Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

    Попрочетох малко и стигнах до извода , че за картата, която свалих (City Navigator Western Europe NTU 2019.20) трябва D2504260A.jcv . Дават го за старите нуви-та (765, 775, 850, 855, 13xx, 14xx...), моето е 1490 (резолюция на екрана 480x272 точки). Честно казано, не знам дали съм го уцелил. Ще разбера, живот и здраве, ако пътувам извън България.

    Коментар


    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

      Много лесно можете да проверите дали работи. Задайте маршрут за някъде и го прегледайте - натискате полето, което ви дава на къде да завиете и после със стрелките. Ако работи - ще ги видите.
      Ако не ги видите - не е този файл.
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

        Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
        Много лесно можете да проверите дали работи. Задайте маршрут за някъде и го прегледайте - натискате полето, което ви дава на къде да завиете и после със стрелките. Ако работи - ще ги видите.
        Ако не ги видите - не е този файл.
        Христос Воскресе!

        Прав сте! Не е този файл. Прегледах прост примерен маршрут Берлин-Хамбург. Не визуализира нито един възел, докато същия маршрут, но прегледан през архаичната карта с която купих устройството (2011.32) дава два-три възела на картинка.
        Самият файл го поставям на сд картата където има директория Garmin, а в нея поддиректория JCV. Картата е в Garmin, а jcv файла в папката JCV.

        Коментар


        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

          Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
          Тези са за Южна Европа NTU:
          D6212070A.JCV 2019.20
          D6135080A.JCV 2019.30
          Питате кой за коя версия е и ще ви ориентираме, защото зависи от модела на уреда.
          Има и програмка, с която можете да си оставите изгледите на кръстовища само за отрязъка, който си правите от картата, но си е играчка и аз поне не съм се занимавал да режа jcv файл.
          Единственото условие е да запазите името, за да работи с версията на картата, което обаче не отменя условието самият файл да е за конкретната версия.
          Та стария си jcv файл го триете - той няма да работи с новата ви карта, дори и да го преименувате. Ако искате опитайте - не съм експериментирал тази опция и кажете работи или не.
          Малко развитие по темата. По ваше указание потърсих D6212070A.JCV . Намерих го в пакет заедно с D6165070A.jcv без пояснения защо са два файла. Не ми се пробваше поотделно и затова ги сложих и двата в директорията. Симулирах 2 маршрута и вече има визуализация на пътни възли. Значи, окончателно - тези файлове работят с nuvi 1490 с карта CN Europe NTU 2019.20 (Western) .
          Благодаря!
          Последно редактирано от Двигателист; 28-04-19, 22:24.

          Коментар


          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

            Файловете са 2, защото картата на Европа е разделена на Северна и Южна Европа, защото файловата система FAT 32 не поддържа файлове над 4 ГБ.
            Това е от 1-2 години, защото img файла, ако се обединят Северна и Южна Европа е около 4,8 ГБ (карам по блед спомен за цифрата).
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

              Искам да попитам още нещо. Сега имам една карта на СД картата. Името на файла е gmapsupp.img . Има ли вариант да поставя още
              една карта, но не знам как, при положение, че нейното име на файла е същото?

              Коментар


              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                Без да се заяждам. купи си ТомТом и няма да се занимаваш с глупости. На Гармин автомобилните навигации са им "ширпотреба" и общо-взето не се напъват особено в тая посока ...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                  Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                  Искам да попитам още нещо. Сега имам една карта на СД картата. Името на файла е gmapsupp.img . Има ли вариант да поставя още
                  една карта, но не знам как, при положение, че нейното име на файла е същото?
                  Може да поставите още една карта. Името трябва да е gmapsup1.img
                  Не помня вече дали можеше на вашите уреди да сложите папка Мар на SD картата. Слага се в root на SD картата и там можете да слагате колкото си искате карти с каквито имена намерите за добре.
                  Опитайте - нямам при мен такъв уред, за да го проверя. Ако не стане - имате вариант gmapsup1.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Без да се заяждам. купи си ТомТом и няма да се занимаваш с глупости. На Гармин автомобилните навигации са им "ширпотреба" и общо-взето не се напъват особено в тая посока ...
                    По-голяма глупост не съм чувал.
                    Къде ще караме с тоя томтом като си го купим, на колко процента са покрити държавите в източна Европа?
                    Biagini Passo Powered By VW Syncro

                    Коментар


                    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                      Колеги някой знае ли как може една карта да се раздели на два файла, понеже старото Нуви 350 не че файлове по големи от 2 ГБ. Моля помогнете.

                      Коментар


                      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                        Да кажем, че съм се изказал малко крайно, но според опита ми с навигации при автомобилните Гармин имат още много да гонят, докато настигнат ТТ. Покритието на Източна Европа и това, че най-добрата карта на България е за Гармин с нищо не променят този факт.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                          Първоначално публикуван от ludiq94 Преглед на мнение
                          Колеги някой знае ли как може една карта да се раздели на два файла, понеже старото Нуви 350 не че файлове по големи от 2 ГБ. Моля помогнете.
                          Коя карта трябва да се раздели?
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                            Първоначално публикуван от ludiq94 Преглед на мнение
                            Колеги някой знае ли как може една карта да се раздели на два файла, понеже старото Нуви 350 не че файлове по големи от 2 ГБ. Моля помогнете.
                            Mapsource - От NT картата трябва да си направиш два файла не по-големи от 2ГБ (проблема е че тези приемници са с 2ГБ вградена памет, а при последната 2019.20 файловете са 2/1.8 ако не се лъжа и ще ти е трудно да събереш единия във вътрешната памет без да зачистиш всичко излишно)
                            Biagini Passo Powered By VW Syncro

                            Коментар


                            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                              Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                              Може да поставите още една карта. Името трябва да е gmapsup1.img
                              Не помня вече дали можеше на вашите уреди да сложите папка Мар на SD картата. Слага се в root на SD картата и там можете да слагате колкото си искате карти с каквито имена намерите за добре.
                              Опитайте - нямам при мен такъв уред, за да го проверя. Ако не стане - имате вариант gmapsup1.
                              Не се получи. Преименувах и сложих файла с втората карта в папката Garmin на сд картата, но устройството не я вижда.

                              Коментар


                              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                                Тия дето четат повече файлове и папка мап (в нея пък въобще няма значение как се казват файловете) са едни други уреди дето нямат проблем до 4ГБ
                                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X