Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спийд камери България

    Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
    съгласен, но проблема на форума е, че няма къде да сложим този каталог, че лесно да се открива от всички. има доста ползватели, които ги интересува само файла с предупрежденията и въобще не искат да се занимават с козметика по него. няма лошо в това, за тези хора трябва да има шапка или нещо подобно - всичко смляно, разбираемо с един поглед.
    Има и блог система, което комбинирано с линк в подписа ти, ще стане прегледно, стройно и централизирано

    Коментар


    • До: Спийд камери България

      Първоначално публикуван от latzi Преглед на мнение
      Днес установих че позиция #422 Център Монца след Благоевград е с други кординати. Минах покрай нея два пъти и двата пъти показа N41.56.822 E23.05.803
      Колега, тази точка почти се покрива с тази на Симитли #507.
      Garmin nuvi 765

      Коментар


      • До: Спийд камери България

        Точно това са кординатите на Монца. Симитли е на 7-8 южно от тази точка. И тъй като от скоро съм с джи пи ес за всеки случай утре с него ще мина по целият маршрут пак да засека кординатите. Но мисля че съм прав имайки предвид че при вчерашното пътуване се задейства предупреждението за камери полиция засада и т.н. на кординатите дето ви казах че не е село Дяково а бензиностанция веднага след Благоевград по посока Кулата. След това алармата се включи на тази точка която сте дали че е център Монца. А реално се намирах на 2-3 км от него. В района дето изпищя алармата има ограничение от 60 км/ч и по рано преди години заставаха доста често патрулки а сега рядко. Там е полигона на града и има бензиностанция на ЛукОйл но няма никаква камера. На център Монца дето е камерата за скорост и ограничение от 60 км няма никакво предупреждение от страна на джи пи еса. Затова за всеки случай утре ако намеря свободно време ще мина покрай тези точки и отново ще ги засека за да видим пак кординатите.

        Коментар


        • До: Спийд камери България

          #333 трябва да се промени защото е грешно зададена някъде под пътя където никога не съм виждал полиция

          #333 ) N42.601485 E23.136010 -ограничени 60км/ч---- постоянен пост на Кат - гр.Перник Драгичево(стоянка за тирове)

          New ) N42.650405 E23.291401- ограничение 80км/ч --- засада ---гр.София Околовръстен път срещу Мак Доналдс

          Коментар


          • До: Спийд камери България

            Не съм ходил на място (евентуално утре или в най скоро време) но със следващите скрииншотове ще ви покажа реалното разположение на камерите и ограниченията в района между Благоевград и Симитли.
            Значи реалното местонахождение на комплекс Монца е на снимка №1. Там като увеличите картата на приемника би трябвало да се покажат две автомобилчета означаващи че има сервиз. На снимка №2 за сега сте задали центъра Монца но там има бензиностанция на ЛукОйл. Няма камера а само ограничение от 60 км/ч и по някой път застават полицаи. На снимка №3 съм обозначил ограничението от 50 км при гр.Симитли. Лично аз камера там не съм виждал но доста често има патрулка. На снимка №4 съм маркирал ограничение от 60км където вече сравнително рядко застават полицаи. Намира се веднага след отбивката за с.Железница по посока Кулата. Там има голям паркинг.

            ПС. Тъй като все още имам ограничен достъп и всяко мнение преди да ми се публикува не съм сигурен дали съм закачил шотовете с кординатите. Но след като ми публикуват мнението ще видя какво е станало и ако ги няма шотовете ще ги прикача в последствие.
            Последно редактирано от latzi; 28-09-09, 17:09.

            Коментар


            • До: Спийд камери България

              Не знам как е в предишните версии, но в тази - последната, съобщението е на 1 ред, като се вижда началото на текста, без което може, а най-важното от текста изобщо не се вижда. Става въпрос за камерите. Тука в София има страшно много места, които не са въведени, скрити радарни засади най-вече.
              Също така има много кръстовища, където след преминаване на жълто или не дай си Боже на червено ти изкача полицай и си загинал. За превишена скорост, о и минаване на оранжево (Жълто-Червено) ти вземат книжката. Патил съм го, затова го споменавам. А ми се е случвало все около 3 през нощта, когато пей сърце няма трафик. 70 % от тези места ги знам, но е хубаво да ти ги напомнят. А за тези дето не са от София, не знам. Направо са загинали.
              Аз съм с нюви 1490Т БГ. FirmWare 3.0 i Geotrade 4.90 TOPO25 CYR.
              GARMIN nuvi 1490T
              OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
              ПЕЖО 307

              Коментар


              • До: Спийд камери България

                Здравейте колеги,

                на N42 37.004 E25 25.061 има полицейска кола с радар, ограничение 50, това е в Казанлък, посока излизане от града към Стара Загора.

                на N42 36.786 E25 26.204 пак полицейска кола с радар, ограничение 60, пак Казанлък посока Стара Загора, но веднага след изизането от града.

                Тук 20-30 метра преди това GPS-а ми изписа предупреждение за засада но с 40 км./ч. ограничение, каквото обаче там няма. Не успях във екселската таблица да открия под кой номер е отбелязано. Ползвам обаче и друг пой файл с европейски ограничения вкл. БГ и може и от там да ме е предупредило.

