Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е offnews.bg ?

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

От: Къде е offnews.bg ?

Прочетох малко за безплатния wordpress. В безплатната версия липсват почти всички performance модули и библиотеки, което съвсем не е случайно. Кода си е читав, но хитро окастрен. Това затвърждава убеждението ми, че едва ли някога такива модули ще се появят в тази версия и лечението е да си я кърпиш сам. Както вече споменах поне по отношение на най-неотложните модули нещата никак не са сложни. Никъде обаче не намерих информация по отношение на дизайна на базата данни. Възможно е и там да има малки подводни камъчета. Примерно винаги е възможна структура, тип енджин или тип полета, които да затруднят сериозно или дори да направят невъзможна клъстеризацията. Целта е ясна - да ограничи използването на безплатния софтуер до малки некомерсиални проекти, хоствани при условията на скромен ресурс. Това е особеност при повечето безплатни версии на скъпи продукти. Другата особеност при липса на performance модули е че добавянето на хардуерен ресурс не решава проблема. Обикновено метода с добавяне на "груба сила" е с много ниска ефективност. Примерно при удвояване на хардуерния ресурс, производителността нараства с 10-15%, защото проблемът съвсем не е в липсата на ресурс, а в съзнателното му разхищение. Желая успех!
    Последно редактирано от elbgt; 23-02-13, 15:12.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

Коментар

За сайт като offnews пълно безумие да се сервира динамичен контент. Използването на wordpress е несериозно. Mysql няма или има много малко място в цялата история.
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

Коментар

Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
        За сайт като offnews пълно безумие да се сервира динамичен контент.
        Ти ме утрепа с лопатата. Ми драсни им едно html-че тогаа

Коментар

Единственото генериране на динамичен контент трябва да е когато редактор или там какъвто е публикува новина - това драсва html-четата където трябва които след това се сервират статично.

Коментар

Аха и

1. коментарите ги пишеш по диска във .txt файл
            2. подобните или препоръчани статии и тях на диска във вид на списък и еднократно
            3. търсенето по разни критерии от типа на автори, теми, тагове пак във статични файлчета

и т.н. и т.н.

Коментар

Сайта не беше отлетял за 3 дена заради коментари или търсене в това може да си сигурен - има други методи за съхранение на информация освен в текстови файлове и в mysql. Ако хората искат да си купуват железа да си купуват но това само ще отложи проблема няма да го разреши. Един tail на mysql slow лога ще им изясни нещата. Проблема не е апачето в случая и да бъде сменено разликата ще е минимална.

Коментар

Въобще няма да е минимална... Преди повече от три години бяхме в подобно положение с OFFRoad-Bulgaria.com и махането на Апача не само подобри нещата, ами нямаше сравнение... Но това е само една стъпка, от необходимите действия... Колегите, много добре са написали по-горе... и съм на 98% съгласен с повечето констатации...
                VPetrov.photography

Коментар

И аз съм съгласен :>

Коментар

То принципно всичко помага в някаква степан, но основния проблем на този сайт в момента е кода и от него трябва да се започне. Изхвърлянето на Апача и смяната му с nginx или който там си харесат също. Хардуера обаче според мен трябва да е на последно място в списъка с действия. 100% съм убеден, че щом при сегашното дередже машината все пак влачи тоя код, след само една-две кръпки ще пита за още 3 такива сайта

Коментар

Напълно съм съгласен, но единственото, което бе възможно да бъде направено за час, бе смяна на машината, още повече тя бе предвидена отдавна като регулярен "ъпдейт"... По отношение на кода, нещата са много по-бавни и ще отнемат време... Нямаше как да оставим неработещ нюза и да чакаме... Иначе да, при една дори средна оптимизация, мисля си 3 сайта подобни ще са малко... ;-)
                      VPetrov.photography

Коментар

Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                        За сайт като offnews пълно безумие да се сервира динамичен контент. Използването на wordpress е несериозно. Mysql няма или има много малко място в цялата история.
                        Хехе, не бъди толкова черноглед.... Все пак и CNN го ползват а там посещанията сигурно са доста повече...
                        Точно за диманичния контент има доста плъгини, на които ролята им е точно това да кешират динамичното съдържания в статични HTML
                        Относно Apache и аз съм на мнение, че не е там ключа от бараката. А другото което е, че 90 процента от CMS е оптимизиран точно за Apache. Това предполага доста преправяне при мигриране към друг уеб сървър

За да не бъда голословен ето някои от ползвателите на Apache
                        zamunda - на 7 място по посещаемост в БГ
                        vbox7.com - на 8 място в БГ - като забележете там натоварването е зверско
                        дир.бг - също доста натоварен новинарски сайт
                        gbg.bg... и така нататък

П.С. Като гледам offnews.bg е на 124 място в Alexa

Коментар

Всъщност единственото реално мерене, което се признава от рекламодатели и сериозни институции в България, е на Гемиус или Нилсен онлайн... всякакви други статистики са нещо което някой е написал или пък "една жена на опашката е казала"... Според Гемиус, ОфНюз е на друго място... Но не това има особено значение в случая... Никой не е казал, че Апача е разковничето на всички проблеми, но определено по мое мнение, както и това на моите админи е част от проблема. Не коментирам, решенията, които са взети от други места, не ги познавам достатъчно за да съм компетентен. Но при нас замяната на Апаче, ще има резултат... По нататък, основното предизвикателство, ще е кодът и съм напълно съгласен, че там е "ключът от бараката"...
                          VPetrov.photography

