Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

Ехее той много лачен, бравоо ​​​​​​
    Да си го ползваш със здраве и всяка стружка стотинка.
    Най-добре си отвори една нова тема и качвай снимки с поетапното развитие на проекта, като можеш да задаваш и конкретни въпроси ако има такива.

Успех

Коментар

Колеги, някой има ли чертежи с размерите на зъбните колела от лирата за тези стругчета. Мисля да ги 3Д принтирам. И в другата подобна тема съм писал с този въпрос.

Коментар

Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
        Колеги, някой има ли чертежи с размерите на зъбните колела от лирата за тези стругчета. Мисля да ги 3Д принтирам. И в другата подобна тема съм писал с този въпрос.
        Сметни си ги !
        Знаеш броя зъби на всяко колело, знаеш и модула (стъпката) от там изчисляваш. Ползвай солид уъркс, в библютеките има готови зъбни колела, които после можеш да извлечеш в чертеж. Незнам с какви файлове работи 3Д принтера, но предполагам, че са NC. CAM. SLDRP. или нещо от сорта, така че можеш директно да си ги запазиш. Къде ще ги принтираш и колко ще струва

За изчисляването:
        Прикачени файлове

Коментар

Пивет! Изключително ти благодаря колега за чертежа!
          Ще опитам да ги изпринтя при мен в работилницата. Имам едно чудо на китайската техника, което съм доизпипал и ошлайфал доста в настройките. Flsun i3 plus
          Трябва да седна тия дни след работа и да ги разчертая, после ще кача и дам линк, към готовите .stl ( това чете принтера) файлове.
          Чудя се сам с каква пластмаса да принтя, PLA или ABS. PLA издуържа до към 50-60 градуса без деформиране, но пък ми се види по-твърда от abs. Ще го измисля.

Коментар

Пивет! Изключително ти благодаря колега за чертежа!
            Ще опитам да ги изпринтя при мен в работилницата. Имам едно чудо на китайската техника, което съм доизпипал и ошлайфал доста в настройките. Flsun i3 plus
            Трябва да седна тия дни след работа и да ги разчертая, после ще кача и дам линк, към готовите .stl ( това чете принтера) файлове.
            Чудя се сам с каква пластмаса да принтя, PLA или ABS. PLA издуържа до към 50-60 градуса без деформиране, но пък ми се види по-твърда от abs. Ще го измисля.
            Хайде да видим какво ще излезне. Мога да ти помогна с изчертаването. Я кажи кои колела ти трябват примерно за 1.5 стъпка или там за каквато искаш, да ги направим и да видим какво ще излезне. Аз имам всички зъбни колела за моя струг, но ме дразни че понякога на високи обороти зъбните колела издават кънтящ звук . Та ако стане пробата ще калкулираш колко чини едно тЪркало и да подготвям файловете

Коментар

Мисля да разчертая всичките колела, понеже имам само три, като едното от тях е с нарушена повърхност. Ще ги чертая всичките, да си ги има комплект, като файл. Ще ми трябва известно време, дни. И после ще видиме, какво ще е като метраж на пълнителя и време и... И здравина.

Коментар

... здравина.. .
                Малко скептично съм настроен за тази точка.

В миналото ще остане, каквито сме били...

Коментар

Четат темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
                X