Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китаиски печки - копия на Вебасто и Ебершпаихер.

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Китаиски печки - копия на Вебасто и Ебершпаихер.

Просто споделям - един мои човек тукашен тракджия както им викат, ми се обади и ми прати линк да съм проверил дали става едикоя си печка на неговия камион.
    Отиваки на алиекрпреса се шашнах - масово продават копия ,окомплектовани с маркучи ,стоики и каквото там има.
    цените са от 100 та до 300-400 долара.
    даже някаде не се стараят и да прикрият копирането ами пишат
    Car Heater 12V 5KW Webasto Air Diesel heater water heater 2 mode Diesel/Gasoline + Remote Control LCD Monitor for Trucks

Че те отдавна са там. И работят. Мой комшия си купи такава за Форд Галакси, след като набута над 500 лева в опити за ремонт на неговото оригинално Вебасто, което никой не успя да оправи. Китаеца пасна на мястото му 1:1. В смисъл-абсолютно точно копие е. Аз му го поръчах през моя акаунт в Али и ходих да му го освобождавам после от митница. Ноември месец сега продаде Галаксито и печката още си работеше.Мито не помня дали имаше, ама имаше ДДС.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Коментар

В ибей са по 100 Евро, с доставка от ЕУ.

Коментар

https://www.ebay.com/itm/12V-5KW-LCD...QAAOSwvJVd-1gw

От това лято тръгнах "да си го меря с поляците", демек (дет се казва на ингилиски) купих едно камионче, дет в България му казват "бус" и вече няколко месеца бръмча из Европа за собствена сметка. Арно, ама няма печка, пък е тегаво да се будиш от студ през два три часа и да палиш вече изстинал мотор, та да те стопли!
        Та по темата: Някой ползвал ли е такава печка и как се държи? Да я купя ли или да скачам на нещо по-така?
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

0034 605 82 41 87

Коментар

• ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          До колкото разбирам спиш в буса ?
          Ако е така , ти трябва суха печка.

Аз мисля,че е много по-добра оферта,от скраб 3-та употреба за 300-400 лв...След като му дават 3 години гаранция,предполагам ще изкара спокойно над 200 пъти използване

Коментар

Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          Аз мисля,че е много по-добра оферта,от скраб 3-та употреба за 300-400 лв...След като му дават 3 години гаранция,предполагам ще изкара спокойно над 200 пъти използване
          От моя скромен опит с печките ...имах едно старо вебасто което след няколко години просто умря.Части няма а и цените са страшни.Намерих в продавалника един младеж който се занимава с печки и за 200 лв купих от него пак вебасто ама една идея по модерно ,без нафтова помпа ,а с резервоарче от обратната нафта като старата ми печка.Даже и кабелите си останаха старите.Печката няколко дни работи добре и започна да пали трудно с много пушек.Обадих му се ,дойде в гаража и смени горивната камера за негова сметка.Вече няколко месеца ползвам печката безпроблемно.За други въпроси телефона ми е в профила.

Л.Р. Дискавари 1

Коментар

Таз от линка е точно "суха" де!
            Въпроса ми беше, дали някой е ползвал точно такава (китайска) как се държат и вътре в кабината ли се монтират?
            Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 15-01-20, 19:40.

0034 605 82 41 87

Коментар

Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
              Таз от линка е точно "суха" де!
              Въпроса ми беше, дали някой е ползвал точно такава (китайска) как се държат и вътре в кабината ли се монтират?
              По идея сухата печка е по дурако усточива от мократа. Сухата -там дет гори има едно желязо ,то се нагрява и един вентилатор духа въздух от купето през него и така имаш топъл въздух.
              Ако прегрее ,прегрява тва желязо ,не като мократа дето се нагрява антифриз и е подобно на боилер -може да си гръмне.
              Въпроса е при тия копия -кои да знае брат китаец как е копирал, какво изменил евнтуално и т.н
              Ако са копирали 1 към 1 е супер -и 2 та немски производителя си имат дребни болести ама всичко е тествано преди да влезе в производство и си работи в общия случаи.

