Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв лаптоп?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв лаптоп?

    Здравейте, предстои ми покупка на лаптоп, та се чудих в момента какво е актуално. Марки, модели, процесори, памет и т.н.. Ще го ползвам по-скоро за стандартните неща, не ми е необходим най- мощния на пазара, няма да се използва с тежък софтуер, но все пак ми се ще да е нещо съвременно, което да върши работа няколко години.

  • #2
    Да ама това са много общи изисквания...
    И за тези изисквания цената е от 1200 до ... 4500 някъде.... Та би трябвало да си определиш бюджет...
    Примерно в горната граница от 4400 е най евтиния от asus rog 18 серията... Има страхотен външен вид (важно си е) трицветна клавиатура(ако бачкаш нощем и е сериозен плюс) и 32 RAM и още и още...
    А пък за около 1500 ще вземеш такъв който ще ти върши работа но няма да е нищо особено...

    Коментар


    • #3
      Ами да, по-скоро идеята ми е да се вместя в долните граници. Чудя се например Acer Aspire 5 или пък Lenovo Thinkbook 15, изпуснал съм тенденциите незнам дали с Intel- ски процесор или AMD, памет 16 или 32 сега то е ясно, че повечето е по добре, но ако 16 ще ми върши същата работа, според моите нужди........и такива разни други неща, общо взето да е надеждно. Ще пътува много тоя компютър да е здеав.

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Повечето оперативна памет често означава по-малко време за работа на батерии.
        Новите са с NVMe SSD и може да "стартираш" с по-малко RAM и да добавиш ако усетиш нужда.

    • #4
      Бюджетно Леново за около 1500 лв ми върши идеална работа.Забележка, няма подсветка на клавиатурата...Четеш, сравняваш, кое за теб е важно, кое, не толкова.При някакъв проблем, и рекламация в гаранционен срок, обикновено мотаят 1 месец ремонта.Та човек може да погледне и мнения за търговци при проблеми.Аз затова телефона го закупих на не най-ниската възможна цена...Има уловки

      Коментар


      • #5
        Силно препоръчвам MacBook Air M2 с отличен живот на батерията, елегантен и лек дизайн, мощен M2 чип за ежедневни задачи и гладко изживяване с macOS. Retro Bowl

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от Деклан Преглед на мнение
          ...гладко изживяване...
          Гладко изживяване? Ти да не си дебил?
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от Деклан Преглед на мнение
            Силно препоръчвам MacBook Air M2 с отличен живот на батерията, елегантен и лек дизайн, мощен M2 чип за ежедневни задачи и гладко изживяване с macOS. Retro Bowl
            да, колко бройки нови и с гаранция по 1200 лв, може да доставиш
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #8
              Общо взето се спрях на Acer Aspire 5 с процесор на Intel i7, 1 TB диск, картат му е пак Intel UHD , последното ми колебание е между 16GB Ram и 32, като пак казвам няма да го ползвам за нищо много специално, подръжка на много лек уеб сайт, и останалото е сърфиране из интернет, филми, музика, и подобни развлечения. Мой познат ми каза че вече 16 GB малеело тъй като само Windows 11 искал близо 8, незнам дали да му се доверя защото той си е малко максималист, иначе разликата е 140лв., което не е болка за умиране но все пак ми се ще да взема нещо оптимално за нуждите ми без излишъци, но и да не стане така че догодина да е поредния заминал на вилата като в пункт за вторични суровини.

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

                да, колко бройки нови и с гаранция по 1200 лв, може да доставиш
                Нищо не може да достави. Това е спамер / бот.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
                  ....последното ми колебание е между 16GB Ram и 32..
                  Колкото повече рам памет имаш, толкова по-добре ще е като цяло за всичко.

                  Аз купувам нов лаптоп на около 5 години, като тогава купувам по-скъпите им варианти, за да ми е актуален поне за следващите 5 години.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
                    Общо взето се спрях на Acer Aspire 5 с процесор на Intel i7, 1 TB диск, картат му е пак Intel UHD , последното ми колебание е между 16GB Ram и 32, като пак казвам няма да го ползвам за нищо много специално, подръжка на много лек уеб сайт, и останалото е сърфиране из интернет, филми, музика, и подобни развлечения. Мой познат ми каза че вече 16 GB малеело тъй като само Windows 11 искал близо 8, незнам дали да му се доверя защото той си е малко максималист, иначе разликата е 140лв., което не е болка за умиране но все пак ми се ще да взема нещо оптимално за нуждите ми без излишъци, но и да не стане така че догодина да е поредния заминал на вилата като в пункт за вторични суровини.
                    Съпругата ми се занимва с това подчертаното. Взел съм и втора употреба lenovo thinkpad x230.i5 процесор, 8гб РАМ, ССД, легален уин10 преди 3 години за около 600лв Справя се перфектно с работата. Прегледах в момента какво се предлага за около 1000лв може да се вземе супер машина. Не е реклама от пласико си купувам вече 3ти такъв - един ми откраднаха
                    RAV 4
                    F650GS

                    Коментар


                    • #12
                      Ако можеш пипни го на живо. По стечение на обстоятелствата се наложи да избирам два лаптопа - служебен и личен. И двата по картинка. Служебният пластмасов - отваряш му капака и се криви(не дисплея ). Забелязва се с невъоръжено око. Личният няколко месеца по-късно. Алуминиев корпус - не мръдва. Относно паметта - минимум 16GB. Aко има опция за разширение е добре. На личния лаптоп е запоена. Купих този с най-много памет - 32GB. Ако не му стига паметта пише по диска. SSD-тата имат ограничен брой "писания"...

                      Коментар


                      • #13
                        Тия екстри са хубави, но за да работат искат "храна". А когато храната идва от батерии, е хубаво да се помисли къде е разумния компромис, загърбвайки принципа на г-н М. Пух.

                        А SSD вече са доволно евтини за да ги мисли човек. Важното е "да навие алармата" за да сигнализира навреме когато тръгнат да си ходят, за да няма изненади.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X