Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
    обяснението е тотално объркано и все забравям да го поправя в xsl файла(вече го сторих). в gpx файла отдавна съм го коригирал. вярното е Варна, кръстовището на Полиграфията - това е red light камера. посоката е към Аспарухово , а не Аксаково.... координатите са ок. проверил съм ги в мапсорс
    Пусни, моля те, gpx файловете да ги прехвърля на Латиница, че ми липсват, а както виждам и други колеги припират...
    Благодаря предварително!
    [FONT=Comic Sans MS]Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. :)[/FONT]

    Коментар


    • До: Спид камери

      Първоначално публикуван от Goshob Преглед на мнение
      Пусни, моля те, gpx файловете да ги прехвърля на Латиница, че ми липсват, а както виждам и други колеги припират...
      Благодаря предварително!
      ето ги.
      Прикачени файлове
      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

      Коментар


      • До: Спид камери

        Да попитам, тези 3 папки къде и как трябва да се копират, за да функционират? Предния път беше само един файл, пък сега гледам доста...

        Коментар


        • До: Спид камери

          Здравейте,

          малко инфо от последното ми пътуване София-Банско:

          Започвам с нещата, които забелязах в посока Банско:

          * на N42 39.893 E23 15.542 има патрулка, която следи за преминаване на червено. Това е след като от Никола Петков се завие по Цар Борис 3-ти, на 10 метра след кръстовището. Там редовно последните пресичащи винаги са на червено заради трафика.
          * на N42 26.422 E23 07.239 има патрулка с радар, ограничение 50 км./ч., точно преди разклона за Долна диканя
          * на N42 12.871 E23 04.453 има патрулка с радар, ограничение 60 км./ч., след Джерман малко преди Усойка
          * на N42 01.443 E23 03.812 пак патрулка с радар. Тук няма знак за ограничение а пътя предполага ограничение 90 км./ч., това е малко преди първата отбивка за влизане в Благоевград.
          * на N41 56.842 E23 05.805 има стационарна камера с радар, ограничение 60 км./ч., засича след като я подминеш. Това е след Благоевград на Е79 преди Симитли.
          * на N41 52.420 E23 25.736 има патрулка с радар, ограничение 50 км./ч., малко преди Разлог
          * на N41 50.767 E23 28.965 отново патрулка с радар, ограничение 50 км./ч., точно на входа на Банско срещу супермаркет Валан.

          Направи ми впечатление, че има отбелязани 2-то, 3-то и последното във версия 52_5 с която пътувах, но са се изместили значително с по 100-200 метра и то след като подминеш маркираното място, вероятно си сменят периодично местата. Малко е странно, че това след Джерман и преди Усойка в 52_5 е отбелязано на място 10 метра след знак за край на ограничението на скоростта, но пък мястото е удобно за поличейски автомобил. Най-добре да си остане и то както е сега.

          Ето и малко неща от навръщане.

          * на N41 57.268 E23 06.267 има патрулка с радар, ограничение 60 км./ч., след Симитли и преди Благоевград. Малко след като се подмине камерата от обратната посока.
          * на N42 01.001 E23 04.561 има патрулка с радар, ограничение 50 км./ч. Това е на излизане от Благоевград, 100 метра преди качването на Е79.
          * на N42 14.334 E23 05.353 има патрулка с радар, ограничение 60 км./ч., след Джерман малко преди Дупница.
          * на N42 36.091 E23 08.115 има патрулка винаги, обикновено стоят там да отбиват тировете в натоварените часове. Извън тези часове стоят с радар, ограничението е 50 км./ч. Това е малко преди светофара за Перник.
          * на N42 39.491 E23 16.215 имаше патрулка, това е на околовръстното посока от Княжево към Пловдив, малко преди светофара на Бъкстон. Не видях обаче радар, спираха наред. Там малко трудно би се карало с превишена скорост заради трафика, но е малко след предишния светофар на Симеон Радев и видимостта им към пресичащите крастовището е отлична.

          Ако нещо не съм се сетил да дообясня само кажете.

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от ksuhorukov Преглед на мнение
            Да попитам, тези 3 папки къде и как трябва да се копират, за да функционират? Предния път беше само един файл, пък сега гледам доста...
            От тези три папки не копираш нищо. Стартираш poi loader и му даваш каде да търси gpx файлове и къде да записва gpi файлове. После получените gpi (ако искаш да са ти по отделно за категориите ги правиш три, ако не един общ) ги копираш в папка poi на gdrmin.

            Коментар


            • До: Спид камери

              Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
              моят дълъг опит с френски автомобили - Рено Еспейс - до 100км/ч - отклоненение 3-5 км/по-малко показва/, Рено Симбъл - същото! със стандартни гуми!!!
              Аз мога да кажа за Citroen C5 и Toyota RAV4. При скорости до 180км/час първата винаги показва 3км/час по-малко от GPSa, а втората 5км/час по-малко. Не съм забелязал тези разлики да зависят от скоростта. При проверка с радар разликата между него и GPSa не е била повече от споменатите +/- 2км/час.

              Искам да уточня, че говоря за ситуации с достатъчен брой сателити и точност на GPSа около 5м. Освен това става дума за стабилни скорости в последните поне 10-15 секунди.

