Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Системата работи, но я тестваме и отстраняваме недостатъци, грешки и пропуски.

    Най-добре изчакайте с закупуването на трафик антена до пускането на услугата официално.

    Коментар


    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от egeniv Преглед на мнение
      В 5.40 липсва новото ГКПП до Иваиловград. Надявам се в 5.50 да има Развитие и на самия Ивайловград, в европейската го има.
      Благодаря за информацията, ще го вкараме ГКПП-то. Ще го има и Ивайловград. Вече имаме около 40 нови населени места, които ще бъдат вкарани в 5.50 а до отделянето на данните за обработка ще минат още 2 месеца, така че ще има още много нови неща

      Ако сте изпратили корекции и те не са отразени в 5.40 това е защото има почти едномесечен период на подготвяне и тестване на една версия от момента на отделяне на данните за нея до пускането и. Поправки изпратени през последният месец ще са отразени в 5.50.

      Коментар


      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Това в което сме хвърлили най-големи усилия е трафика, но за съжаление няма да може да се ползва в тази версия а от някоя от следващите, защото има още тестове и корекции за да сме сигурни че услугата ще работи добре.
        Искам да попитам следното - като бях преди време с GPS в NEW YORK и докато се движех из града прихванах някакъв сигнал и започна да се показва една икона за какво е времето в момента - дъжд и колко градуса, - но ми е интересно това дали идва като допълнително инфо през тази система за трафика или е нещо друго. както и ако е през трафика това ще го има ли в БГ-версията или не. И за последно тази система ще е за София за момента, но ако се намирам в друг град ще се получават ли данните за София или само като съм в териториалното покритие на софия само.

        Събине, да знам че и за вас е изнервящо и искате да минат тестовете по-бързо и да няма проблеми, но с това частично оповестяване на данни и даване на инфо-залъгалки напрагате повече нещата. Ако може (мисля че така ще е по-добре) да оповестите какви са в общи линии плановете за тази система и т.н. Това смятам че няма да доведе до изтичане на информация (критична инфорация), така или иначе вече системата е почти готова...
        nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

        Коментар


        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Здравейте нювито 205 не ми показва имената на булевардите а само числата в случия 53. С версия 5.40 топо вариянта.
          В MapSource не е така там всичко се показва както трябва. Къде може да е проблема?
          В 5.30 си беше наред.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Наско; 09-12-10, 17:03.

          Коментар


          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            ggeorgiev, нямам идея за времето как работи системата. Ще се поинтересувам. Що се отнася за трафика, плана е да има такъв в началото за София, после по главните пътища на страната и после и в други по големи градове, като последното няма да стане бързо. Не мога да кажа кога ще е активна, защото и аз не знам, но мога да кажа че няма да е за тази версия на картата, въпреки че тя е съвместима и тестваме по нея. Това е 1-вата стъпка. Без да има съвместима карта няма как да се тестват нещата. Сега според резултатите ще се мине към 2-ра стъпка, а тя до колкото съм запознат е да се направят нови фърмуери за Гармин устройствата и след обновяване софтуера на устройството, то ще е съвместимо с услугата.

            Коментар


            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              С нетърпение чакам информация какви точно антени като модел ще работят с трафика.
              И съответно какво ще трябва да направи потребителя за да активира услугата.
              Абонаментен план или подобно?
              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

              Коментар


              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Щом имаме такава информация ще разберете. В момента и аз не знам тези неща. Иначе какво ще се отчита като трафик може да видите в tix.bg

                Коментар


                • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Здравейте!
                  Имам следния въпрос,на който не можах да отговоря на един приятел.
                  Човека си има нов Гармин приемник и съответно си ъпдейтва картите когато излезнат.от скоро си закупи и Гармински софтуер за компютъра си.
                  Инсталира софтуера,програмата си работи,слага обаче карта 5.40 и.....
                  Картата се зарежса,работи нормално,но....
                  Черните пътища ги дава не като цели такива,а като откъслечни накъсани парченца.Понеже аз лично нямам отговор защо това е така,се надявам тук да го получа.

                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Не сме срещали подобен проблем. Ако можете да изпратите картинка на е-мейла за поддръжка karta маймунка offroad-bulgaria.com ще се опитаме да ви помогнем.

                    Коментар


                    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Какъв е "гарминскят софтуер за компютъра"? Да не би случайно да е Garmin Mobile PC? Той има проблеми с визуализацията при картите с нестандартни типове линии и полигони. Ефекта е точно такъв - части от линиите липсват, когато са в определено направление.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                        Какъв е "гарминскят софтуер за компютъра"? Да не би случайно да е Garmin Mobile PC? Той има проблеми с визуализацията при картите с нестандартни типове линии и полигони. Ефекта е точно такъв - части от линиите липсват, когато са в определено направление.
                        Да софтуера е точно такъв.....С две думи проблема е в самия софтуер така ли???
                        А някакво решение.....или...???
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Ето за това говоря.....
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:karta.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5242842
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Да, проблема си е в софтуера. Картата не е виновна, програмата така показва всички карти с различни от стандартните типове линии. Поне аз не знам да има решение, но не съм и търсил подробно.
                            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                            Коментар


                            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Решението е след регистрация в my.garmin.com да попълните оплакване към Гармин.

                              Коментар


                              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                колеги имам едно питане не съм наясно как се качват карти и някъкви софтуери така че ако ми помогнете ще съм много благодарен имам GARMIN NUVI 250W. Искам и оффроуд карти.Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X