Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• От: Избор и сравнение на АТ гуми

Според мен МТ51 е по-скоро агресивно АТ, съперник на Duratrac и BFG AT. Някъде и аз попаднах на инфо, че има символа с тривърхата планина и снежинка.

Ето ревю от вносителя: https://4gumi.com/vsesezonna-guma-ku...veche-v-evropa

Nissan Terrano 2,7 TDI

Коментар

Че MT51 е кална гума спор няма. И като обща височина, и като дълбочина на грайфера, си е MT гума, и да, доста е идентична с Дуратрака.
      Бях И хвърлил око, даже някъде съм писал по тези теми, но явно са имали малко бройки защото много бързо изчезна от Диана като наличност и не можах да я видя на живо.
      Въпреки, че нямаше 30", 235/75/15 по спецификации беше нещо около 75см, но както казах, така и не можах да я видя на живо.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

Коментар

Здравейте колеги,
        От известно време си мисля да сменя летните шосейни гуми на HR-V-то, които са 195/70R15 с джипови 205/70r15.
        За момента съм се спрял на AUSTONE SP302
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gzAL-SP302.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5816551
        Някой има ли впечатление от тези гуми? Така като гледам шарката, мисля че ще справя добре и на сняг.

п.п.
        Някой слагал ли такъв размер на HR-V? Ужким гледах, смятах, мислих и не би трябвало да опират нито при натоварена кола, нито при пълен завой, но все пак ...
        РенеГАД
        VW Golf V Variant 1.9 TDI
        Honda HR-V 1.6i 4WD
        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

Коментар

Колега миналата година ги сложи на Рекстън.
          Ше му покажа темата ако иска да сподели.

Коментар

Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
            Здравейте колеги,
            От известно време си мисля да сменя летните шосейни гуми на HR-V-то, които са 195/70R15 с джипови 205/70r15.
            За момента съм се спрял на AUSTONE SP302
            [ATTACH=CONFIG]990916[/ATTACH]
            Някой има ли впечатление от тези гуми? Така като гледам шарката, мисля че ще справя добре и на сняг.

п.п.
            Някой слагал ли такъв размер на HR-V? Ужким гледах, смятах, мислих и не би трябвало да опират нито при натоварена кола, нито при пълен завой, но все пак ...
            Къде ще се търкалят?
            Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
            Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Коментар

Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Къде ще се търкалят?
              Лов и риболов. Да речем не повече от лек офроуд - черни пътища, където нормална кола би закачила. Все пак е Honda HR-V, не сериозен офроудър
              В момента колата се ползва като евридейка, докато си харесам нещо, така че има и асфалт - предимно градско.
              РенеГАД
              Honda HR-V 1.6i 4WD

Коментар

Мм кво му е калното на това МТ51 то по-некално от дуратрака и гудрича а2?!? Иначе го има и в Диана - гугъл, мугъл, бинг, ала-бала...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Коментар

Взех ги тия. По-нататък ще пиша впечатления.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-f45efdc4b8d6117824d43f16f6bdaef0-V.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5817603

РенеГАД
                  Honda HR-V 1.6i 4WD

Коментар

Сега ако разкажеш какво се случи при монтажа и баланса, а и после дали тресат при по-висока скорост, би било полезно.

Коментар

Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Сега ако разкажеш какво се случи при монтажа и баланса, а и после дали тресат при по-висока скорост, би било полезно.
                      При монтажа всичко мина нормално. Относно баланса - не съм им седял на глават на момчетата, но ужим ги балансираха
                      Поведението на гумите в извънградска среда ще мога да споделя към средата на другата седмица.
                      Иначе забелязвам подобрение във возията и намаляването на шума в купето, но предишните гуми бяха с незнаен ДОТ и много изтормозени, така, че макар и китайски е нормално да има подобрение.
                      Волана не се чувства осезаемо по-тежък. Разхода ще го видим по-натам, въпреки, че не спазвам някаква стриктна статистика.
                      Това го пиша, понеже до сега Хондата се караше с гуми за лек автомобил, а тия ужим са "джипови".
                      Място наистина има(опасявах се че ще опира, понеже оригиналния размер е 195/70/15, а тия са 205/70/15).
                      РенеГАД
                      Honda HR-V 1.6i 4WD

Коментар

Здравейте колеги,
                        След около 300 км. навъртяни да споделя малко впечатления.
                        Като цяло добре се справят - не шумят колкото старите, изпечени гуми и не тресат при по-висока скорост - вдигнах 130 км/ч (с доста зор), но колата се чувства доста по-тромава в извънградски условия. Явно му понатежават на HR-V-то ...
                        Взех да се чудя дали да не ги разкарам, въпреки, че повече карам в града и не се усеща толкова.
                        РенеГАД
                        Honda HR-V 1.6i 4WD

Коментар

Като ги разкараш какво ще сложиш?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

Коментар

Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Като ги разкараш какво ще сложиш?
                            Честно казано - не знам. 195/70/15, какъвто е стандартния размер няма никакви бройки там от където купувам.
                            Насочил съм се към 205/65(70)/15, но за лека кола, които предполагам няма да са толкова тежки.
                            Но пак повтарям - чудя се ...
                            РенеГАД
                            Honda HR-V 1.6i 4WD

Коментар

Търкалям си на джипа Wrangler Duratrac и мислех за зимата да си купувам някакви зимни гуми,че тези вече са много зле на сняг,но вчера едно момченце ме удара и сряза едната гума.Резервната ми е по-малък размер.Сега плановете се промениха,ще трябва да си купя 4 нови гуми.Оглеждам се за АТ гуми,далеч не толкова агресивни като Duratrac-a,с които да изкарам и идващата зима..
                              Размера на сегашните е 245/75/16 но гледам 245/70/16 заради по-големия избор и по-ниската цена.Спрял съм се на DISCOVERER AT3 4S OWL,Toyo Open Country H/T или нещо подобно по-асфлатово ориентирано,което да става за зимата(поне първата)
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

Коментар

На последния ми джип беше монтиран BRIDGESTONE DUELER A/T 001 В началото откровено си мислех, че са никакви гуми. В последствие останах доволен на мокро, не шумят грам! Грайфера е много по-голям отколкото изглежда на снимка. Това дето не си обяснявам е, че имаха планината със снежинка за зимни и си пише с големи букви A/T на тях! В мрежата ги намирам като летни, но това не е вярно. Определено след Грипмакс моя претендент като цена са тези. Като за Грипмакс сериозен минус за мен си остава шума

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
                                X