                Поздрави,

                Коментар


                • До: Спийд камери България

                  Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
                  #333 трябва да се промени защото е грешно зададена някъде под пътя където никога не съм виждал полиция

                  #333 ) N42.601485 E23.136010 -ограничени 60км/ч---- постоянен пост на Кат - гр.Перник Драгичево(стоянка за тирове)

                  New ) N42.650405 E23.291401- ограничение 80км/ч --- засада ---гр.София Околовръстен път срещу Мак Доналдс
                  #333 промених според твоите координати. новата точка ме озадачава - наскоро премахнах една на това място по препоръка на друг колега, понеже нямало там вече засада. сигурен ли си в тази точка?
                  Последно редактирано от gadev; 28-09-09, 22:13.
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • До: Спийд камери България

                    Първоначално публикуван от yiv Преглед на мнение
                    Здравейте колеги,

                    на N42 37.004 E25 25.061 има полицейска кола с радар, ограничение 50, това е в Казанлък, посока излизане от града към Стара Загора.

                    на N42 36.786 E25 26.204 пак полицейска кола с радар, ограничение 60, пак Казанлък посока Стара Загора, но веднага след изизането от града.

                    Тук 20-30 метра преди това GPS-а ми изписа предупреждение за засада но с 40 км./ч. ограничение, каквото обаче там няма. Не успях във екселската таблица да открия под кой номер е отбелязано. Ползвам обаче и друг пой файл с европейски ограничения вкл. БГ и може и от там да ме е предупредило.

                    Поздрави,
                    първата точка я вкарах. втората е на 160м от съществуваща точка #276 , до бенз. Лукойл. много е близо. за сега няма да я заменям докато не потвърдиш със сигурност , че #276 може да се изтрие и да се замести с твоите координати. за 2 точки са твърде близо.
                    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                    Коментар


                    • До: Спийд камери България

                      Първоначално публикуван от stivko Преглед на мнение
                      Не знам как е в предишните версии, но в тази - последната, съобщението е на 1 ред, като се вижда началото на текста, без което може, а най-важното от текста изобщо не се вижда. Става въпрос за камерите. Тука в София има страшно много места, които не са въведени, скрити радарни засади най-вече.
                      Също така има много кръстовища, където след преминаване на жълто или не дай си Боже на червено ти изкача полицай и си загинал. За превишена скорост, о и минаване на оранжево (Жълто-Червено) ти вземат книжката. Патил съм го, затова го споменавам. А ми се е случвало все около 3 през нощта, когато пей сърце няма трафик. 70 % от тези места ги знам, но е хубаво да ти ги напомнят. А за тези дето не са от София, не знам. Направо са загинали.
                      Аз съм с нюви 1490Т БГ. FirmWare 3.0 i Geotrade 4.90 TOPO25 CYR.
                      ако искаш да помагаш:
                      тук Събин е сложил инсталация на картата за мапсорс. инсталирай и разгледай София и изпрати координати и обяснения на тези места.
                      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                      Коментар


                      • До: Спийд камери България

                        Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                        може иконките за скоростта да са по-различни за 2-те категории(засади,камери). ако това се подкрепя от повече хора , ще го включа в следващата версия.
                        Точно това имам предвид колега. Извинявам се ако не съм се изразил правилно!

                        btw
                        Версия 052-8 е със камбанки поне на Red-light.

                        Коментар


                        • До: Спийд камери България

                          Незнам поради каква причина не са ми качени шотовете от джи пи еса но вместо да кача нови ще напиша точните кординати на точките изброени в предишен мой пост. Отклонение или точност според сателитите е 5 метра.

                          Център Монца - N 41,56.834 E 23,05.803 ограничение 60км/ч - камера
                          с.Железница - N 41,55.544 E 23,06.517 ограничение 60км/ч - полиция
                          гр.Симитли - N 41,53.424 E 23,07.013 ограничение 50км/ч - полиция

                          Та това са кординатите, които туко що лично на място съм ги засекъл.

                          Коментар


                          • До: Спийд камери България

                            А и друго искам да попитам. Нека някой ме насочи къде да прочета или да ми обясни как да се преведе новият ъпдейт на латиница. Бих могъл да помогна с превеждането. Ако разбирасе схвана как става. Защото питах и никой не ми отговори кога ще бъде преведен а както аз така има и други хора от форума с апарати без кирилица.

                            Коментар


                            • До: Спийд камери България

                              Мисля , че съм го обеснявал , но хайде пак.
                              Взимате оригинала за IGO от тук:
                              http://forum.pocketbulgaria.com/view...p?f=26&t=20939
                              Файла е в txt формат. Отваряте го с Notepad и копирате цялото съдържание. После го поставяте тук:
                              http://bg.translit.cc/
                              и го обръщате в латиница. От там копирате цялото съдържание и го поставяте в нов файл в Notepad и го запомняте в UTF-8 кодировка.
                              След това с конвертора (прилагам го) отваряте този txt файл и получавате *.gpx файлове за всяка скорост. Слагате по една картинка със същото име за всяка скорост и пускате POILoader.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Спийд камери България

                                Версия 053 на латиница. Разбита по скорости и готов *.GPI файл.
                                Само за безплатно разпространение! Забранява се всяко комерсиално използване!

                                П.П. А тук колегата Stephan ги е разделил и по категории , но не съм го пробвал (старата версия 052) :
                                http://forum.pocketbulgaria.com/view...206180#p206180
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от milstan; 29-09-09, 17:32.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X