Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита от плагиатство

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

От: Защита от плагиатство

Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    Давайте те ви текст :

"Който иска да използва в друга медия материали публикувани в този форум, е длъжен да се сдобие със съгласието на автора публикувал този материал и администрацията на форума. Цитирането на форума и автора е задължително.

Вие се съгласявате ,че Цитирането на вашите публикации тук в този форум може да е неограничено и е безвъзмездно.
    За използването им в други медии вижте горната точка."
    Форума няма как да има права по моите авторски текстове.
    Ама, моля, не ми се участва в тая дискусия. Не й е тука мястото, нито аз съм в позицията да си изяснявам позицията (сори за тавтологията)
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Коментар

Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
      ....Danika, на много смешно ниво е поста ти. Потърси из нета отговори на въпросите си...
      Защо да ги търся из нета, след като съм един от хората, чиято професия е да формират правилните отговори на точно тези въпроси? Бих могла да ги кажа и на теб, но вербалната ти агресия не ми харесва. А и виждам, че се считаш за всекомпетентен.
      Успех в общуването!
      Suzuki Jimny 1.3 16V 2009

Коментар

Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Форума няма как да има права по моите авторски текстове....
        Това е така.

И ако форумът ги продава, му трябва съгласието ти.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

Коментар

Така и не разбрах какъв точно е проблема на velio и какви негови материали са изплагиатствани, а гледам за момента няма как и да отговори.

Коментарът ми е че - да, сигурен съм че звучи много апетитно да може всеки участник (особено пък участници чийто стремеж да не са баннати е оправдан единствено от нуждата да обясняват колко са онеправдани във форума) да залага бомби със закъснител пускайки някакви интересни материали, и после решавайки "изведнъж" да ги изтегли всичките, да остави кухи теми и да дръпне килима под краката на другите допринесли в темата (говоря за теми, понеже не ми се вижда един участник да придобие достатъчна "снимковоматериална" важност та да зависи целия форум от него.

В интерес на истината никога не съм се заглеждал в детайлите на точните правила които съм подписал пред половин дузина години. Най-малкото понеже изрично съм подчертавал многократно че предоставям скромният си фотопринос (видео принос имам само един клип) на форума за ползване по усмотрение.

Това което знам е че в сърцето на мракобесните форумни територии от където тръгва "всичкото копирайтско зло" (САЩ), правилата гласят :"Вашите снимкови материали са и си остават ваша собственост. С публикуването им тук се съгласявате форумът да ги ползва в рамките на публикацията, за запазване на цялостта и, за период от Х години". Не знам как ще станем по католици от папата в това отношение.

Това всичкото - по принцип. В частния случай така и не видях описание на конкретно "плагиатстваните" материали. А да гадаем кои да махнем...
          Издъних се на Тюринг теста

Коментар

Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            .....(САЩ), правилата гласят :"Вашите снимкови материали са и си остават ваша собственост. С публикуването им тук се съгласявате форумът да ги ползва в рамките на публикацията, за запазване на цялостта и, за период от Х години". Не знам как ще станем по католици от папата в това отношение........
            И тук не е по-различно.
            Не разбрах какъв е конкретният проблем на velio, но останах с впечатление, че твърде разширително тълкува чл.15 ЗАПСП. Сиреч, налице е свръхнадценяване на правата, поради неглижиране или непознаване на базови понятия.
            Хипотетично: Ако по своя инициатива съм публикувала снимка във форума, аз си оставам неин собственик, но това не прави форума "ползвател" по смисъла на § 2 т.6 ДР на ЗАПСП, който дължи възнаграждение. Аз просто съм разгласила произведението си по смисъла на чл.15 ал.1 т.1 ЗАПСП, посочвайки авторството си по критериите на т.3 (с nick). Публикуваната от мен снимка не е "оригинал" по смисъла на т.7 на чл.15 ЗАПСП.
            Оригиналът (който си е у мен), аз мога да променям (т.6) колкото си искам, да го публикувам другаде и да го продавам (т.е. да се "разпореждам" с него), комуто намеря за добре. Ако има кой да купи тази скъпоценност, of course .
            Suzuki Jimny 1.3 16V 2009

Коментар

http://www.balkanec.bg/systezanie-po...i%29-8743.html

Омръзна ми сайтове и сайтчета да публикуват мои снимки, без да ме питат и без дори да посочат източника си. На горните господа оставих коментар под статията, който бе изтрит след около 5 минути. А имат и претенции, наглеците:
              Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на balkanec.bg, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Balkanec.bg, посочване на източника и добавяне на линк към www.balkanec.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
              Снимката ми е свалена от темата за Тетевен във форума.
              Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

Коментар

И даже цяла галерия със снимки от форума са си направили. Звъня им, но не си вдигат телефоните. Ще им звъня пак, първо с добро да пробваме.
                www.offnews.bg

Коментар

А защо требе с добро да се пробва, след като е видно, че те така не щът
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Коментар

Обадиха се и бяха любезни. Разбрахме се следното:
                    От моя страна няма проблем, ако сложат активен линк.
                    Но трябва разрешение и от автора на снимките. Да напишат лични съобщения до всички, от които са вземали снимки. Ако авторът разреши ползване с активен линк и име - нека ги ползват. Ако не разрешава - да свалят снимките. Така че очаквайте лични съобщения, а ако системата не им дава право на ЛС, ще пишат тук в тази тема.
                    www.offnews.bg

Коментар

Здравейте,
                      Пише ви администратора на интернет сайт http://balkanec.bg . Извинявам се за взетите снимки, харесаха ми много и прецених, че като са качени във форума може да ги сваля и ги покажа и на нашите читатели.
                      Вече е поставен линк към статията във форума от която взех снимките.
                      Ако някой има против това, д асе показват снимките и на друго място, може да каже и ще ги сваля.

