор чрез програмата WebUpdater до последната излязла версия?
        OFRM Team
        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

        Коментар


        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
          Обновили ли сте управляващия софтуер (фърмуер) на Вашия навигатор чрез програмата WebUpdater до последната излязла версия?
          Последната версия за устройствата 12ХХ, 13ХХ и 14ХХ е 5.40, но всички версии след 5.10 работят некоректно. най стабилна е версия 5.10. Моята препоръка е да се обновява на 5.10 и в никакъв случай с 5.20 и 5.30. Версия 5.40 не показва иконките на "любими", а само като квадратчета, а и други проблеми имаше, за които бях чел в нета, затова дори несъм я пробвал. просто 5.10 си работи перфектно и не мисля да я сменям. Аз съм Нюви 1310.

          Коментар


          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Здравейте на всички!
            Не знам дали е по темата,но искам да споделя нещо което ми се случи това лято.Живея в чужбина и лятото се прибирам в България за 20сетина дена,тази година за пръв път използвам услугите на гармин (досега бях с igo инсталирано на бекер),та това което ми изненада е че на връщане за Калотина OFRM 5.60 ме прекарва през София докато с бекера ме прекарваше по околовръстното (което мисля че е правилно)

            Коментар


            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от dido_nm Преглед на мнение
              Последната версия за устройствата 12ХХ, 13ХХ и 14ХХ е 5.40, но всички версии след 5.10 работят некоректно. най стабилна е версия 5.10. Моята препоръка е да се обновява на 5.10 и в никакъв случай с 5.20 и 5.30. Версия 5.40 не показва иконките на "любими", а само като квадратчета, а и други проблеми имаше, за които бях чел в нета, затова дори несъм я пробвал. просто 5.10 си работи перфектно и не мисля да я сменям. Аз съм Нюви 1310.
              И аз съм с Нуви1310 но нямам никакви проблеми досега.Ползвам OFRM Geotrade TOPO CYR .Минах през 5.40 5.50 без проблем.По-старите версии са ползвани преди последния ъпдейт на устройството.

              Коментар


              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от pepopepo Преглед на мнение
                И аз съм с Нуви1310 но нямам никакви проблеми досега.Ползвам OFRM Geotrade TOPO CYR .Минах през 5.40 5.50 без проблем.По-старите версии са ползвани преди последния ъпдейт на устройството.
                ))) Няма версия 5.50 на фърмуера, след 5.40 директно излезе 5.70 преди няколко дена. Но и 5.70 ми създава проблеми, затова пак си върнах 5.10. Вече се убедих че когато имам перфектно работеща версия няма смисъл да упдейтвам до по висока и по лошо работеща

                Коментар


                • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Здравейте колеги!Пиша Ви, заради наименованието на една река в село Горна диканя. Записали сте я като "Арката".Трябва да ви кажа ,че ако отидете в това село и попитате за такава река ,ще ви кажат че, "те такова" животно нема.Не знам от къде сте взели това име,може би от Института по Картография не знам, но всички в това село я наричат Драгаля макар че, в старите руски карти я наричат Драгал и в BGMountas.org в картата на Верила е записана правилно като Драгал и моля, ако има възможност да се запише с оригиналното име ,а не с някякво измислено на някой умник.

                  Коментар


                  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Здравейте! Наскоро си закупих навигатор nuvi 3490LMT с инсталирана версия на картата 5.70 сити варианта. Възможно ли е да се инсталира и топо варианта на същото устройство без да се деинсталира сити варианта и да се избира от менюто с картите кой от двата варианта да се ползва?

                    Коментар


                    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от peanba Преглед на мнение
                      Здравейте! Наскоро си закупих навигатор nuvi 3490LMT с инсталирана версия на картата 5.70 сити варианта. Възможно ли е да се инсталира и топо варианта на същото устройство без да се деинсталира сити варианта и да се избира от менюто с картите кой от двата варианта да се ползва?
                      И 2-та варианта са с 1 FID - не може да са инсталирани по едно и също време, на едно и също устройство.
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Освен ако не си закупи човек и MapSource версията на картата, която е различно fid.

                        Коментар


                        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Здравейте колеги. С nuvi 3490LMT съм и се натъкнах вчера на следната странност. Пътувах от Ботевград до София с включена карта OFRM Topo cyr 5.80 и изчисляване на маршрут по метода най-малко гориво. Отбягвания съм активирал само за трафик и непавирани пътища. Маршрута ми го изчислява по стария път през Витиня, а не по магистралата. Изключих БГ картата и включих европейската 2012.40 и веднага ми даде маршрута по магистралата. След като пристигнах отново симулирах маршрута и се получи същия резултат. Нормално ли е да изчислява по този начин с двете карти?

                          Коментар


                          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Пробвай да му зададеш ограничение "най-бързо", а не "най-малко гориво".
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                              Пробвай да му зададеш ограничение "най-бързо", а не "най-малко гориво".
                              Така и двете карти ме прекарват по магистралата, но аз питам каква е логиката БГ картата при варианта "най-малко гориво" да ме пуска по стария път? Наистина ли ще се спести гориво по завоите и баирите на Витиня? Алгоритъмът за изчисление в картата ли е заложен или самото устройство нещо бърка?

                              Коментар


                              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Най-малко гориво би трябвало да е по-близо до "най-кратко разстояние" . Тогава би трябвало да спести повече гориво , и освен това там пътищата са с по ниска разрешена скорост и пестенето ще е повече. Ако е така , означава , че CNEU е сбъркана. Поне при мен колата ми горе повече по магистралата , защото карам почти с 2 пъти по-висока скорост. Това е мое мнение и според мен ситуацията не е толкова стряскаща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X