Но както казах - кои да знае какво е сковал китаеца- например ако са сменили алуминия или пък са сковали собствен софтуер за управление на печката ....
              На снимката дето е тука- на външен вид тва чвервено то изглежда 1към 1 с не помня кои модел суха печка Вебасто, горивната помпа също на външен вид е 1 към едно ,аспуха също ,другите неща са дреболии но например часовника 100% си е китаиски-такъв
              часовник Вебасто няма а и аз лично съм правил овалния часовнинк на Вебасто когато работех в немско.

Може и да е по хубав от вебастовския ,ама може и да се разваля през 2 дена или да пропуска запалване и да се озъбваш на студено например - кои да знаи....

Коментар

Кво му плащаш-160 лв.Аз бих преценил,че вероятността да работи е много голяма.Ако имаш излишни 2000 лв,купуваш оригинал.Аз се опарих с мокро Вебасто 2-ра употреба-боклук.И изобщо,Хитър Петър не е тъп като Ханс,който хвърля боклуците си.Нашият човек си ги продава...

Коментар

Има хора които продават и поддържат такива печки. Витарата дето я продадох преди няколко месеца изкара с такава мокра печка (втора ръка) близо 10 години. През целият и живот имаше 2 ремонта. Единият в началото (гаранционен) и един преди 2-3 години който беше смешни пари (смяна на свещ). Та и това си е вариант. Най-малкото имаш някаква гаранция. При чуждите гаранцията е един вид липсваща.

Коментар

• Вико
                    Вико коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не виждам смисъл от суха печка. Идеята да ти подгрее двигателя и да нямаш никога студен старт е чудесна. Аз не намирам китайска мокра. Сухите ги знам, постоянно ги инсталират в кемпери и бусови. Работят перфектно.

Това има само добри отзиви https://www.aliexpress.com/item/4000...6-adb64ab49a85
                  Нойзи: И т'ва от народ, който е изпреварил Шрьодингер и котката му с няколко века – чрез израза „ни жив, ни умрел“.

Коментар

• veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    + добра цена и липса на евентуални разправии с митници и непредвидени

• Juiced
                    Juiced коментира
                    Редактиране на коментар
                    Кофти е, че е суха

• santaclash
                    santaclash коментира
                    Редактиране на коментар
                    Има и руски и също не са за изхвърляне. ШААЗ, Планар, ЗНИЧ, Belief...

Китайскита джаджа може да е по-коварна отколкото изглежда на пръв поглед. Достатъчно е от китайския отпадък да текне антифриз по време на движение, за да осигури едно незабравимо пътуване.
                  Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Коментар

Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Китайскита джаджа може да е по-коварна отколкото изглежда на пръв поглед. Достатъчно е от китайския отпадък да текне антифриз по време на движение, за да осигури едно незабравимо пътуване.
                    Да добавя за сухата- пластината която нагрява ако е от кофти материал , при евентуален пробив вкарва огъня директно в купето .
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Toyota Tacoma 4.0 , Unimog 406
                    Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

Коментар

Днес пристигна сухата китайска печка, поръчах я от ибей.
                      4-5 часа на макс с по-малко от литър нафта.
                      Тест на трупчета. За 2ч на макс успя да вдигне темепературата в 40м2(150м3) сервиз от термопанели с около 5 градуса. После я преместих да духа в буса, където ще и е мястото, бачка още 2ч.
                      На високите степени си е шумна. Чудя се къде да я монтирам, май ще е отдолу, като и направя защита да не се мокри и удря. Входящия и изходящия въздух в купето, другите отдолу.
                      Управлението е на китайски, към нея няма инструкции, но в нета има.

Коментар

https://www.ebay.com/itm/253894669962

Поръчах тази.

0034 605 82 41 87

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
                        X