Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с бойлер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с бойлер

    Та проблема е следния:

    Бойлерът е с меки връзки. Едната от връзките е близо до водопроводните тръби и незнайно откъде и необяснимо все още за мен понякога прехвърчала искра между гъвкавата връзка и водопроводната тръба . Наистина все още не съм видял това , но в апартамента живеят квартиранти (поляци - не че има значение) и днес от фирмата-агенция за недвижими имоти , която е наела апартамента ми показват сменена мека връзка, която е стопена откъм уплетката (където е било близо до водопроводната тръба) - на водопроводната тръба си личало преискряването. Дайте някакви идеи от какво може да е. Вдругиден , ще ходя да гледам на място.

  • #2
    До: Проблем с бойлер

    В България по стандарт ел. инсталацията е двупроводна, или така беше до скоро. Всички ел.уреди се заНУЛяваха. Това е една височайша тъпотия, но това е тема на друг разговор.
    Та ако по някаква причина нулата която отива до бойлера е зле свързана, бойлера който е заНУЛЕН, започва да затваря веригата през меките връзки към тръбите на водопровода. Те бидейки поцинковани и стигайки до земята в един момент започват да играят и нула и земно. Същото се получава и когато трансформатора е тъпо разпределен и нулата е изместена. Проблема е сериозен защото следващия път може някой да се подруса докато се къпе. Най добре намери свестен жичкаджия да прегледа и инсталацията и бойлера. Самия бойлер също може да е пробил някъде.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с бойлер

      Първоначално публикуван от rmihalev Преглед на мнение
      Та проблема е следния:

      Бойлерът е с меки връзки. Едната от връзките е близо до водопроводните тръби и незнайно откъде и необяснимо все още за мен понякога прехвърчала искра между гъвкавата връзка и водопроводната тръба . Наистина все още не съм видял това , но в апартамента живеят квартиранти (поляци - не че има значение) и днес от фирмата-агенция за недвижими имоти , която е наела апартамента ми показват сменена мека връзка, която е стопена откъм уплетката (където е било близо до водопроводната тръба) - на водопроводната тръба си личало преискряването. Дайте някакви идеи от какво може да е. Вдругиден , ще ходя да гледам на място.
      Вариантите са 2 .
      Първия - ако проблема е в "твоя телевизор" - пробив в нагревателя , или някъде "избива " по системата - липса на заземяване , гола връзка , плюс влага , или нещо от сорта. С други думи : оттечка.
      Втория вариант : Някой комшия - предполагам че става въпрос за блок - се е напраил на "алхимик" , за да пре.....е енергото и е мушнал някъде , някоя "лява" фаза. ... Във втория случай е по-трудна локализацията , но преди всичко почни от замерване на контур .

      ПС Сега гледам , че с drukman сме писали по едно и също време . Съгласен съм с него , че проблема си е за правоспособен жичкаджия.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с бойлер

        Дааа. За тъпотиятя със съседа не се сетих. Този вариант също е възможен.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с бойлер

          Добре де, ама те меките връзки са вързани с водопроводната мрежа, така че не трябва да има потенциална разлика между тях
          водопроводната мрежа. А искрата прескача между връзката и тръбата.

          За блок става въпрос.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с бойлер

            Някъде на снадката има тефлон и гума.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с бойлер

              За нещастие жичкаджията съм аз . Апартамента е на брат ми та ще ходя да гледам за какво става въпрос, ама ми е много странно - не ми се е случвал такъв проблем.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с бойлер

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Някъде на снадката има тефлон и гума.
                Ама връзката е завита на резбата на тръбата.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с бойлер

                  Това с комшията е много вероятно - наскоро се случи на едни приятели подобен проблем, само че ги биеше ток по душа. След като преработиха цялата ел. инсталация на апартамента и пуснаха на всички уреди "чиста земя" проблемът продължи. Викнаха си лаборатирия от EVN която много бързо излови изрода.
                  Така, че и това е вариант, ако не се оправи с ремонт на ел. инсталацията.
                  "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с бойлер

                    Такаааааааа
                    Тоя спанак сме го яли.

                    Тръбите са занулени/заземени и тн по устав, не само че ходят в земята. Връзките между тръбите все някъде опират метал в метал въпреки кълчищата, така че съпротивлението до долу е пренебрежимо. От друга страна, меката връзка е 1-10 ома и от работния ток на бойлера става интересно. В моя случай беше стара инсталация с бушони в нулата и, естествено, изгорял бушон в нулата. Целият апартамент се зануляваше през меката връзка на бойлера, която изгоря с ярък пламък и потресаващо гадна миризма, последвана от фонтан от офазена (за улеснение - и гореща) вода.

                    Вариантът със съсед-хакер е по-малко вероятен, защото за да стане проблем се изисква и тръбите да са доста повдигнати от нулата, което рядко става.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с бойлер

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Такаааааааа
                      Тоя спанак сме го яли.

                      Целият апартамент се зануляваше през меката връзка на бойлера ...
                      Дааа, ама тази искра прехвърчала между меката връзка и тръбата до нея и то отвреме навреме и меката връзка е с леко стопена оплетка там където е била близо до тръбата... не е стопена цялата мека връзка.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с бойлер

                        Сега тъста ми ми хвърли идея , че вероятно е разхлабена нулата на апартамента в етажното табло. Оттук след като бойлера е занулен към тази разхлабена нула, то се получава потенциал между бойлера и със сигурност занулените водопроводни тръби. А проблема вероятно е и от самите меки връзки като конструкцзия, щото ако беше с твърди връзки-тръби зануляването щеше да е надеждно и сигурно от самата водопроводна мрежа.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с бойлер

                          Добре де, утре вечер съм в Стара Загора по мои задачи. Ако още не си си приложил моите сведения към твоята ситуация, ...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с бойлер

                            п.с. на прав път си.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с бойлер

                              Не съм ходил на място да видя с очите си за какво става въпрос - дотук само преразказвах. Мислех , че някой може да е имал такъв проблем. Вдругиден ще ходя да видя за какво става въпрос - те квартирантите и без това сега ги няма.

                              Ама ако е разхлабена нула , то ще трябва като меря с уреда да има потенциал между тръбата и бойлера .

                              А от агенцията в началото ми викаха , те сигурно поляците са се натряскали и им се привиждат искри .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X