              Намерих в нета информация за толерансите при засичане на скорост за държавите от ЕС. Много е различно - от +5 или +10 км/час, до +5% или +10%. За България няма официални данни. Предполагам, че няма и официлно правило за това. Ако някой знае нещо по въпроса, нека сподели.
              Garmin nuvi 765

              Коментар


              • До: Спид камери

                ГПС-а отчита линейната скорост. Тоест при такива засечки, само на прав и хоризонтален участък - нито в завой, нито при изкачване или спускане, а при прав и равен път с добър сигнал.
                Светът на Владо

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                  От тези три папки не копираш нищо. Стартираш poi loader и му даваш каде да търси gpx файлове и къде да записва gpi файлове. После получените gpi (ако искаш да са ти по отделно за категориите ги правиш три, ако не един общ) ги копираш в папка poi на gdrmin.
                  Не знам дали аз правя нещо грешно но ми дава следните грешки
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    Първоначално публикуван от zaharyg Преглед на мнение
                    Не знам дали аз правя нещо грешно но ми дава следните грешки
                    Това файлче, което ти пращам тук го разархивирай и го сложи на компютъра в папката Garmin/PoiLoader.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                      Това файлче, което ти пращам тук го разархивирай и го сложи на компютъра в папката Garmin/PoiLoader.
                      Така вече става. Благодаря много

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        Ето някои корекции. Точка 152 - Благоевград, Е79 засада - N 42.02686 E 23.0602 ограничението не 60 км/ч, а винаги е било 90 км/ч. Но напоследък полицията все по-рядко прави засади там, а стои по-нагоре под моста при отклонението за с. Бело Поле в посока София - N42 02.033 E23 03.156 - ограничението също е 90 км/ч. В обратната посока засади има при изхода за Благоевград - N42 01.270 E23 04.017 също 90 км/ч.

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Здравейте ,
                          Моля да добавите :

                          * на N42 39.356' E23 22.127' има патрулка с радар, ограничение 50 км./ч.

                          Намира се на бул.Марко Семов (С3) , точно след моста по който минава метрото за Младост 1.

                          Благодаря .

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Първоначално публикуван от yiv Преглед на мнение
                            малко инфо от последното ми пътуване София-Банско ... и малко неща от навръщане.
                            Благодаря колега. Някои от точките, които даваш ги има в базата и твоята информация ги потвърждава. Има и нови, което също е добре.

                            Имам въпрос за камерата преди Симитли. Сигурен ли си, защото официално там няма камера? Аз също имам подобен спомен, но не съм сигурен за мястото. Това не беше ли единствената камера, която в момента гледа в посока Кулата-София?

                            Възниква и един друг въпрос. Как да процедираме с точки като Долна Диканя и пистата край Усойка? Това са дълги участъци и патрулите се местят. Бихме ли могли да маркираме "опасен участък"? Услугата на Cyclops за Garmin го прави, но там използват друга технология, а и ние там не присъстваме.
                            Последно редактирано от vtolev; 16-09-09, 11:24.
                            Garmin nuvi 765

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                              ...Имам въпрос за камерата преди Симитли. Сигурен ли си, защото официално там няма камера? Аз също имам подобен спомен, но не съм сигурен за мястото. Това не беше ли единствената камера, която в момента гледа в посока Кулата-София?

                              Възниква и един друг въпрос. Как да процедираме с точки като Долна Диканя и пистата край Усойка? Това са дълги участъци и патрулите се местят. Бихме ли могли да маркираме "опасен участък"? Услугата на Cyclops за Garmin го прави, но там използват друга технология, а и ние там не присъстваме.
                              За камерата преди Симитли, тя е там от няколко месеца и всички местни явно добре я знаят т.к. ми направи впечатление, че яко намаляват скороста малко преди нея. Тя е насочена към Симитли, т.е. ако идваш от Симитли тя гледа срещу теб. Обаче е от обратната посока и засича пътуващите към Симитли след като я подминат. Тя е точно тип Цариградско шосе с/у Макдоналдс. Обръшат ги с гръб към движението с цел сигнала от радара да не се засича от радар детекторите.

                              За тези край Долна Диканя и усойка незнам какво да ти предложа. Тази услуга Cyclops не ми е позната за съжаление.

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                Първоначално публикуван от yiv Преглед на мнение
                                * на N42 36.091 E23 08.115 има патрулка винаги, обикновено стоят там да отбиват тировете в натоварените часове. Извън тези часове стоят с радар, ограничението е 50 км./ч. Това е малко преди светофара за Перник.
                                На мястото, което си посочил наистина винаги има кола, но тя наистина е само, за да отбива камионите. (За тези които не знаят - през
                                прохода Владая има ограничение от 05:00 до 08:00 часа сутрин и от 17:00 до 20:00 за движение на тежкотоварни автомобили), затова ако минавате оттам гледайте да избягвате времето 08-09 и 20-21
                                Преживяването понякога е екстремно .
                                Та тези полицаи не съм ги виждал с радар от години. иначе от отсрещната страна, на спирката на автобуса срещу бензиностанция Петрол понякога стоят. Там е скришно а ограничението е 60 км/ч, разбира се има и хвърковати състезатели в една лента, точно преди да отбият към "магистралата" ( без акт 16)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X