Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Свий
Това е залепена тема.
X
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Ще прегледам архивите Какъв тонаж ще качваш на текелажа ? Този се държи добре до 4 - 5 тона нагоре имам подозрението че без да усиля лайзените няма да стане .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Коментар

За сега под 3т.
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

Коментар

Ето нещо което правих преди години , когато китайците не бяха наводнили нашия пазар и такива приспособления ,а от каталога на KLANN струваха камара пари.Тези стойки ги правих за един приятел ,който има автосервиз преди повече от 12 г и ги ползва и до днес.На последната снимка е схемата по която съм правил стойките за задържане на двигатели в коша на кола.Идеята бе взаимствана от KLANN и побългарена от мен.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0309.jpg
Прегледи:1
Размер:344.6 КБ
ID:5820770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0310.jpg
Размер:332.2 КБ
ID:5820771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0311.jpg
Размер:268.1 КБ
ID:5820772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0312.jpg
Размер:308.1 КБ
ID:5820773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0323.jpg
Размер:301.5 КБ
ID:5820774
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

Коментар

• Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191113_215141.jpg
Прегледи:460
Размер:250.9 КБ
ID:6527432Бърза врътка много удобна когато често се налага смяна на челюстите а и не само

Коментар

• Наскоро се сдобих с делително апаратче за моята фреза 676П. Но оригинално задното неподвижно седло, се купира към апарата с тюлен и е на лястовича опашка и не е удобно за мен , а и нямам тюленче. Та реших да импровизирам и етооо :
            От предпазният капак на делителния апарат ,след като изчислих височината на центрите сътворих основа за седлото с неподвижния център. Получи се добре и е точно в център! Сега мога да пия една ракия с кеф!

"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

Коментар

• Не е баш инструмент, но се почувствах рядко тъп когато го открих, а на някой може да му свърши работа.За някои операции, примерно зацепване на ангренаж с индикаторен часовник на разпределителния вал се изисква накрайник различен от стандартния, 5мм основа, 10мм основа.До сега все побългарявам нещо, но реших, че ще си купя подходящи крачета за часовниците.Обиколих няколко магазина, гледат ме с разбиране, съчувстват ми, но нямат.Братята китайци имат, на примамливи цени, но с 20 дена доставка.
              https://www.aliexpress.com/item/4000...chweb201603_53

Резбите са 2,5 х нещо си и са малко извратени, такава плашка не можах да намеря, а имам цяла кутийка с такива часовникарски размери.И накрая взе че ми просветна, че стопорният болт с накатаката е с подобен диаметър, диаметърът се оказа точно същия, съвпадна и с стопорните винтове на всички шублери, които ми се намират, включително и новите китайски изделия и ето ти крачета с произволни диаметри 5, 6, 7, 10мм, сигурно има и по-големи но на мен това ми се намира.Пасват и на руските и на ГДР-ейските часовници, намира ми се и един английски, но той е с цолова резба.
              Прикачени файлове

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,385 в 20:28 на 18-02-20.

Зареждам...
              X