Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз радиотехника-Плевен

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Сервиз радиотехника-Плевен

Препоръчайте, моля, читав сервиз или компетентен човек. Става дума за HITACHI TRK 7720E от 1984 г.-касетната част работи перфектно, радиото има нужда от намеса-хваща станциите, но заглъхва...през входовете от компа е същото. Дано не съм сбъркал раздела, благодаря.
    Животът е харизан кон според мен...

Теди

Док, що не видиш Янислав, този дето прави триповете за състезанията. Не е точно радио техник, но поне би трябвало да те насочи към някого.
    Имам една станция дадена при него, "да я погледне", от две или три години...
    Та обади му се. Доцента трябва да му има номера(Янислав бил живата му реклама, всички казвали, че този човек ще остане в количка за цял живот, а Венци Росманов го е изправил), а ако го няма-казвай, ще ти го дам.
    Има ли желание-има и начин!

Коментар

Благодаря за насоката, Коле. Ще пробвам да го намеря.

Теди

Коментар

Изсъхнали електролити и вероятно е с въздушен кондензатор на настройката. Най-вероятно и той е изсъхнал, защото хартиените елементи са напоени с парафин. В сервиз надали ще намериш кой да ти го оправи, от поне 15-20 г. вече не правят такива тунери. Ако се сменят кондензаторите ще иска наново настройка на трептящите кръгове и силно се съмнявам, че ще намериш някой, дето му са занимава, дори и да има необходимите знания и оборудване.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

Коментар

Това на средни вълни ли се случва?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

Коментар

Случва се на всички вълни, най-изразено е на УКВ. След настройка на станцията хваща добре, но започва да пращи и да глъхне. При захранване от външен източник е същото. Наясно съм, че едва ли ще се заеме някой, и затова питам тук.

Теди

Коментар

Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
              ...Става дума за HITACHI TRK 7720E от 1984 г.-касетната част работи перфектно, радиото има нужда от намеса-хваща станциите, но заглъхва...през входовете от компа е същото...
              Не става съвсем ясно - заглъхва и от външния вход или работи както трябва? Пробва ли да "понаместиш" превключвателя радио, касетофон, външен вход?
              Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Коментар

Направи това, което ти каза колегата Ицо. При изключено захранване пръсни с някакъв спрей за почистване на контакти и едновременно го превключваш многократно. Изчакакай малко, включвай и се кефи.
                Даника

Коментар

Заглъхва и от външния вход и на радио. Разбрах, поне това мога да направя-да го раглобя и почистя отвътре 35 годишната гняс. Механиката работи перфектно, включително фул-автостопа и автостартирането след превъртане на касетата...невероятно-нищо не е сменяно по нея.

Теди

Коментар

За начало не разглобявай нищо. Сложи го по гръб, напръскай и щракай превключвателя за режимите(радио/кас)
                    Даника

Коментар

Разбрах, ще пробвам.

Теди

Коментар

За начало можеш да прожваш и без да използваш контактен спрей. Когато звукът заглъхне, превключи превключвателя на някоя съседна позиция и/или го размърдай леко напред-назад по посока на движението му. Ако има промяна, независимо влошаване или подобрение, е за почистване.
                        Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Коментар

Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          За начало не разглобявай нищо. Сложи го по гръб, напръскай и щракай превключвателя за режимите(радио/кас)
                          Виртуален поклон доземи! Невероятно-сутринта преди работа го тръшнах по гръб,напръсках обилно селектора за радио/външна линия с ВД-40 и го раздвижих...Сега го включих-работи перфектно! Добре, че не го разчарковах прибързано. Благодаря!

Теди

Коментар

ВД40 е ГАД!!! Какъвто и да е спрей за почистване на контакти сега вече е задължително, да отмие гнястта на вд-то. Ицо ти каза само да го чукнеш,пак щеше да разбереш. Газ, туне на макс
                            Даника

Коментар

Разбрах, отново благодаря! Просто това имах под ръка.

Теди

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,660 в 18:02 на 07-04-20.

Зареждам...
                              X