Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси към новинарския екип!!!

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Въпроси към новинарския екип!!!

С риск да Ви обидя макар и заслужено, защото аз също съм обиден, ще си позволя да Ви направя една забележка.
    Вместо цял ден да правите копи/пейст на новини, които мога да прочета в 1001 сайта, вземете и отделете време да видите и НОВИНИТЕ случващи се тук.
    Като сте ОФФ Медия, къде публикувахте календар за ОФФроуд, Мотокрос, Ендуро и др. състезания пряко свързани с форума, къде ги отразихте, те вече започнаха...или НИ ПОЛЗВАТЕ САМО ИМЕТО????

Няма да ви насочвам към кои, намерете си ги сами, не да ми пускате "новини" за футбол.

Може да съм Ви се сторил рязък, но това е положението, поправете се и аз публично ще Ви се извиня.

От: Въпроси към новинарският екип!!!

Бе, дето се вика - вече можеш да им се извиниш. Кусурът не е у тях, ами у мене.
    Вярно, цялата работа се забави недопустимо, но примерно от вчера е задвижена уж. Ще мине някое време докато се ориентирам в тия екрани, и сигурно ще се получават недоразумения, не ми се струва проблем. Сигурно ще мине повече време, докато се напипа правилния формат на това нещо. Ще го борим, видимо заедно. Известно е само че е голям проблем, и май не е решен в никоя телевизия или радиостанция, а технологията видимо е сходна.

Коментар

От: Въпроси към новинарският екип!!!

Чинел, много си прав, знаем си я тази грешка. Знаем и че се забавихме. Надявам се още днес, но ако не днес - утре да предложим добра система, по която тези неща да се оправят.
      www.offnews.bg

Коментар

От: Въпроси към новинарския екип!!!

Мисля, че измислихме решение. Предстои ъпдейт на софтуера, който ще ни даде една функция, която в момента нямаме и това пречи. Дани каза, че му трябват около 2 дни. Веднага след като я видим как работи, ще я опишем подробно.
        www.offnews.bg

Коментар

Днес на пистата в Порой близо до Бургас се провежда състезание по МХ, крос. Сигурно греша в наименованието на формата, но съм крайно разочарован от липсата на информация тук за това състезание. А наличието на всякакви други "новини" граничещи с помия вече е почти нетърпимо. Напълно подкрепям чинела и се надявам форума да не се слее със сивия информационен поток на Интернет. Календара е изпълнен с офроуд събития под една или друга форма, тук е мястото от където всички черпихме информация за тях. На всички е ясно че дори коментатора от Евроспорт за Дакар четеше тук и предаваше в ефир.
          Има невероятно голям потенциал от разбиращи и знаещи хора концентрирани тук за различните състезания по света, престъпно е да не се ползват тези знания и възможност за нещо различно.
          Преди тези хора бяха мотивирани да споделят тук, сега нещо се е променило и това не става. Нaдявам се да намерите форма под която да се върне стария Оffroad облик на форума.
          Аз с каквото мога ще помагам.

Коментар

Отварям темата и какво да видя

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5358760

Едно хубаво ми стана като видях какви препратки има, все свързани с името на форума и едни такива позитивни.

Коментар

Оф-топик:
              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
              Едно хубаво ми стана като видях какви препратки има... едни такива позитивни.
              Стара истина е, че нагласата на читателите е насочена към скандалното.
              Затова и за съжаление нито в информационния сайт на медията, нито в новинарската секция, още по-малко и тук във форума (независимо, в коя рубрика), беше отразено нещо от последните дни, с положителен знак. За голяма част от участниците тук не е известна тази новина, касаеща моя адаш и колега Николай Гергов.
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

Коментар

Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                Преди тези хора бяха мотивирани да споделят тук, сега нещо се е променило и това не става. Нaдявам се да намерите форма под която да се върне стария Оffroad облик на форума.
                Аз с каквото мога ще помагам.
                Абсолютно си прав, за съжаление!
                Много "надзиратели", бе братче, много искат да ти кажат как се пише, как е "правилно" да се изказваш, как да се съобразяваш с по-възрастните, абе все едно си в трети клас! Аман от ментори, то ти се отщява всичко. Все пак не всички сме вишисти /което нищо не значи/, господа и нека бъдем по толерантни!
                Твоят глас Яворе, би трябвало да се чува и дано се променят нещата към по-добро!

П.П. Извинявам се на колегата, че му спамвам темата, но тя крушката си има опашка!
                Бъдете здрави!
                Говоря ти дъще, сещай се снахо!

Коментар

Дали това събитие си заслужава интереса на офф медия?

