Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е offnews.bg ?

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

От: Къде е offnews.bg ?

започнете от игра с memcached както ви посъветва elbgt след което може да сложите и apc - ефекта няма да е като при memcached но пак ще има подобрение. Аз лично не бих се занимавал с wordpress ами бих почнал разработка на своя система върху някой от известните php frameworks (без зенд) + memcached + nosql база данни например mongodb.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

Коментар

Лично съм тествал конфигурацията nginx + varnish cache + wordpress. Варниш-а би трябвало да поеме доста от натоварването. Ако аз съм админ бих тръгнал в тая посока, защото е най-простичко. Варниша става http кеш на динамичния wordpress, и би трябвало драстично да намали натоварването към уеб сървъра и базата. По принцип конфигурацията на varnish е шибана работа, но бях намерил работеща за wordpress и наистина се държеше чудесно, макар че не съм го пробвал за дълго време. Спрях го, защото не можах да направя или намеря работеща конфигурация за phpbb. Иначе замяната на apache с nginx даде невероятни резултати за един средно натоварен сайт, а като се пипне малко конфигурацията стана чудно... Допълнително трябва да се пусне APC за php-то, и memcached да кешира заявките към базата. Всъщност някой го беше предложил по-горе. Една такава конфигурация би трябвало да оправи нещата...

Между другото на мен offnews.bg не ми се отваря втори-трети ден от вкъщи. На работа го отварям, но тук не. Възможно е проблемът да е само вечер, но точно сега не го отварям.
      LZ2NKM

Коментар

По различни източици - PHP е до 30-тина пъти по-бавен от Java например. Пускал съм един форум с отворен код - JForum на Java. Вярно, има доста идея за дописване, но недоумявам защо всичко живо пуска високонатоварени машини на PHP. Eдин от най-бавните езици изобщо, при това скрипт. Все едно да монтираш 20 сървъра на PHP, и същото нещо да може да се направи само от един на Java.
        Последно редактирано от Rabin; 25-04-13, 14:33.

Коментар

Аз все пак да кажа, че ако някой който добре разбира от вордпрес случайно си търси работа, може да ми се обади...
          VPetrov.photography

Коментар

Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            ...
            vbox7.com - на 8 място в БГ - като забележете там натоварването е зверско
            ...
            Това ако е пример - хвърлям го тоя индианец апах където куче не минава

В-бокса съм успявал да изкарам образ от него веднъж, няколко секунди, за няколко години опити. Вярно - в чужбина съм, сигурно имат някакво мъдро оправдание.
            Издъних се на Тюринг теста

Коментар

Ми права туй-онуй.
              през български vpn няма да имаш грижи
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
              X