Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум при движение на Toyota corolla e12

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Шум при движение на Toyota corolla e12

Здравейте, имам следния проблем на TOYOTA COROLLA E12 ХЕЧБЕК 1.6 110 к. с. 2003 г. :При движение независимо на скорост или по инерция се чува виене в предната част на колата. Шумът е толкова по-силен, колкото е по-висока скоростта на колата. На място не се чува нищо. Самата кола няма никакъв проблем с мощност, завиване, спиране, ускоряване и т. н. Един майстор я гледа, но не установи нищо нередно. Каза че може да е от лагер на главина, скоростна кутия или деферинциал. Трябвало обаче звукът да стане много по - силен за да се разбере от какво е. Моля ако можете помогнете.

От: Шум при движение на Toyota corolla e12

звукът променя ли се в завой или разклащане на кормилото в движение?
    К'ви са тия джуджета бе? Ами те имат вид на пакистански търговци на употребявани хладилници.

Коментар

Лагер най-лесно се определя като се вдигне колата на крик и със всичка сила завърташ гумите една по една. Ако е тихо около теб, се чува хубаво шумене, румолене и подобни звуци. На предните гуми е по-трудно-те имат малка инерция, но въпреки това този метод работи и там. Никога не съм можел да определя лагер, докато карам. Чувам го, но не мога да кажа кой от 4-те е. Затова вдигни си я на крик, върти и слушай. Работа за половин час.

Коментар

Така описано ми звучи като лагер главина. Предните сякаш по-лесно се хващат, при завой на ляво се товари съответно десния лагер и ако шумът се усилва - вероятно е от него. Същата логика и при завой на дясно.
        Задните са малко по-трудни, ама и там с повече слухтене може да се хване в движение, аз на харвито го улучих от първия път .
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

Коментар

Не няма никаква промяна в звука

Коментар

Благодаря ще пробвам

Коментар

Благодаря ,ще обърна повече внимание за промяна на звука при завой .Само да допълня : Откакто се появи този шум съм изминал над 600 км силата му е една и съща.Зависи само от скоростта на колата.

Коментар

Споко, ще се усили. Няма шум който да намалява сам.
                К'ви са тия джуджета бе? Ами те имат вид на пакистански търговци на употребявани хладилници.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
                X