Calico: Дайте си вашите имена и ще ви добавя към новината и това че снимката на главната ни статия е ваша. АКо кажете ще я махна, за да не се притеснявате.

Коментар

Специално за снимките, правени от мен - ползвайте ги при горепосочените условия.
                        Валентин Александров
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

Коментар

Аха, можело значи.
                          Благодаря, Владо!

Еленко, лошо няма. Ако статията се харесва на читателите, следи темата тук, тя тепърва ще се разраства
                          Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

Коментар

Здравейте, да поставя и аз своя казус...
                            Предварително изчетох доста подробно цялата тема, която някак от около 2 години нещо е замряла ...явно няма нарушения или знам ли...
                            Виждам, че има капацитети тук, които разбират и тълкуват авторските права много добре.
                            Казуса ми е насочен и специално към г-н Владимир Йончев, който поне по постовете му, които ще постна по-долу аз лично разбирам, че не е чужд на организацията на цялото мероприятие.
                            Та на въпроса...
                            Фирма Gumi-net.bg се опита да организира някакъв конкурс за най-екстремна офроуд снимка.Пусна се една тема с неясни правила, нямаше определено жури и още куп други неуредици ...http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=188117

В същата тема се появиха мнения и като следващото, от което аз лично съдя, че има някаква взаимовръзка..., или на-малкото поне общо участие на организационно ниво/затова и се обръщам лично към г-н Владимир Йончев/

Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                            Злати задава един сериозен въпрос: Кои са фотографите в журито?

Отговорът е много труден и затова настоях тази комисия да се избере от самия Форум.
                            Тук сте все хора, които се познавате и се знаете кой колко вярна преценка има. Нито аз, нито хората от Гуми.нет можем да кажем кой с какъв авторитет се ползва. Т.е. можем, но 100% ще сбъркаме.
                            Същото и за критериите. Целта е да стане най-интересен и справедлив конкурс.

Аз давам следните предложения, без да ги налагам. Нека комисията е от 5 души. Те да формулират правила - предполагам ще се съберат в едно изречение.
                            За членове на комисията предлагам Димо и Злати. Стига те да са съгласни, разбира се, защото не съм ги питал.
                            Та след фал-старта се появи и тема номер 2...http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=188376
                            Там вече имаше определени правила, но...темата остана съвсем празна почти до края на мероприятието.Гледайки празната тема почти в края на "конкурса" и далеч след края на определените в правилата дати за постване на снимки/01.11.14/, аз реших за да не е съвсем празна темата да постна ей така...няколко кадъра.
                            Да не задълбавам в излишни факти около развитието след това, но положението е следното...Неколкократно написах , че не участвам в конкурса и дори в специално мнение написах на организатора, да не взема предвид постнатите от мен кадри като участващи в конкурса.
                            В крайна сметка...днес разбрах, че не само че е пренебрегнато желанието ми за неучастие в конкурса, ами т.нар. жури ми е отсъдило дори първо място...https://gumi-net.bg/interesting.php?pages_id=27 ...и най-шокиращото за мен е, че моите кадри са постнати на сайта на Gumi-net.bg
                            Това сега според разбиращите тук нарушаване на авторските ми права ли е или...
                            Да подчертая, че собствениците на въпросния сайт не само, че не са ме питали за съгласие да публикуват мои снимки в техния сайт, а аз дори пределно ясно и недвусмислено съм им отказал това право, както е видно от постовете ми във втората тема!!!
                            Та сега какво правим...адвокати...права...обезщетение...какво...???
                            П.П.Да не стане така сега, че Gumi-net.bg са едва ли не част от Offrod-Bulgaria.com...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Коментар

Подкрепям питането на Любашки и с интерес чакам отговора. Аз, макар и рядко, също поствам снимки тук и там и подобен казус досега не съм имал слава богу, но не искам да се допуска подобно отношение. Никой от Гуми нет не погледна сериозно на цялата иницирана от самите тях организация, в собствената им тема се влизаше от дъжд на вятър. Ако не са знаели какво да правят, да са питали. Има сега един-единствен правилен ход, да се извинят на колегата публично тук и да свалят веднага снимките от сайта си.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

Коментар

Интересно...възцари се някакво гробно мълчание, а гледам , че има колеги които са коментирали в предните страници на темата положенията с авторското право и сега са прочели за казуса, но...нещо не пускат мнения и коментари...
                                Другото което е, забелязах, че днес и представителя на Гуми-нет.бг е посетил форума и вероятно е прочел в темата за конкурса какво е писано, но...никакво отношение не е взето по въпроса...
                                Ще чакаме още малко, че да видим ще се случи ли нещо или трябва да се търсят правата по-друг начин!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 4,385 в 20:28 на 18-02-20.

Зареждам...
                                X