Обява

Свий
Няма добавени обяви.

няколко въпроса за Nuvi 255?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • няколко въпроса за Nuvi 255?

    Здравейте, преди няколко дни си купих нуви 255 с карти на България и на Европа, ъпдейтнах го до 2010 но пак нямам 3 Д карта, отметката в менюто е включена, как мога да направя картата да работи триизмерно?

    Другия ми въпрос е може ли да се постави меню за съставяне на маршрут, и как става това, както на по-високите версии навигатори, например в 765 има такава възможност?

  • #2
    До: няколко въпроса за Nuvi 255?

    Маршрут може, 3Д не може.


    Маршрута се прави като зададеш дестинация и после добавиш нова.
    То те пита като междинна цел ли да го направи или като крайна.
    Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

    Коментар


    • #3
      До: няколко въпроса за Nuvi 255?

      И поредния ми въпрос, купих си карта микро СД, и искам на нея да запиша карта на Гърбия и карта на Гърция, проблемът е че нувито не намира картите от паметта, но когато ги копирам във вътрешната памет картите си работят?
      Моля кажете как да накарам нувито да чете от картата?

      Коментар


      • #4
        До: няколко въпроса за Nuvi 255?

        Още един въпрос, как да накарам навигацията да чете карти от СД картата?

        Коментар


        • #5
          До: няколко въпроса за Nuvi 255?

          В SD картата може да има само 1 файл - gmapsupp.img (други имена не се разчитат) и той трябва да бъде поставен в папка Garmin. Т.е. както ти искаш да сложиш картите на Гърция на Сърбия оптималния вариант е да ги комбинираш като една обща карта (gmapprom1.img например) и да ги копираш в паметта на апарата. Предполагам, че за толкова ще ти стигне вградената памет. На доста места във форума срещам, че ако има 2 файла gmapsupp.img (един в картата и един в паметта на апарата) може да настъпи конфликт.

          Коментар


          • #6
            До: няколко въпроса за Nuvi 255?

            Първоначално публикуван от GodLike Преглед на мнение
            На доста места във форума срещам, че ако има 2 файла gmapsupp.img (един в картата и един в паметта на апарата) може да настъпи конфликт.
            Това не е вярно. Конфликт настъпва ако има 2 карти с еднакъв FID, независимо коя къде се намира и как се казва.
            Картите на Гърция и Сърбия могат да се обединят и в gmapsupp.img и на SD-картата.

            Коментар


            • #7
              До: няколко въпроса за Nuvi 255?

              Ако съм подал грешна информация мението ми да не се зачита
              Но това съм го срещал в няколко теми (една от които тази http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=36646&page=3 ) и го взех за чиста монета без да го подлагам на съмниние защото никой друг не е го е подложил на съмниние. И го имам в предвид винаги като си ползвам нувито и изключвам едната карта, когато не я ползвам. Ето, че и аз съм живял в заблуда

              Коментар


              • #8
                До: няколко въпроса за Nuvi 255?

                Колега , продължавай да си изключваш картите както до сега. Проблемът не е , че има два файла GMAPSUPP (вътре и на SD картата) , а ако са с еднакъв FID (както по-горе колегата писа , това даже никак не е желателно) или покриват части от една и съща територия. Примерно CityNavigatorEuropa и ОФРМ. И двете покриват България, и Нувито е възможно да вземе под внимание картата с по-голям приоритет (параметър на img файла) , а тя да се окаже нежеланата карта. В случая CNEU е с по-голям приоритет.

                Коментар


                • #9
                  До: няколко въпроса за Nuvi 255?

                  Моля помогнете
                  купих си nuvi 255 w- старата версия няма карта на Гърция, а и в нета със свалянето не се оправям ,ако някои може да прати някоя готожа карта на гърция
                  kkolarova@ekk.bg
                  )

                  Коментар


                  • #10
                    До: няколко въпроса за Nuvi 255?

                    то готова има, ама нали трябва да проработи на твоя garmin, чети тук:
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36646

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X