Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

    Първоначално публикуван от milen_b Преглед на мнение
    добре , а този маркуч каде трябва да влезе , защото досега 100 % не висеше така.
    Здравей колега,така по твойте описаня горедолу разбирам,че говориш нали за маркучето което захранва карбуратора от резервоара,то влиза откъм смукача,а това от което ти капе е едно маркуче което е на дъното на карбуратора и то просто си виси и нетрябва да му е вкаран никъде единия краи. Има 2 варианта заради които да ти тече. Единия е както каза колегата по горе-да има боклуци в карбуратора и да прелива,а другия вариант е да ти се е развило едно винтче,което се намира отдясно на карбуратора и то служи за источването му. Сега ще ти кача и няколко снимки ако намеря,горе/долу да добиеш представа.
    Така на първата снимка със зелено съм заградил смукача, съответно до него със синьо входа на бензина,това е отгоре на карбуратора(снимката).
    На 2рата снимка съм снимал карба отдясно и съм оградил с червено винтчето за източване на карба и самото мъркуче надолу.
    ПП>Мога да ти дам и 1-2 снимки на карба от немски сайт на които са означени кое какво е и закакво е:игла жигльори и т.н.
    Прикачени файлове
    [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

    Коментар


    • #77
      До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

      да , точно това е , мерси колега. Значи ще трябва да се разглобява. Мерси за бързия отговор.

      Коментар


      • #78
        До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

        Някой може ли да каже каква трябва да бъде при измерване компрессията на 250сс двигател с въздушно охлаждане ? И под каква се отваря двигател. Моята е 5.5 на напълно истинал , и 8.5 на топъл двигател.

        Коментар


        • #79
          До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

          При свястно положение на буталото и сегментите трябва да е 9-10. При малко по-износено е към 7-8.
          '05 Suzuki RM 250

          Коментар


          • #80
            До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

            Понеже ще сменям антифриза- някой знае ли от къде да го обезвъздуша после ?
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #81
              До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

              Първоначално публикуван от Калоян Мартин Преглед на мнение
              Щом тегли в нанякъде значи гумите най-вероятно не са еднакво напомпени... Бяга баланса просто А за това че джантите са меки никой нищо не може да им помогне... Взимаш по-качествени усилени и ТИ си човека!
              Проблема с тегленето на една страна и "сеенето" при висока скорост го реших като смених оригиналните гуми с таралежки.Днес ще ходя да ги пробвам из калта.
              За джантите установих,че четирите опори на главинката отзад са много малки като площ и точно там става кривенето,проблема го реших като изрязах фланци с дебелина 3мм. и ги заварих за джантите отвътре.Вече доста километри има на две странични гуми и не са мръднали.

              Коментар


              • #82
                До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                Ето снимки на джантите
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #83
                  До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                  Здравейте колеги. Имам едно питане за возията на машината ми. Как мога да направя да вози по меко? Имам Микилон 250. Амортисьорите мисля, че ми са като вашите. От камерките дето са до прожината ли нещо трябва да се направи? Развити ми са на макс иначе. Ето снимка на "чудовището".
                  Прикачени файлове
                  '05 Suzuki RM 250

                  Коментар


                  • #84
                    До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                    Здравейте и от мен. Много се радвам, че има хора като Вас - който да дават опита си от проблемите които са имали. Ето и едно мое решение - проблем видях с задната спирачка (забравих да я изключа след като запалих и така около 3 км ) тогава ми се скъса едно от гимените маншони на застопоряващата плочка ( темата започва с проблемната гайка на тази плочка), щифтовете дето влизат в задният спирачен апарат. Проблема го реших като замених този тампон с маркуч от резак (този за въздуха) само дето иска малко изпиляване.
                    Сега имам друг проблем - предна дясна гума се износва видимо доста повече от другата и то се износва равномерно - защо? (на същата гума смених главина и ми пратиха оригинална защото беше гаранционен мотора)
                    Приемам идеи всякакви - а докато открия причината ще разменя гумите

                    Коментар


                    • #85
                      До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от dinko.kolev Преглед на мнение
                      Здравейте и от мен. Много се радвам, че има хора като Вас - който да дават опита си от проблемите които са имали. Ето и едно мое решение - проблем видях с задната спирачка (забравих да я изключа след като запалих и така около 3 км ) тогава ми се скъса едно от гимените маншони на застопоряващата плочка ( темата започва с проблемната гайка на тази плочка), щифтовете дето влизат в задният спирачен апарат. Проблема го реших като замених този тампон с маркуч от резак (този за въздуха) само дето иска малко изпиляване.
                      Сега имам друг проблем - предна дясна гума се износва видимо доста повече от другата и то се износва равномерно - защо? (на същата гума смених главина и ми пратиха оригинална защото беше гаранционен мотора)
                      Приемам идеи всякакви - а докато открия причината ще разменя гумите
                      Колега,реглаж на предницата... Прави се от горните шарнири и кормилните щанги! http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=40522 ето тук съм се опитал да обясня за реглажа.
                      [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

                      Коментар


                      • #86
                        До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                        БОЙКО нямам достъп до тази странница. Може ли по някакъв друг начин да получа тази информация

                        Коментар


                        • #87
                          До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                          Здравейте, отново проблем ама този път с доставката на една свещ - горе споменатата Champion RAX92YC оказа се ,че в Стара Загора такава свещ не може да се достави . Намерих такава свещ в град Сопот но доставката от там до гр. Гълъбово с Еконт е 8 лв. същата е и цената на свеща (ако ме разбирате не ми се плаща двойно ) та молбата ми е ако някой има възможност и време да закупи такава свещ и да ми я прати по Българските пощи (предполагам че ще излезне не повече от 2-3 лв. - което е по приемливо за мен ). Ако има желаещи нека да ми пише тук или на dido_boi@abv.bg (естествено разходите за наложеният платеж са за моя сметка)

                          Коментар


                          • #88
                            До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                            Първоначално публикуван от naughty_boy Преглед на мнение
                            Здравейте колеги. Имам едно питане за возията на машината ми. Как мога да направя да вози по меко? Имам Микилон 250. Амортисьорите мисля, че ми са като вашите. От камерките дето са до прожината ли нещо трябва да се направи? Развити ми са на макс иначе. Ето снимка на "чудовището".

                            Някой ще ми отговори ли на въпроса. Моля ви.
                            '05 Suzuki RM 250

                            Коментар


                            • #89
                              До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                              Надявам се все още следите темата ... някой слагал ли е спортната електроника от 25 лева коята я продава Недко в Търговище ... най-ми се иска заради запалването ако стане по-добро ... идва зима и мисля че ще е по-добре да мога да паля без да тощя акумолатора много много....
                              а и ... счупих задна ос .... гледам я пак при недко за 60 лева .... дали ще е пак като старата щото ме държа 2 години безпроблем...
                              Няма кал - Няма кеф !!!
                              Suzuki Samurai LJ410 1984
                              Suzuki LTZ400 2008
                              Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                              Коментар


                              • #90
                                До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                                Аз съм с такава електроника,ама и да има разлика е почти незабележима.В студовете когато беше 3-4 градуса,с половин смукач и 1мм. газ си пали без проблем,ама аз съм с желиран акумулатор и върти на пушка.За оста незнам,дано е здрава като оригиналната,твоята крива ли е или е скършена

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X