Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това не е редно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това не е редно.

    С въвеждането на новата офроуд карта на SD носител старата карта на практика вече не може да се използва..
    Като лоялен клиент преди две години платих 120 лв.
    А сега ето какво съобщение получавам от екип ОФРМ .


    ....ако устройството се счупи с него ще загубите и картата.Това е още една причина да помислите за ъпгрейд към новата карта.която е на SD носител и ако устройството се счупи просто ще я поставите в новото устройство.

    Старата карта ми върши работа.На практика се получава че има срок на ползване.
    ........................
    Иван Маринов
    CRF 250 X
    Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

  • #2
    До: Това не е редно.

    Ако не си счупиш устройството, няма срок за ползване.
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      До: Това не е редно.

      Няма никакво ограничение във времето за използване на закупената от Вас карта. (Уточнение: Предвиденият срок в лицензионния договор е 50 години, което практически гарантира употреба без ограничение в рамките на един човешки живот).

      В лицензионния договор към всяка карта ОФРМ България е записано, че потребителят получава "право да използва едно копие от ПРОДУКТА на един персонален компютър и един GPS апарат или преносим компютър", а също и че "използването на ПРОДУКТА на друг компютър или GPS апарат изисква отделен лиценз".
      Последно редактирано от OFRM_Team; 03-11-09, 04:17.
      OFRM Team
      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

      Коментар


      • #4
        До: Това не е редно.

        Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
        В лицензионния договор към всяка карта ОФРМ България е записано, че потребителят получава "право да използва едно копие от ПРОДУКТА на един персонален компютър и един GPS апарат или преносим компютър", а също и че "използването на ПРОДУКТА на друг компютър или GPS апарат изисква отделен лиценз".

        добре, ама в тоя казус какво става с персоналния компютър и с 5,00 или с 5,01?

        че дори и с 4,90?

        не се заяждам, просто го отбелязвам като въпрос

        Коментар


        • #5
          До: Това не е редно.

          Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
          Няма никакво ограничение във времето за използване на закупената от Вас карта.

          В лицензионния договор към всяка карта ОФРМ България е записано, че потребителят получава "право да използва едно копие от ПРОДУКТА на един персонален компютър и един GPS апарат или преносим компютър", а също и че "използването на ПРОДУКТА на друг компютър или GPS апарат изисква отделен лиценз".
          Благодаря за пояснението. Може ли да ми покажете този договор който трябва да съм получил с картата и подписал.
          Възможно е да съм забравил този момент и ще съм по спокоен като знам . че грешката е в мен.
          ........................
          Иван Маринов
          CRF 250 X
          Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

          Коментар


          • #6
            До: Това не е редно.

            И с Томтом е същото-картата е заключена към GPS-а. Предполагам и с другите производители на карти е така. Сори, няма справедливост на тоя свят....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Това не е редно.

              Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
              Благодаря за пояснението. Може ли да ми покажете този договор който трябва да съм получил с картата и подписал.
              Възможно е да съм забравил този момент и ще съм по спокоен като знам . че грешката е в мен.
              Лицензионният договор е вграден в инсталатора на всяка версия на картовия продукт ОФРМ България и инсталацията е възможна единствено ако се съгласите с неговите условия. Ако не сте му обърнали внимание, моля, запознайте се с него.
              Последно редактирано от OFRM_Team; 03-11-09, 02:20.
              OFRM Team
              Отдел за Борба с Организираните Клиенти

              Коментар


              • #8
                До: Това не е редно.

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                добре, ама в тоя казус какво става с персоналния компютър и с 5,00 или с 5,01?

                че дори и с 4,90?

                не се заяждам, просто го отбелязвам като въпрос
                Продажбата на картовия продукт ОФРМ България е прекратена през м.ноември 2007 г., заедно с излизането на новия картов продукт ОФРМ Геотрейд. Две години по-късно, с излизането на версия 5.00 на ОФРМ Геотрейд, поддръжката за ОФРМ България също е прекратена. Всички регистрирани клиенти на ОФРМ България могат да продължат да използват финалната версия 4.90 както на своя компютър, така и на GPS устройството в предвидения срок от 50 години.
                OFRM Team
                Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                Коментар


                • #9
                  До: Това не е редно.

                  Практически ако ти откраднат гпса ,и ти не можеш да си качиш картата на новия.Дали разсъждавам правилно?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Това не е редно.

                    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                    Практически ако ти откраднат гпса ,и ти не можеш да си качиш картата на новия.Дали разсъждавам правилно?
                    Абсолютно !!!
                    Като ти откраднат уреда от "Гармин" дават ли ти нов, защото са ти го откраднали ?
                    TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                    "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                    Коментар


                    • #11
                      До: Това не е редно.

                      А,ако си смениш GPS какво правиме.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Това не е редно.

                        Първоначално публикуван от naskogolf Преглед на мнение
                        А,ако си смениш GPS какво правиме.
                        Ако смените GPS устройство, на което има инсталирана от Вас карта ОФРМ България (или вградена карта ОФРМ Геотрейд) е необходимо да закупите нова карта. Това е и една от причините да продаваме новия картов продукт ОФРМ Геотрейд на Micro SD носител с преходник към SD. По този начин ако смените устройството, изваждате Micro SD носителя от слота на старото устройство и го поставяте в новото и продължавате да използвате картата, без да се налага да закупувате нова.
                        Последно редактирано от OFRM_Team; 03-11-09, 11:20.
                        OFRM Team
                        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                        Коментар


                        • #13
                          До: Това не е редно.

                          Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                          Ако смените GPS устройство, на което има инсталирана от Вас карта ОФРМ България (или вградена карта ОФРМ Геотрейд) е необходимо да закупите нова карта. Това е и една от причините да продаваме новия картов продукт ОФРМ Геотрейд на Micro SD носител с преходник към SD. По този начин ако смените устройството, изваждате Micro SD носителя от слота на старото устройство и го поставяте в новото и продължавате да използвате картата, без да се налага да закупувате нова.
                          А има ли вариант вградената карта ОФРМ Геотрейд или City Navigator да се прехвърли на Micro SD носител. GPS e Garmin 1390T

                          Коментар


                          • #14
                            До: Това не е редно.

                            Има вариант да преместите файловете на картовия продукт ОФРМ Геотрейд от вградената памет на устройството на SD носител, но няма да можете да използвате картата от SD носителя на друго устройство освен на това, от което сте я преместили. За целта създайте папка Garmin в главната папка на SD носителя и преместете файловете gmapsupp.img и gmapsupp.unl от папка Garmin на вградената памет (или папка Map при по-новите модели от сериите 1хх0) в папка Garmin на SD носителя. Убедете се, че файловете са преместени, а не копирани на двете места, тъй като в противен случай устройството няма да работи коректно. Ако преместите файловете, не забравяйте при последващите обновления да копирате новия gmapsupp.img файл в папка Garmin на SD носителя, а не във вградената памет на устройството.
                            OFRM Team
                            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X