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:522543_350327925018702_100001244919987_1041199_694989444_n.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5358939

Значимо събитие за българския офроуд с над 4000 човека публика и нито ред за него тук

Коментар

Нали разбираш, че няколкото редактори в OFFNews не могат да се разчекнат на всички събития. А и малко е смешно за състезание да пише девойка, която хал хабер си няма от офроуд. Нали точно това беше идеята - новините да идват от читателите, които са очевидци на събитията и могат да ги опишат по-добре от журналистите. Явно не съм обяснил достатъчно добре това, сега сядам да го опиша ясно, за да не стават повече такива недоразумения. Очакваме репортаж, в момента, в който се появи, го пускаме и на началната страница на OFFRoad-Bulgaria.com, и на OFFNews.bg, където ще стане достояние на съвсем друг тип публика.
                    www.offnews.bg

Коментар

Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                      Нали точно това беше идеята - новините да идват от читателите, които са очевидци на събитията и могат да ги опишат по-добре от журналистите.
                      Ами ние това си го правехме във форума и без вас. По повечето теми, до ден днешен участниците тук пишат далеч по-грамотно от "новинарският екип".
                      За вас остава екзистенциалния въпрос: "Къф го дирим ние в Offroad-Bulgaria?".
                      Ако искаш кликове (импресии?), просто помоли Чинела да прави по една тема седмично на първа страница.
                      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                      No wahalla.

Коментар

Стара истина е, че нагласата на читателите е насочена към скандалното.
                        Затова и за съжаление нито в информационния сайт на медията, нито в новинарската секция, още по-малко и тук във форума (независимо, в коя рубрика), беше отразено нещо от последните дни, с положителен знак. За голяма част от участниците тук не е известна тази новина, касаеща моя адаш и колега Николай Гергов.
                        Тази новина си заслужава публикуването по всякакви критерии. Ако искаш вярвай - не съм я видял, вероятно и колегите не са. Най-големият проблем е именно обхващането на информационния поток, там има и най-голям брак и най-много издънки.
                        Именно за това се надяваме на помощта на Форума - когато се появи нещо интересно, да ни бъде подсказано. А в твоя случай предполагам, че е можело да бъде и написано, при това по-добре, отколкото в Дарик.
                        Но както днес се уверих, тези възможности не са били добре представени от нас, за което поемам отговорността.
                        Затова днес направих няколко теми:
                        Публикуване на новини от читателите. На началната страница или в OFFNews?

Как се публикува новина в OFFNews.bg

Предложения за началната страница на OFFRoad-Bulgaria.com

Ами ние това си го правехме във форума и без вас.
                        Така е и не виждам причина това да спира. Много пъти съм повтарял, че НЯМА да променям Форума. Ще се опитаме да дадем допълнителни възможности. Ако не успеем - здраве да е, нещата тук ще си останат в първоначалния си вид.
                        www.offnews.bg

Коментар

Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                          Ами ние това си го правехме във форума и без вас...
                          Може би си пропуснал информацията че без "тях" форум вече нямаше да има. Щеше да спре в края на декември, без изгледи да припали отново. Пуснете им малко въздух все пак.

Владо, ако имате време и ресурс - защо от медия екипа не се разберете предварително за състезанията по региони с участници които ще ходят на съответните състезания (за тези за които нямате възможност да се явите на място) ?

Участник Х - ще ходи със сигурност, свързва се с вас, след състезанието ви праща няколко снимки и материал за кратък репортаж за "бързо реагиране", така или иначе за статия не ви трябват сто снимки. Пък после като се публикува пълна тема за състезанието - "ъпдейтвайте" каквото трябва. Просто идея.
                          Издъних се на Тюринг теста

Коментар

За Трявна са записани над 100 участника. отделно публиката ще е може би над 1000 човека. Голяма част от форума. 5% да са съгласни да изиграят ролята на фотографи и репортери за медията(нашата, ако на някого още не е ясно)-пак ще има достатъчно материал за една добра статия.

Бих помогнал, но ще участвам, та снимането ще е когато сме безнадеждно закъсали, или в тапа. А и как ще стане пращането на снимките не съм наясно, не знам къде може да се ползва нет, нямам лаптоп, и куп дребни пречки.
                            Ако екипа има идея как да помогна от гледната точка на участник-насреща съм.

Иначе съм съгласен с чинела и Явор-в момента е пълно с медии работещи по утвърдения начин. Нали идеята беше тази медия(нашата) да е нещо различно, нещо което досега не е виждано.
                            Мисля, че доста хора от форума ще се включат в помощ на медията, но не трябва да се чака сами да го направят.
                            Според мен ролята на работещите там хора трябва да е не "журналист", а по-скоро организатор. Активно да търси помощта на съфорумците, пък като се получи достатъчно материал-да сглоби материала.
                            Има ли желание-има и начин!

Коментар

да е не "журналист", а по-скоро организатор
                              Много точно казано.
                              Кольо, ако е събитие, на което само ти можеш да присъстваш, ще измислим как да те снабдим с лаптоп и интернет. Но в случая, както казваш, ще присъстват поне 1000 човека, от тях все ще има 10 с лаптоп и нет.
                              Сега остава да измислим кой да приема репортажите и снимките. Не съм сигурен, че наличните ми репортери са подходящи. Ще поговоря с добре познати тук двама-трима участници и утре ще дам предложение.
                              Последно редактирано от Владимир Йончев; 25-03-12, 23:44.
                              www.offnews.bg

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,385 в 21:28 на 18-02-20.

Зареждам...
                              X