Коментар

Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Всъщност единственото реално мерене, което се признава от рекламодатели и сериозни институции в България, е на Гемиус или Нилсен онлайн... всякакви други статистики са нещо което някой е написал или пък "една жена на опашката е казала"... Според Гемиус, ОфНюз е на друго място... Но не това има особено значение в случая... Никой не е казал, че Апача е разковничето на всички проблеми, но определено по мое мнение, както и това на моите админи е част от проблема. Не коментирам, решенията, които са взети от други места, не ги познавам достатъчно за да съм компетентен. Но при нас замяната на Апаче, ще има резултат... По нататък, основното предизвикателство, ще е кодът и съм напълно съгласен, че там е "ключът от бараката"...
                            Мястото в класацията при алекса е въз основа на трафика/посещанията към даден сайт(но наистина това не е от значение)...
                            Кофтито при Wordpress-а е че за разлика от форума при уордпресс ъпдейтите са на 2-3 месеца... Така, че вариант ще е да го направите и да не го ъпдейтвате(защото докато го оптимизиранте и ще е излязла нова версия)...

Коментар

Няма как коректно да се мери трафик, ако няма вграден код при нас, или пък не стои някой на всички провайдери... Т.е. както и написах, не случайно реално мерене в България, правят само две фирми. При това, този процес никак не прост, да не говорим, че е и много скъп... Меренето на само един сайт, с натоварването на нюза да речем, е от порядъка на хиляди лева месечно... Затова и никой, никъде, не взема на сериозно разни измислени статистики... Като единствена реална алтернатива, безплатна, може би се явява GOOGLE metering, но и него никой не го взема насериозно, поради липса на гаранции за обективност... Иначе в реалният свят на реалните измервания, които се правят както следва нюза сам е ~в топ 10 за страната... Освен това се мерят някоко стотин параметъра, тъй че реално може да се класира само когато реален рекламодател прави конкретен профил в зависимост от търсеният на посетителите... Въобще цяла наука си е, аз за седмица, успях само грубо да схвана основни принципи... в построяването на отчети :-) Оставяме го това на страна, въобще мен като човек занимаващ се с техническата страна не ме засяга...

Колкото за постоянните ъпдейти това наистина е голям проблем. Не случайно във форума, добавяме модули, които не са включени в официалната дистрибуция много рядко и след много мислене... И само когато добре сме си направили сметката, че можем да преписваме кода със същата скорост с която излизат ъпдейтите.... Да "замръзнем" на една версия въобще не е решение...

Аз лично съм много, ама много съм скептичен към wordpress-а, но съм свикнал, че когато дадено решение е взето, трябва да се прави възможното то да е достатъчно успешно... Вероятно, като гледам как се движи нюза, в бъдеще ще е възможно да се сформира сериозен екип, който да се справя с кода... Дотогава ще се борим с всичко друго, което се сетим...
                              VPetrov.photography

Коментар

Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                                За да не бъда голословен ето някои от ползвателите на Apache
                                zamunda - на 7 място по посещаемост в БГ
                                vbox7.com - на 8 място в БГ - като забележете там натоварването е зверско
                                дир.бг - също доста натоварен новинарски сайт
                                gbg.bg... и така нататък
                                Е да, ама си леко в грешка. Няма да обявявам на кой от посочените по-горе сайтове имам root на всичките машини откакто е създаден. Само ще ти кажа да не вярваш на това какво ти рипортва броузера. Примерно в конфигурацията на lighttpd можеш да напишеш като какъв да се представя при това в свободен текст. Този за който аз говоря без да го уточнявам е точно с lighttpd На друг път от твоя списък, който също ползва за някои цели lighttpd уебсървъра за статичния контент е писан специално от разработчиците на lighttpd и е 64KB. Почти всичките останали сайтове в които "имам пръст", някои от които в Топ 100 на Алекса вече са с nginx.

Колкото до Алекса като някакъв критерии и от опита ми в пазарлъци с рекламодатели и препродавачи на трафик то тя за разлика от скъполатените и признати системи за измерване на трафици измерва всички. Колко коректно и колко точно е отделен въпрос. По-важно е че мери всички и разполагаш със сравнителни, макар и неточни данни. Класацията на ония другите уж много точни системи не включва по обясними причини много други сайтове, които им отвяват главите на първенците в техния си елитарен платен списък. Аз лично не обръщам внимание на такива. Опростил съм си живота и гледам само Алекса и вярвам, че грешката в преценката ми е минимална. До сега Алекса и интутивната ми преценка не са се разминавали. За лични нужди ползвам Google Analytics и смея да твърдя че е достатъчно прецизен. Освен това на българския рекламен пазар порциите се разпределят основно по един друг начин и познаването му води до много по-добри резултати от борбата в класациите

едит/
                                offnews.bg се движи за сега много добре и му желая успех! Те проблемите никога няма да свършат. Важното екипа да е железен и да е добре мотивиран.
                                Последно редактирано от elbgt; 23-02-13, 17:37.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
                                X