Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устойства 3 в 1 - хардуер, програми, настройки

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Устойства 3 в 1 - хардуер, програми, настройки

Здравейте колеги,
    Моля за съвет и насоки.
    И имаше ли - нямаше ли подобна тема?!? Вече не мога да я открия.
    Та става дума за програма за сканиране (в случая).
    На моя комбайн Lexmark сложих (по съвета на един колега тук от форума) NAPS2.
    Опростена-юзър френдли и т.н. Доволен съм (когато става дума за документи),
    но за сканиране на снимки и фотографии ми трябва нещо по така...
    Тази дава малка резолюция и не се четат ясно примерно данните от сканирани документи със снимка...
    Благодаря на отзовалите се!
    По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.
    Само наш човек, настъпвайки втори път мотиката, се радва, че никой не я е откраднал.

От: Устойства 3 в 1 - хардуер, програми, настройки

За сканиране на снимки е възможно да ти трябва друг клас скенер. Не мисля, че софтуер може да оправи проблеми от евтин скенер.

Коментар

В офиса ползваме foxit. Справя се
      42

Коментар

Оказа се, че IrfanView 64 се справи чудесно с това, което ми е необходимо.И то на 600 Dpi само... NAPS 2- явно сканира с много по-малка резолюция, (вер. 150) и не оразмерява площа за сканиране...

Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        За сканиране на снимки е възможно да ти трябва друг клас скенер. Не мисля, че софтуер може да оправи проблеми от евтин скенер.
        Ами за цена под 100 Е с 600х600 dpi си е перфектен - колкото толкова Печати, копира, сканира, до факса не съм стигнал, не ми и трябва засега за в къщи... Е, не можах да му напасна мрежовите настройки, за това си карам с кабел
        Последно редактирано от ivied; 08-09-19, 13:50.
        Само наш човек, настъпвайки втори път мотиката, се радва, че никой не я е откраднал.

Коментар

Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          Оказа се, че IrfanView 64 се справи чудесно с това, което ми е необходимо.И то на 600 Dpi само... NAPS 2- явно сканира с много по-малка резолюция, (вер. 150) и не оразмерява площа за сканиране...

Ами за цена под 100 Е с 600х600 dpi си е перфектен - колкото толкова Печати, копира, сканира, до факса не съм стигнал, не ми и трябва засега за в къщи... Е, не можах да му напасна мрежовите настройки, за това си карам с кабел
          naps2 е с профили за сканиране, което (на мен ми) е много удобно. Ако си си направил профил за документи, който е примерно 200dpi и с по-големичка компресия е съвсем нормално да не става за снимки, но тове би трябвало да е очевидно. Страхотно е, че си доволен от скенера ти.

Коментар

На последния Лексмарк който настройвах, оригиналния софтуер си имаше профили за сканиране. Проблема обаче беше че след рестарт не се запазват и трябва пак от начало. Освен това неудобство си работеше чудно.
            Дай точен модел на машинката за да видим данните на скенера. Да не се окаже че толкова си може .

Коментар

Първоначално публикуван от staniola Преглед на мнение
              На последния Лексмарк който настройвах, оригиналния софтуер си имаше профили за сканиране. Проблема обаче беше че след рестарт не се запазват и трябва пак от начало. Освен това неудобство си работеше чудно.
              Дай точен модел на машинката за да видим данните на скенера. Да не се окаже че толкова си може .
              Реших проблема с IrfanView 64... работи си перфектно. Иначе е с 600х600 dpi - модела е МВ 2236 adw

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
              X