Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

    Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
    Първо ви трябва смалена NT, а не NTU версия. Колко голям да е файла?

    NTU от SD карта се чете безпроблемно, но имам няколко гармина с малко памет и ми се щеше да им кача директно карта на България (+ Гърция да речем) на вградената памет. С NT версията обектите на картата са на латиница. Затова търся смалена NTU.
    Някаква идея как да си експортна сам желаните държави от Източна Европа (NTU) ?

    Коментар


    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

      Първоначално публикуван от felixthecat Преглед на мнение
      NTU от SD карта се чете безпроблемно
      Тя се чете, но ще имате проблем с намирането на обекти в Гърция, Германия, Австрия поради това, че уреда няма да може да се оправи с различната азбука (Гърция) и различните символи (букви) в немския.
      Първоначално публикуван от felixthecat Преглед на мнение
      ....но имам няколко гармина с малко памет и ми се щеше да им кача директно карта на България (+ Гърция да речем) на вградената памет. С NT версията обектите на картата са на латиница. Затова търся смалена NTU.
      Някаква идея как да си експортна сам желаните държави от Източна Европа (NTU) ?
      Програмата с която можете да си "отрежете" части от картата се казва MapSource. Стара е и не се поддържа от Гармин. Инсталационните файлове за NT версията на картата на Европа можете да си изтеглите от тук. За да си отключите Марсорс - от тук.
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

        Аз пък се сблъсках с интересен бъг на едно нуви 1490. Качвам му новите два файла на външната памет, но чете само единия (gmapsupp/по топлата Европа). Другия го местя във вътрешната памет и го чете, нооо... при търсене на адрес/държава/град в северна Европа става само на български и после улиците на латиница. В южните щатите държавите са на латиница.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

          Здравейте.

          Благодарение на ISG свърших работа.

          Интересува ме по принцип за в бъдеще:
          ако си намеря карта отключена и по големина като гб да се разчете от навигацията, добре
          ако трябва да си правя custom карта сам как да процедирам ?

          Коментар


          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

            Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
            Аз пък се сблъсках с интересен бъг на едно нуви 1490. Качвам му новите два файла на външната памет, но чете само единия (gmapsupp/по топлата Европа). Другия го местя във вътрешната памет и го чете, нооо... при търсене на адрес/държава/град в северна Европа става само на български и после улиците на латиница. В южните щатите държавите са на латиница.
            Дай малко повече инфо - коя карта - NTU предполагам?
            Как си кръстил картите на СД картата и в коя папка?
            Имаш ли друга карта на самия уред? Как е кръстена?
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

              NTU е картата. Gmapsupp и gmapprom на СД картата в папка Гармин. После като го преместих във вътрешната памет - gmappsup го кръстих и него. Gmapsupptopo (българската) вътре си я чете нормално. Ъпдейтнат е с какво има излязло последно за него.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

                Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                NTU е картата. Gmapsupp и gmapprom на СД картата в папка Гармин.
                gmapprom.img няма да го прочете на SD картата. Тези уреди 1ххх поддържат папка Мар на СД картата (карам по блядкав спомен). Ако е така правиш си в рута на СД картата папка Мар и там слагаш колкото карти искаш, с каквито имена искаш. Ако не ги вижда поради някаква причина, тогава на СД картата в папката Garmin възможните ти имена са: gmapsupp.img, gmapsup1.img (т.е. 2 карти).
                Виж в garmindevice.xml какви точно формати ти поддържа уреда. gmapprom.img в уреда трябва да е или в папка .System или в папка Мар, ама в нея няма значение как ще я кръстиш картата. Ако нямаш папка Мар в уреда, просто си я създайл
                Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                После като го преместих във вътрешната памет - gmappsup го кръстих и него. Gmapsupptopo (българската) вътре си я чете нормално. Ъпдейтнат е с какво има излязло последно за него.
                С това име ....topo трябва да си я сложил в папка Мар за да я чете, нали?
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

                  Папка Map вместо Garmin съм имал предвид. В SD картата първо пробвах с оригиналното име на файла (D....), после gmapsupp1 и т.н. Не знам защо така, но си работи по гореописания странен начин. Като излезе по нова ще го пробвам дали ще стане по нормален.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

                    Променете името NTU 2020.20 е актуалната.
                    Biagini Passo Powered By VW Syncro

                    Коментар


                    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

                      Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                      Променете името NTU 2020.20 е актуалната.
                      Не е верно!
                      Експреса ми е дал за щатска навигация Северна Америка 2020.20 за Европа си 2020.10
                      Сори
                      Biagini Passo Powered By VW Syncro

                      Коментар


                      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

                        Здравейте,
                        навигацията на мотора ми е Zumo 550,с карти от 2017г за цяла европа, с 4gb памет. Може ли някой да ми спретне или да ми каже как да кача актуална карта за тази навигация или вече е морално остаряла и ще трябва да я сменям.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

                          Първоначално публикуван от /ASTERIX/ Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          навигацията на мотора ми е Zumo 550,с карти от 2017г за цяла европа, с 4gb памет. Може ли някой да ми спретне или да ми каже как да кача актуална карта за тази навигация или вече е морално остаряла и ще трябва да я сменям.
                          Поздрави!
                          Защо да я сменяте, ако работи?
                          Вашият уред дори няма софтуерна защита срещу отключени карти.
                          Всичко което трябва да направите е да си свалите отключени карти от тук например.
                          Трябва да си отключите картата с това и да си ги копирате имидж файловете в папка Мар на СД картата.
                          Ако имате нужда от помощ - пишете - ще помагам.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

                            Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                            Не е верно!
                            Експреса ми е дал за щатска навигация Северна Америка 2020.20 за Европа си 2020.10
                            Сори
                            Този път няма грешка - излезе City Navigator 2020.20 NTU
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.20

                              Пфууууу от кога я чакам, чак ми се привидя преди месец
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар


                              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2020.10/2020.10

                                Здравейте, може ли пак линк с картата? Този в постта не е активен
                                Благодаря


                                Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                                Защо да я сменяте, ако работи?
                                Вашият уред дори няма софтуерна защита срещу отключени карти.
                                Всичко което трябва да направите е да си свалите отключени карти от тук например.
                                Трябва да си отключите картата с това и да си ги копирате имидж файловете в папка Мар на СД картата.
                                Ако имате нужда от помощ - пишете - ще помагам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X