Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• коко келеша
    отговори
    От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

Мен точно транспорта ме притеснява, иначе за две седмици се изработват поплавъците и то непотопяеми от стиропор и стъкломат. Само не съм смятал колко ще е себестойността. Едно е сигурно - ще издържат повече от "морковите". А катамарана ми е детска мечта.

Остави коментар:

• nola
    отговори

Всеки решава за себе си. Аз бих купил с твърди поплавъци, въпреки че транспорта им е проблемен, но такива на живо още не съм виждал. Може и да не ми харесат. Знам ли...

Остави коментар:

• коко келеша
    отговори

Накратко казано ти окончателно ме разубеди да купувам подобно недоразумение. Имам резервен вариант за оборудване на надуваема лодка с ветрилно стъкмяване, но не знам колко ще е удачно за двама души. Поне определено няма да се сглобява 2 часа.

Остави коментар:

• nola
    отговори

Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Не знам дали си обикалял по руските сайтове на тази тема. Ако отбираш от руски мога да ти пратя някой файл за справка по доработките.
    Тя информацията ми е точно от руските сайтове. Годината на производство не му знам, но е поне на 20г. Руснаците казват, че оригиналните "морковки" не стават, а аз все повече се убеждавам в това им заключение, но нови такива от ПВЦ са над 1000лв. Всъщност този катамаран е за ентусиасти , които рядко ще го пускат на вода. Сглобяването му отнема 2ч. на двама души, а разглобяването почти още толкова. Има смисъл само, ако си за повече от 3-4 дни.
    "има хора които обикалят дори карибите с ето такъв мъник.....http://www.freewebs.com/paradoxbuild/" направата на твърди поплавъци и всичко останало на ново, е едно добро решение за катамаран за редовна употреба. В случая не е изгодна замяната на "морковките" с такива от ПВЦ, защото оригиналното закрепване е само чрез нанизване на едно въже в жлеб. Едвали ще ме разберете така, но нямам снимки. Това позволява на поплавъците да се усукват и правят катамарана нестабилен, протриват се и започват за изпускат въздух. Вдигането само на един поплавък е невъзможно. Въобще си е голям компромис, но за разчесване на "крастата" наречена ветроходство става. Лошото е, че след това вероятно спиране няма и се влиза в едни филми, а и пари.
    Ето и две снимки от началото на описаното ни приключение Натиснете снимката за да я уголемите

Име:945627_588107524545874_45784778_n.jpg
Прегледи:1
Размер:40.4 КБ
ID:5499769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1013031_588107497879210_871563376_n (1).jpg
Размер:43.7 КБ
ID:5499771а това е спасителната ни лодка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1010450_588107491212544_161264264_n.jpg
Размер:100.5 КБ
ID:5499770
    Последно редактирано от nola; 09-07-13, 12:25.

Остави коментар:

• wildheart
    отговори

има хора които обикалят дори карибите с ето такъв мъник.....http://www.freewebs.com/paradoxbuild/

Остави коментар:

• wildheart
    отговори

http://aus-f16.blogspot.com/2010/08/...sie-blade.html

Остави коментар:

• коко келеша
    отговори

Здравей,колега! Честита придобивка. Явно не се шегуваш. Подходил си съвсем сериозно по въпроса. Не знам дали си обикалял по руските сайтове на тази тема. Ако отбираш от руски мога да ти пратя някой файл за справка по доработките. И аз почти от Нова година се чудя дали да взема един такъв красавец, ама на мене не ми го подаряват за съжаление а му искат едни 1000Е. Иначе се твърди, че е чисто нов и несглобяван. С други думи необятно поле за модернизации. Но лошото е, че бройките са от някога си и се притеснявам за целостта на балоните. Пък не ми се бият едни 500км, за да видя, че нищо не става от изделието. Твоя колко годишен е и с оригиналните балони ли е? И последно, ако трябваше да го плащаш, щеше ли да го вземеш?

Остави коментар:

• nola
    отговори

От миналата година, съм собственик на катамаран "Простор". Тогава неможах да го подкарам, тъй като не беше окомплектован и имаше и повредени части, но след многодневни занимания и доста пари беше готов за пускане на вода. Това което съм правил по него е: ремонт на единия рул, направа на синхронизираща тръба на руловете, лепих балоните, нови метални планки за закрепване на швертовете, приспособих гик от сърф за основното платно, направих нови въжета и макари за текелажа и приспособих стаксел от платно за сърф. Сега ще ме питате за какво съм го взел. Ами подариха ми го :-) За съжаление свърши лятото без да успея да го пробвам. Едва тази година успях да го пусна на вода и да усетя удоволствието на плаването под пладна. Разбира се, тъй като това ми е първата ветроходна лодка, и познанията ми в областа са единствено от интернет, правя нещата по няколко пъти, но с удоволствие. Преди две седмици ходих за 4 дни до Дуранклак и там му беше същинското тестване. Оначало с още двама неопитни ентусиазти бяхме голяма паника. Всеки се опитва да направи нещо, че да се движим на някъде, но докато налучкаме правилните действия падна и голям смях. Успешното ни връщане на същото място на брега от където тръгнахме, беше доказателство, че някакси се справихме. Втория ден, плаването мина по-спокойно. Смяната на посоките и обръщането на платната ставаше далеч по-спокойно и през останалото време се наслаждавахме на движението ни над водата. Третия ден, като "стари морски вълци" решихме да започнем да возим с нас и девойки. С разходката на първата се справихме отлично. При качването на втората, вързахме и каяка на въже след нас. Така платната на катамарана возеха вече общо 6 човека и лесно се отдалечихме на около 3 км от мястото на бивака. Щастието обаче не продължи до края. Без видима причина, при нормален вятър, при едно обръщане на посоката ... мачтата падна в морето. Добре, че бяхме на около километър в морето и имахме три гребла. Падна голямо гребане, но стигнахме успешно до брега и успяхме ха охледаме щетите. Металното въже, което бях прави със специални скоби, се беше измъкнало от тях. Късмет беше, че сутринта сложих едно допълнително въже в джобовете на катамарана. За 30мин. снадихме въжето, изправихме мачтата и отново бяхме на вода. За още толкова стигнахме до лагера с помоща на попътния вятър и излязахме успешно на брега. Сигурен съм, че учасниците ще запомнят тази разходка, а аз разбрах, че има какво още да правя по катамарана наречен "Простор".

Остави коментар:

• коко келеша
    отговори

Вижте на какво попаднах при братушките, и за какво почвам да събирам материали:

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Гафель1.jpg
Размер:228.2 КБ
ID:5496973

Име:Фото0.jpg
Размер:76.5 КБ
ID:5496969

Име:Изображение 1.jpg
Размер:118.1 КБ
ID:5496970

Само дето ще е пълноценен тримаран за 2-ма души.
    Последно редактирано от коко келеша; 26-06-13, 15:26.

Остави коментар:

• ssaattyyrr
    отговори

Добре а как стой въпроса с регистрацията, Дъки 17 е 5,1 метра, трябва ли според вас да се регистрира?

Колега ще споделиш ли и цената?

Остави коментар:

• tiver
    отговори

Коко имейла ми е tiver@abv.bg ще съм ти благодарен ако ми изпратиш материали за четене. И се хващам за твоите думи за латите-това което забелязах е, че при силния вятър платното правеше много голям джоб колкото и да го натягах и в задната си час беше подвито и се питам сега дали не съм си виновен аз за счупената мачта, защото латите си седяха в багажника на колата на брега и ако аз умникът ги бях сложил дали нямаше да се изпъне задната част на платно за да може вятърът да се обтича, а не да се "задържа" в платното и по този начин да се облекчи мачтата. И май наистина сте прави, че трябваше да е в отделна тема всичко това защото с тези подробности в които навлязохме избягахме от същността на тази. Ако може модератора да премести постовете в отделна тема. Благодаря на всички за мненията. Ще почета, ще понауча още преди да почна да правя някакви корекции, а ако някой чуе да се продава оборудвана мачта и платно подходящи за плавателното ми средство нека ми пише тук

Остави коментар:

• коко келеша
    отговори

Име:img049.jpg
Размер:347.1 КБ
ID:5476486 Това е за патентрифа, а това се бях засилил да купувам:

Име:img050.jpg
Размер:107.4 КБ
ID:5476537
    Последно редактирано от коко келеша; 28-04-13, 19:44.

Остави коментар:

• BENZBOSS
    отговори

Или като на Картер 30,проблема си остава с натяжката обаче макар,че ако вратните са му изнесени назад / както и трябва да бъде / на пълен попътен това няма как да отпусне.

Аз ако съм ще му перна по един дълбок риф и няма да се занимавам.

Остави коментар:

• коко келеша
    отговори

Благодаря за изчерпателния отговор! Накратко за платното(грота) - ако сложиш латите няма рифоване. Остава само возене при "подходящ" вятър. Другото закрепване към мачтата е с таканаречения(от руски) ЛИКПАЗ. В зависимост от изпълнението е В самата мачта или е отделно занитена или заварена тръба с надлъжен прорез. За да ползваш такова захващане, трябва да пришиеш в предния ръб на грота ЛИКТРОС. Това е въже, което е пришито по челния ръб на гротаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:img044.jpg
Размер:343.0 КБ
ID:5476467

Име:img043.jpg
Размер:334.0 КБ
ID:5476468

Име:img045.jpg
Размер:130.9 КБ
ID:5476469

Име:img046.jpg
Размер:87.0 КБ
ID:5476470

Име:img047.jpg
Размер:89.4 КБ
ID:5476471

Име:img048.jpg
Размер:196.2 КБ
ID:5476472
    . Ако четеш руски мога да ти пратя на мейл някоя и друга интересна книжка. За да се рифова такъв грот се прави патентриф на гика т.е. вече се върти самия гик и грота се намотава около него. Ето една-две картинки:

Остави коментар:

• tiver
    отговори

Така мисля и да направя относно мачтата стига да открия нещо по евтинко, а диагоналите ги имам и практически те пристягат цялата конструкция, но минават под нивото на рамката и се събират при кутията на шверта в долния и преден край

Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,385 в 20:28 на 18-02-20.

Зареждам...
X