Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

    Здравейте

    Имам Garmin nuvi 1350, което е страхотно устройство, но няма фонетика, а само БДС подредба. Мразя БДС. С помощта на няколко теми от този сайт успях да изредактирам файла за подредба на клавиатурата и сега е слънце.

    Сега има две подредби:
    - АБВГД
    - ЯВЕРТЪ (или QWERTY, или стандартна фонетична)

    Дано на някого да е полезно – особено на хората, които търсят през Google. Предполагам, че ще работи и с другите устройства от 1xx0 серията, защото са със същия екран.

    Инструкции:
    Разархивирате прикачения файл
    Закачате USB кабела между nuvi-то и компютъра
    Копирате файла в директория /keyboards
    Разкачате кабела
    Избирате новата подредба от Settings на nuvi-то
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

    Намерих си бъг (една буква не се вижда), ще пусна скоро нова версия

    Коментар


    • #3
      До: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

      Обновена версия.

      Ако може, администратор да изтрие файла в първия пост?
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

        Версия 1.2

        - Правилно показване на буква Ю.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: До: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

          Безкрайно ти благодаря за труда!
          Мразя БДС, а на другата клавиатура ми отнема много време да търся една по една буквите.
          Да си жив и здрав! ;-)))

          Коментар


          • #6
            От: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

            Радвам се, че ти е била полезна

            Междувременно на мен ми разбиха колата и ми откраднаха Гарминчето, но това е то съдба.

            Коментар


            • #7
              От: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

              Първоначално публикуван от ping Преглед на мнение
              Радвам се, че ти е била полезна

              Междувременно на мен ми разбиха колата и ми откраднаха Гарминчето, но това е то съдба.
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=64811
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #8
                От: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

                Съжалявам колега....

                Поне беше ли го заключил?

                След като попрочетох форума, едно от първите неща, които направих след като го купих бе да го заключа....
                Абе, скапана държава сме.

                Коментар


                • #9
                  От: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

                  Не знаех, че може Човек така се учи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

                    С Nuvi 1310 съм. При мен файла не стана, като избера "Български", апарата се рестартира. Затова и аз направих нов файл на базата на оригиналния от гпс-а и работи идеално. Който иска да го пробва:

                    bg_BG.rar

                    Не забравяйте да направите копие на "bg_BG.kbd" от гпс-а, преди да копирате новия

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

                      -Здравейте колеги, моля за малко методическа помощ относно Нуви 1390Т.
                      Чудесен уред беше на жена ми която го ползва предимно в софия, занимава се с недвижими имоти, и така три години ни миналата седмица разбиха колата и и го откраднаха!
                      -Понеже жената не може да работи без навигатор, веднага и намерих абсолютно същият модел в продавалника и го купих!
                      Продавачът беше изключително коректен човек, беше ъбгрейднал със всички нови карти, дори беше вкарал полицейски засади и камери за скорост. Дотук всичко прекрасно, дори беше поставил и КЛАВИАТУРНИ ПОДРЕДБИ по АБВГД и Фонетична (най вероятно от тук-?? или незнам!?)
                      Аз лично също пиша по фонетика и мразя БДС , ноооооо жената е "друга бира" Тя си е свикнала по БДС някога е учила машинопис и сега си иска да и върна БДС-то тоест(ыУЕИЩКСДЗ) и тъй нататък омразното БДС си го иска!
                      Та затова искам да попитам тези файлове поставени тук дали включват и БДС подредба??, и ако не , дали някой от вас би могъл да ми изпрати оригиналният файл с клавиатурни подредби, тоест ако си е правил копие?? За да го възстановя в гарминчето и да миряса жената, че от два дни ми "пили" на главата та се не трае вече

                      Благодаря ви !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

                        Здрасти, аз също се разделих по втория начин с моя Garmin и вече не се занимавам с тази задачка, но току-що открих оригиналния файл в архивите си

                        bg_BG (original).zip

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фонетична кирилица за Garmin nuvi 1350

                          Ейййййй Жив и здрав да си , че си го запазил , спасяваш ме от (всяка вечер мърморене)..."още ли не си ми сменил клавиатурата"!
                          Писах по най различни форумии сайтове, нищо и никой не запазил оригинална подредба! Единственно ти се явяваш прецизен и коректен човек, който преди да модне нещо запазва в архив старото!
                          Още веднъж ХИЛЯДИ благодарности!!!!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X