Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте! Имам питане за новата карта 2022.10 качвам е на гпс и ми изписва , немога да отключа карта намалям е на под 1.5 гигабаита същата работа а като кача един участък тръгва. Проба с участък в Испания а проба с половината испания проблем. Някой случвало ли му се е и съвет ако може.

    Коментар


    • А какъв е ГПС а, модел на Гармин?
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • Здравейте , имам Garmin Drive 51 LMT-S със следните карти които са актуализирани с Гармин Експрес , но в БГ и района "няма никой". Пробвах да си кача карти на БГ и съседните държави но нещо не ми се получава . В повечето случаи ми дава че картите са повредени и не ги приема или просто не ги намира . Тръгна една OSM карта на България но вчера с нея не можах да стигна от Варна до Шумен . Знам как се стига до Шумен от Варна , но идеята беше да тествам картата и определено не е това картата която ми трябва . Четох доста , но явно познанията ми не са достатъчни за да се справя . Ще съм благодарен на някаква помощ как да добавя липсващите ми карти за да покрива навигацията ми цяла Европа , но не искам да заменям или да трия тези с лиценза на Гармин . Благодаря предварително !
        Последно редактирано от mladen65; 07-09-21, 15:07.

        Коментар


        • То си пише, че имате доживотна актуализация за страните от Централна Европа в която Балканския полуостров не присъства....
          За да си качите други карти, трябва да си отключите софтуера на устройството, за да не блокира отключените карти, които ще слагате.
          Не е кой знае колко сложно, но няма да обяснявам тук как точно става - не че не мога, но може да захапят форума за пиратско съдържание, което по никакъв начин не искам да се случва.
          Така, че ако се чувствате подготвен (пак казвам, не е толкова сложно, колкото звучи) пишете ми на лични - ще помогна да се справите.
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • Благодаря за отговора ! Разбрах че трябва да се отключи софтуера на самото устройство и ще прегледам отново темите във форума по въпроса макар , че на първо четене ми се видя малко сложничко тъй като не съм се интересувал много от навигации . Като се прибера и компютъра ми е под ръка ще пробвам прочетеното и ще пиша пак . Поздрави !

            Коментар


            • От чисто любопитство, български екип ли се занимава с актуализирането на данни в картата за България и имали възможност за контакт с тях (нещо като при нашата OFRM).

              Коментар


              • За информация, излязла е City Navigator Europe NTU 2022.20.
                Очаквам скоро и NT версията - предполагам до 10-14 дни.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • NT версията 2022.10 на City Navigator EU излезе тази вечер и можете да си я свалите с Гармин Експрес.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • Здравейте! Слагам последната карта City Navigator Europe NTU 2022.20 на NUVI 1390 и поне в Дупница виждам само две улици. Слагам 2022.10 и всичко работи? Не се сещам защо е така?

                    Коментар


                    • Коментар


                      • ISG
                        ISG коментира
                        Редактиране на коментар
                        Може ли скрийншот на структурата на папките на 1390? На root на устройството и на .System?
                        Нямам такова под ръка, а не помня 1390 имаше ли SID? (мисля, че не, обаче..)

                    • Няма SID

                      Коментар


                      • Сложете картата от този линк в папка .System.
                        Доколкото виждам от скрийншота имате само една карта качена (извън TimeZone).
                        Тази карта каква е, защото размерът и определено е нестандартен и не е нито на Северна, нито на Южна Европа CN NTU 2022.20?
                        Имате ЛС - изтеглете си това, което ви пращам, сложете го и него в уреда и мисля, че няма да имате проблем..
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • Благодаря, ама и с това дето качих от Вас, положението е същото. Размера на картата не ви е познат, защото е за Централна и Източна Европа. По принцип, това е най устройващо за маршрутите които се ползват от моите приятели. И няма нужда от допълнителна SD карта. Имам много свалени(не знам как да ко кажа GarminDevice) които ми позволяват да си свалям карти и да ги отключвам. Разбирам, че за да работи това старо устройство, картата трябва да е NT, а не NTU. Ама защо работи с NTU 2022.10?

                          Коментар


                          • Прав сте за версиите - все забравям, че 1ххх работи с NT, а не с NTU. Може би защото от тях промениха софтуера и структурата на файловата система ...
                            От Нуви 2ххх нагоре (и всички нови версии 2014+) работят и с NTU и с NT.
                            То така се слагаха и отключени карти отначало - NT вместо NTU, ако си спомняте.
                            По скоро за себе си, тъй като знаете, разликата между двете е в търсенето на много езици, а при NT - само на английски. Навигирането и при двете версии за всички устройства не е проблем.
                            Предлагам да опитаме нещо, може и да се получи, но ако за нямам работещо 13хх при мен и не мога да пробвам, за да разбера дали това, което предлагам ще тръгне на 13хх.
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • Здравейте. Моля за малко помощ . Имам Garmin Nuvi 265w. Тегля от няколко места вече новата NT версия ,но в никой от архивите не намирам gmapsupp.img файла който да сложа на SD картата. Моля помагайте с този файл било и по-стария 2021 да е . В архивите са други файлове които нямам идея какво да правя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X