Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Колеги, преди години прибрах това желязо, уж да го рециклирам някога. Междувременно си направих едно хладилно да ми върши работа и за тоя така и не остана време. Сега бутилката ще става валяче и другото отпада. Нещото ако му трябва на някой, да пише тука или на ЛС и да действаме.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131435883_690606868493339_8256305058547469936_n.jpg
Прегледи:412
Размер:93.6 КБ
ID:6683407

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131053002_408601976995845_1118881184337261868_n.jpg
Прегледи:402
Размер:97.5 КБ
ID:6683408

Имаше и има трифазен двигател към него /няма шайба и табелка/, пускал съм го, работи, не му знам характеристиките.

Коментар

• valqk
      valqk коментира
      Редактиране на коментар
      Прилича на моята глава от ЮМЗ. Около 75л/мин я мерих моята. Вървят около 40-60лв (нормалните цени) в ОЛХ.
      Аз бих взел маркуча, заедно с влагоотделителя - до бутилката (с всичко към него, че да не търся фитинги - реално с флекса да ми изрежеш от бутилката заварения фитинг)?

Или аз да намеря някаква бутилка по размер и да взема цялото нещо, без главата за някакви пари, че имам глава и така или иначе ще си правя нещо такова... Важно ми е и къде се намира, защото по еконт това цялото да се праща е нерентабилно. Влагоуловтеля само - как да е, ама цялата бутилка не си струва.

Предложи цена на ЛС - да преценя дали ще си правя или ще ползвам този.

• Здравейте, колеги откъде мога да намеря сегменти за този компресор. Диаметъра е 86,5 и широчината на компресорния сегмент е 3мм а на масления е 5мм.

Коментар

• Колеги някой знае ли размера на семеринга на компресор ЗИЛ?

Коментар

• Никола
        Никола коментира
        Редактиране на коментар
        Ако съм си записал правилно е 24Х46Х10
        Нещо като 2-3лева беше.

• Благодаря колега!

Коментар

• Здравейте.Обмислям купуването на 100 литрова газова бутилка от автомобилна газова уредба (употребявана) с цел да я свържа като допълнителен ресивер към компресорчето ми.Дали ще издържи налягане от 8-10 атмосфери? Ще я бъде ли моята или няма да не се занимавам с глупости?

Коментар

• Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
        Здравейте.Обмислям купуването на 100 литрова газова бутилка от автомобилна газова уредба (употребявана) с цел да я свържа като допълнителен ресивер към компресорчето ми.Дали ще издържи налягане от 8-10 атмосфери? Ще я бъде ли моята или няма да не се занимавам с глупости?
        Нямаш никакви проблеми! На самата бутилка пише какво е работното й налягане и какво тестовото (изпитно) такова. Така, че никак не го мисли. Грабвай една и действай.

ГОЛЯМА ЗАБЕЛЕЖКА - ако ползваш стара бутилка (вече пълнена с газ) задължително я пълниш с вода 24ч. преди да почнеш заварки/рязане. След като минат тия 24ч. с водата вътре, изпразваш и за всеки случай аз поне пускам и свободно малко въглероден диоксид от бутилката на телоподаващото. Не забравяй, че белите идват много бързо и минават много бавно

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 7,747 в 09:48 на 20-03-21.

Зареждам...
        X