Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита от плагиатство

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

От: Защита от плагиатство

Написването дори на един ред, води до отговорността на автора за всяка буква, всяка дума, и всяко изречение в този ред.

Носейки тази отговорнотст, автора може да бъде санкциониран по разни начини...

Обаче, защита за написаното няма.

Оттук лъха на здраво стимулиране на пишещите...

Нещо не се връзва, някак си?
    Driving experience - since 1976.
    Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.

Коментар

Здравейте.
      Попаднах на тази статия днес: http://www.economynews.bg/great-wall...news30792.html

Това е темата от форума: http://www.offroad-bulgaria.com/show...20#post1758720

Съгласувано ли цитирането на форума с някой от ОФФМедия?
      Нарушава ли нечии авторски права?

Коментар

Да, съгласувано е, разбрали сме си да си помагаме. EconomyNews водят икономическото предаване по OFFRoad Radio. Темата беше започната там, развита на техния сайт, а след това доразвита във Форума.
        www.offnews.bg

Коментар

Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          В интерес на истината материята е доста мъглява. Според правилата е забранено да се пускат линкове към външни сайтове.
          Може ли линк към тия правила. След 15 минути ровене не открих нищо.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Коментар

Аминистрацията може да разреши произволен линк... и това пише в правилата...
            VPetrov.photography

Коментар

Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
              Може ли линк към тия правила. След 15 минути ровене не открих нищо.
              Формулировката е различна:
              8. Всички опити за насочване на обръщения към други места в интернет, под каквато и да е форма, които не са съгласувани с администраторите ще бъдат санкционирани. Това включва и използването на връзки към други сайтове като подпис, включени скрито в текстово съобщение или изпратени като лично съобщение на друг потребител.
              От тук.

Имам смътен спомен и за друг текст, но не го виждам в момента...
              Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Коментар

Много ли е трудно да се прочете закона? Нарича се "Закон за авторското право и сродните му права". Написан е превъзходно и напълно разбираемо.

Коментар

Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                  Много ли е трудно да се прочете закона? Нарича се "Закон за авторското право и сродните му права". Написан е превъзходно и напълно разбираемо.
                  Закона сме го чели. Ако го смяташ за добър и разбираем, значи съм се заблудил, че си музикант. Той не предлага много решения на нашия проблем.
                  hiatus!

Коментар

Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Закона сме го чели. Ако го смяташ за добър и разбираем, значи съм се заблудил, че си музикант. Той не предлага много решения на нашия проблем.
                    Ясене, законите не решават проблеми, а рамкират правила. Този форум може да има решение единствено на проблемите, които сам си създаде поради глупост или айлящина, и така е и редно. Изпълнител на проблема с плагиатството е полицията, след решение на съда, а за рейтинга се грижи добрият чичко Гугъл. Той шока плагиатите по канчетата. Така че, в общи линии, тази тема дори не е "буря в чаша вода". Друг е въпроса, ако ръководството на форума има невидими на пръв поглед намерения.
                    Второ, Ясене - аз имам проблем с този форум, че според посочения от мен закон, ми е откраднал снимки и клипове. Понеже всички овластени в този форум го играят юнаци с калпаци и нехаят за закона, щом не им изнася (иначе искат България чиста), аз си решавам проблемите по друг начин. Гоблинът е малко наясно, а това е така, защото е пич от'секъде. Каквито сте и ти, и Яро - затова ти отговарям с риска да ме баннете. Така че - решавайте си проблемите с интелект, защото със закон не става, а със сила пак се опира до закона.
                    Трето и много важно - спрете да натяквате, че чавка в квадратче значи нещо. Нищо не значи. Авторски права се прехвърлят единствено чрез писмен договор. Ни повече, ни по-малко. Писмен договор!!! Обясни го на другите модератори, особено на зелените, че са много клети, когато стане въпрос за схващане на прости изречения. За администратора съм сигурен, че го знае, но го играе плаващ в общото национално беззаконие.
                    В заключение - ако те интересува, ще ти обясня текстовете на закона. Както знаеш - музикант съм, освен това снимам и ме касае. Но съм убеден, че няма да искаш. А знаем (ти и аз) и защо.
                    Последно редактирано от velio; 19-03-12, 22:17.

Коментар

Протестирам. Гоблинът е кофти копеле, и настоявам да не ми се отнема този привилегирован статут.

А за проблемите с откраднати снимки и клипове можеш ли да уточниш ? Аз все последен научавам, пък ей на какви новини имало...
                      Издъних се на Тюринг теста

Коментар

Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Протестирам. Гоблинът е кофти копеле, и настоявам да не ми се отнема този привилегирован статут.

А за проблемите с откраднати снимки и клипове можеш ли да уточниш ? Аз все последен научавам, пък ей на какви новини имало...
                        Какво има да се уточнява? Нали знаеш какво пише в правилата на форума - че са собственост на форума. Това по смисъла на закона е нищожно, а акта, с който ми се отнема правото да ги изтрия от сървъра се нарича "кражба". Туйто. Веднъж Пепи ми изтри няколко снимки, ама беше разправия с часове. Освен това, Гоблин, спамиш. А и мен въвличаш в спам и някой байрактар на овчедушието ще ме ошамари. Не, че имам нещо против, ама предпочитам, ако ще е така - да е от теб или другите двама, които посочих по-горе.

Коментар

Това е от 19 мар 2012, 13:52
                          http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/03/19/1790705_smetnata_palata_pita_prokuraturata_dokude_sa_stignali/

А това е от:

Темата ми се стори подходяща да попитам какви са приликите и разликите между двете статии?
                          Като как точно може да се дефинират сходствата между двете статии?
                          Като как точно може да се дефинира очевидната "еволюция" в заглавието?

Коментар

Драга Паликарева, пресцентър пуска новина. Чуват/записват я 50 журналисти. Пипват я колкото да не е напълно еднаква с бюлетина на пресцентъра. Резултатът - 50 почти еднакви статии. Не се занимавай с глупости, както и за миг не си помисляй, че някой ще тръгне да краде точно това от тук. Ама 'ич! Освен това, при обектите на авторско право, които са плод на някое изкуство, се говори за художествена красота, естетика и разни други. Да се навържат стотина изреченийца по чужда мисъл е много далеч от авторство на художествено произведение, каквото би следвало да е един уникален текст. Въобще - жирналист, подслушващ бюлетини да претендира за авторство си е голяма комедия и жалка гледка.
                            Последно редактирано от velio; 20-03-12, 00:02.

Коментар

Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                              .. както и за миг не си помисляй, че някой ще тръгне да краде точно това от тук. Ама 'ич!
                              И за миг не си помислям...прочети внимателно и двете статии. Имат си час на публикуване...и двете

Коментар

Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                                Имат си час на публикуване...и двете
                                И какво от това? Има редактори, има администратори, има и "безброй жадувани неща", с които те да се занимават в работното си време. Задавала ли си си въпроса, защо навсякъде е бъкано с политика и криминална хроника? Вероятно да, но не си си отговорила. Ако ти е интересно - драсни 1 ЛС, да не спамим кръшната темичка. Ще те осветля.

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 4,385 в 20:28 на 18-02-20.

Зареждам...
                                X