Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеорегистратор за мотоциклет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видеорегистратор за мотоциклет

    Нужен ми е видеорегистратор за мотоциклет. Да е прахо, влаго и виброустойчив, да има някаква малка вътрешна батерия, да е постоянно захранен от мотоциклета, да започва запис при движение и спира няколко сек. след спиране на МПС, да е здраво закрепен за кормилото /сигурна, нечуплива стойка/ да поддържа поне 64ГБ и при запълване да презаписва в/у най-старите кадри. Екстра като ГПС не е излишна.
    Екшън камера не ми върши работа. Трябва ми за мотоциклет, който се движи по нашенските пътищата, по които дупки не липсват.

    Бях писал в спец. темата на колегата, но той явно няма решение.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Видеорегистратор за мотоциклет

    Колеги, никой ли няма идея за такова нещо. По китайските сайтове има доста неща, които биха ми свършили работа, но ми се иска да го купя от Бг, за да видя как работи.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Може ли мнение да сподели някой разбиращ или пробвал? Имам избор между матрица Сони СтарВис 1080/1080 25 fps и "някаква" 2К/2К 30fps. И двете са без монитори, което е ОК за мен. Някаквата е под 200 лв. Сони е почти двойно. Принципно съм по-склонен да пробвам някаквата защото не съм особено убеден, че под 60 fps нещата ще са особено различни.

      п.п. И двете са с еднакъв брой стъклени лещи!
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        Такааа. Поръчах Сони-то. Сега някой, ако ползва VSYSTO Q3D (в случая), принципно VSYSTO (все едно), моля да сподели мнение за софтуерната подръжка!
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          Че съществуват такива регистратори изобщо разбрах от китайските "чудесии" дето се обсъждат активно напоследък.
          На една от тях имаше затапен отвор точно под фара за вграждане на такова.
          Погледнах семпъл в тубата за твоето и не останах впечатлен но има вероятност тубата да го е смачкала.
          То зависи и какво се очаква, де.

          Не че имам голям опит и с автомобилните ама за мотоциклетните останах с впечатление, че има само много китайски марки.
          Сензора е ясно, че е важен ама не е всичко.
          По едно време се бях заиграл с 2K автомобилни и най-впечатлен останах от 70mai M500, който НЕ е със Sony матрица.
          Еквивалентен ценово и функционално модел на VIOFO с IMX335 финално прави по-кофти кадри.
          Отделно, че последният официално не подържа H.265, което за 2024 година е малко като да записва в чисто AVI, че е по-лесно!

          Та рови в големите мотораски форуми - вероятно ще има по-конкретни дискусии за модела.
          Аз лично не съм голям фен на такова заснемане, без значение дали кола еле пък на мотор.
          Излишен разход, който никак не малък за да е смислено видеото.

          А за тия пари дето си дал според мен спокойно може да не слагаш карта или да го връзваш към инсталацията изобщо

          Ако ще го свързваш директно към батерията провери колко ток смуче в покой и най-важно: изключва ли се НАПЪЛНО ако напрежението падне под 12V.
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            ...Отделно, че последният официално не подържа H.265, което за 2024 година е малко като да записва в чисто AVI, че е по-лесно...
            Без да се заяждам, но "h265" е кодек, а "avi" е контейнер. Сравняваш чушки с височина.
            А има и още по-съвремени кодеци...
            Отделно, не са най-удачния избор на кодек за видео което може да се наложи да се разглежда покадрово.
            Да, "модерни са", хубаво сплескват материала, и толкова.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              Изотпреде има едно "чисто", което предполага липса на кодек в контейнера.
              Та си е заяждане
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Без да се заяждам, но "h265" е кодек, а "avi" е контейнер. Сравняваш чушки с височина.
                А има и още по-съвремени кодеци...
                Май не си виждал чисто AVI с огромен обем
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • #9
                  Ако под "чисто" имате предвид некомпресирано видео, не, не съм виждал. Съмнявам се че и вие сте виждали...
                  Не знам кой би направил подобна дивотия като некомпресиран видео-поток. За SD видео файлът ще е десетки или стотици гигабайта за час видео материал.

                  Такива с ниска компресия, съответно с голям обем, съм виждал, че и правил. Дори наскоро правих такива.
                  А вече дали видео-потокът ще е "облечен" в "avi" или друг контейнер е техническа подробност.

                  А като сме на тема кодеци, AV1 започва да става популярен. Като компресия е още по-добре от h265.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Не знам кой би направил подобна дивотия като некомпресиран видео-поток. За SD видео файлът ще е десетки или стотици гигабайта за час видео материал.
                    Около 12 гигабайта по спомен, че беше отдавна когато се занимавах с това

                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • #11
                      Малеее. Питах за нещо, а вие псувате на китайски. Ми явно живи и здрави ще пробвам, като се донесат! Ще пиша по-нататък.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                        Малеее. Питах за нещо, а вие псувате на китайски. Ми явно живи и здрави ще пробвам, като се донесат! Ще пиша по-нататък.
                        Ми шанса да има тук някой, който да ползва тая марка, модел че и видео регистратор на матор като цело е като печалба от тотото



                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        ...А като сме на тема кодеци, AV1 започва да става популярен. Като компресия е още по-добре от h265.
                        Добре де, айде да кажем: MPEG компресия от края на '90
                        Иначе заради AV1 преди 2 седмици си ъпгрейднах PLEX сервитьора и дори платих 1 месец абонамент на плекс за да отключат хардуерна акселерация.
                        Страхотия е но докато и ако изобщо се появи истинска хардуерна поддръжка за този кодек още бая вода ще има да изтече.
                        Едва тогава някакви такива дребни глистета като тоя регистратор ще могат реално да записват с него.
                        До тогава барем H.265 за да не е хептен аборигенщина.

                        Ма т'ва па ептен няма връзка с матрици, лещи и въпроса като цело
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          ...Страхотия е но докато и ако изобщо се появи истинска хардуерна поддръжка за този кодек още бая вода ще има да изтече...
                          Много излизаме извън темата, затова с няколко думи, по спомен. AV1 има хардуерна поддръжка от:
                          Процесори на Интел, над 10-то поколение, видеокарти на Нвидия над 2000 или 3000 серия беше. Би трябвало да има реципрочна поддръжкка и от АМД, но не съм се интересувал.
                          Една камара телефонджийски чипове.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            Не ве - за ембедед дрисни.
                            Да енкодва с него и да гори ток колко за "бог да прости".
                            Някакви такива плюнки, които да влизат в тамагочита като камери, регистратори, у-а!

                            Аре и финално Стоян да плесне ако мое некое демо.
                            Имам подозрение, че нема да става чеп за зеле от това демо, ама...
                            Враг усраине

                            Коментар


                          • #15
                            Купих и монтирах на единият от моторите ето тоз китаец:


                            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DVR moto.JPG Прегледи:0 Размер:27.5 КБ ID:6969814

                            не иска да работи безжично с китайски телефон Хуавей, с кабел и стария ми телефон си бачка нормално.
                            За 260 лв. е чудо.
                            Клонира екрана на телефона, прави запис, а може да гледаш и на екрана предна /задна камера, мери налягането в гумите.
                            Под Линукс е ОС.

                            https://www.aliexpress.com/item/1005...54a21802yWQMuk
                            "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
                            ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X